Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@maly_ludek_lego: Tak dziala wiekszosc prac biurowych, nie tylko programisci.
@maly_ludek_lego: płacą Ci za bycie dostępnym dla innych, po prostu ktoś może mieć pytanie, a Ty jesteś dostępny od ręki, wszystkie teorie zarządzania zaczynają się od tego, że nie ludzie nie potrafią pracować non-stop 8h
Cześć, takie pytania -
1. czy moge bez problemu złożyć wypowiedzenie prosto do HR, nie mając na nim od razu podpisu mojego managera? Akurat taka sytuacja, że mój manager pracuje dzisiaj z domu i nie ma mi tego jak podpisać (no chyba, że pojechałbym do jego mieszkania, lulz), a prawdopodobnie będę musiał złożyć je już dzisiaj (koniec miesiąca).
2. mam 2 miesiące wypowiedzenia, a chciałbym skrócić je do jednego miesiąca. No i tu
1. czy moge bez problemu złożyć wypowiedzenie prosto do HR, nie mając na nim od razu podpisu mojego managera? Akurat taka sytuacja, że mój manager pracuje dzisiaj z domu i nie ma mi tego jak podpisać (no chyba, że pojechałbym do jego mieszkania, lulz), a prawdopodobnie będę musiał złożyć je już dzisiaj (koniec miesiąca).
2. mam 2 miesiące wypowiedzenia, a chciałbym skrócić je do jednego miesiąca. No i tu
@LouisCypher:
1. Mozesz, w Aon wystarczylo wyslac ksero wypowiedzenia na maila na HR Connect oraz wrzucic do HR Boxa - na kazdym pietrze w budynku E jest ta skrzynka
2. Mozesz napisac cos zw stylu "zwracam sie z prosba o skrocenie okresu wypowiedzenia z 2 do 1 miesiaca, w przypadku braku takiej zgody z panstwa strony zostaje zachownay okres wypowiedzenia wynikajacy z umowy o prace"
1. Mozesz, w Aon wystarczylo wyslac ksero wypowiedzenia na maila na HR Connect oraz wrzucic do HR Boxa - na kazdym pietrze w budynku E jest ta skrzynka
2. Mozesz napisac cos zw stylu "zwracam sie z prosba o skrocenie okresu wypowiedzenia z 2 do 1 miesiaca, w przypadku braku takiej zgody z panstwa strony zostaje zachownay okres wypowiedzenia wynikajacy z umowy o prace"
@LouisCypher: cokolwiek zdecydujesz, zrób to z klasą i nie pal za sobą mostów. Nigdy nie wiesz, czy za 10 lat nie trafisz z powrotem na swojego szefa.
- 1
szukam przykładowych pytań z prince2 practitioner.
Nie potrzebuję całego egzaminu, starczy mi klika pytań.
#prince2 #korpo #korposwiat #praca
Nie potrzebuję całego egzaminu, starczy mi klika pytań.
#prince2 #korpo #korposwiat #praca
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ależ bym jej PDFa porównał!
A skoro dobrego baita zarzuciłeś, to może najprościej:
A skoro dobrego baita zarzuciłeś, to może najprościej:
diff <(pdftotext plikA.pdf /dev/stdout) <(pdftotext plikB.pdf /dev/stdout)- 0
@Koliat: w 99% tekst i tabelki. Panie, nie ma czasu na takie zabawy jak przeklejki do Worda ;)
15
Polska to nadal Bangladesz Europy. Wciąż płacą nam WIELOKROTNIE mniej!

Taka sama praca, generująca taki sam dochód jest wykonywana za kilkukrotnie mniejsze pieniądze niż na Zachodzie. Tak zagraniczne korporacje pomnażają swój kapitał.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Hejka korposzczureczki kochane,
Co zrobić w sytuacji jak w lokalnym mieście dostałem prackie w jednym banku i dostanę umowę za dwa tygle, ale za to odezwał się inny bank z innej lokacji i oferuje mi kilka koła więcej hajsu. Wiadomka że chce iść do tego drugiego w innej lokacji bo też jest bardziej prestiżowy, ale w jaki sposób to rozegrać?
Czy po podpisaniu umowy z pierwszym bankiem mam jeszcze prawo zerwać tę
Co zrobić w sytuacji jak w lokalnym mieście dostałem prackie w jednym banku i dostanę umowę za dwa tygle, ale za to odezwał się inny bank z innej lokacji i oferuje mi kilka koła więcej hajsu. Wiadomka że chce iść do tego drugiego w innej lokacji bo też jest bardziej prestiżowy, ale w jaki sposób to rozegrać?
Czy po podpisaniu umowy z pierwszym bankiem mam jeszcze prawo zerwać tę
- 2
Czy po podpisaniu umowy z pierwszym bankiem mam jeszcze prawo zerwać tę umowę?
@kennyskrrt: pewnie masz okres wypowiedzenia 2tygodnie zatem idziesz, objasz qulki przez kilka dni i składasz wypowiedzenie w kadrach i mówisz, że miejsce pracy nie spełnia twoich oczekwiań :)
- 1
@Heady1991 czo Ty gadasz o.O wszyscy co są AVP albo VP albo DIRy mają swoich headhunterow
Excel i angielski wystarczą, żeby dostać się do korpo na jakiegoś analityka jeśli jestem np. po infie?
#korpo
#korpo
@normal_user: Ale jakiego analityka?
Czemu wy zadając pytania piszecie tutaj non-stop takie lakoniczne wypowiedzi?
Chcesz być
- analitykiem w controllingu
- analitykiem w planowaniu i
Czemu wy zadając pytania piszecie tutaj non-stop takie lakoniczne wypowiedzi?
Chcesz być
- analitykiem w controllingu
- analitykiem w planowaniu i
@normal_user: nie wiem, tez w tym roku skończyłem technikum i rozglądam się za jakaś robota w korpo :D
- 32
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 17
Sensowne i przydatne książki/materiały dla zakupowca od budowlanki w korpo?
#kiciochpyta #pracbaza #niewiemjaktootagowac #handel #korpo #korposwiat #korposzczurek trochę #budownictwo i obrazek #korpobitch dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #pracbaza #niewiemjaktootagowac #handel #korpo #korposwiat #korposzczurek trochę #budownictwo i obrazek #korpobitch dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_Jjd0kzWwA7rCJ3PTm0dpDvMW5w7qHfv2.jpg
Pobierz@pumpkinguy: mały poradnik majstra budowlanego + wiedza z praktyki
konto usunięte via Android
- 1
@pumpkinguy solidna lektura dla zakupowców to "Zakupy zaopatrzeniowe" Kenneth Lysons
- 0
- 2
@njoyblue
- można zacząć pracę między 7, a 10. Chyba że jakiś specyficzny projekt się trafi
- raczej codziennie po 8 godzin
- zdarza się w cięższych okresach. Zawsze jest pytanie czy wolę kasę czy wolne
- tak, dwa dni w tygodniu
Tak to wygląda oficjalnie, ale da się wszystko dogadać z managerem
- można zacząć pracę między 7, a 10. Chyba że jakiś specyficzny projekt się trafi
- raczej codziennie po 8 godzin
- zdarza się w cięższych okresach. Zawsze jest pytanie czy wolę kasę czy wolne
- tak, dwa dni w tygodniu
Tak to wygląda oficjalnie, ale da się wszystko dogadać z managerem
@njoyblue: 8-16, raz na dwa miesiące 16-24, i raz na dwa miesiące weekend.
8h dziennie,
Kilka h na miesiąc, odbiór
Tak, dyżury, plus święta, plus domyślnie 8 dni w miesiącu.
8h dziennie,
Kilka h na miesiąc, odbiór
Tak, dyżury, plus święta, plus domyślnie 8 dni w miesiącu.
- 1
@Matemit: Aon, cisco. Aptiv, kimberly clark, kingfisher, electrolux, innogy, Brown brothers harriman, getinge, sappi
@CrimsonCube: epam, Orlen oil, akamai, heineken, ecolab, IAG GBS, genpact, hedgeserve, hcl, luxoft, perkin elmer, lundbeck, zurich re, capgemini, accenture, kpmg, deloitte, bnp paribas, philip moris, orange, abb,
- 24
- angielski B2, niemiecki B1
- pakiet office na sredniozawansowanym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczekiwania finansowe 4500 netto na UOP lub 5500 na umowie zlecenie.
xDDDD - 4,5k netto jako excelowy klepacz?
@zemsta_przegrywa: 4500? Mówimy o tym samym Poznaniu? xD
Mirasy planuje przeprowadzke do Wrocławia do pracy pojezdzic troche ich sławnym MPK. Jak to jest z wynajmem pokoju we Wroclawiu dla osoby pracujacej?
Zastanawiam sie czy lepiej wziac pokój czy dopłacac do kawalerki?
Mysle ze wynajmujac pokoj poznalbym wiecej ludzi z wrocka poza praca? No ale napewno jest tez duzo minusów...
Czy moze sa we wrocławiu jakies apartamentowce ktore wychodza taniej od kawalerki lub jest wspolna kuchnia?
#korpo #praca
Zastanawiam sie czy lepiej wziac pokój czy dopłacac do kawalerki?
Mysle ze wynajmujac pokoj poznalbym wiecej ludzi z wrocka poza praca? No ale napewno jest tez duzo minusów...
Czy moze sa we wrocławiu jakies apartamentowce ktore wychodza taniej od kawalerki lub jest wspolna kuchnia?
#korpo #praca
@Subtelna_aluzja najgorszy moment sobie znalazłeś jak tysiące studentów szukają pokoju
poznalbym wiecej ludzi z wrocka poza praca?
@Subtelna_aluzja: ludzie z wrocka wynajmuja pokoje we wrocku? Ciekawa logika. Bardziej prawdopodobne ze bedziesz mial szybki kurs ukrainskiego.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
jest ktoś z #korpo #korposwiat kto był na MBA? a najlepiej skończył
kierunek jak kierunek? wszystko zależy od wykładowców? czy głównie praktyka, prsktyka ipraktyka i to takie lepsze studia?
#pytaniedoeksperta #studia #mba
kierunek jak kierunek? wszystko zależy od wykładowców? czy głównie praktyka, prsktyka ipraktyka i to takie lepsze studia?
#pytaniedoeksperta #studia #mba
@niochland: MBA, Polska - wybierz jedno
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 26
@kennyskrrt: nie wiem ile plusów ale na pewno dostanie szacuneczek
@kennyskrrt: znam to uczucie, to jak wyjść z więzienia (tego akurat nie znam xD)
#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś mógłby napisać parę protipów odnośnie tego jak zdobyć pierwszą pracę w korpo jako student bez doświadczenia? Jak wyglądała wasza rekrutacja, co wpisywać czego nie wpisywać w CV żeby je czymkolwiek zapełnić, na czym się skupić, czego spodziewać po rozmowie itp. Z góry dzięki Mirasy.
#korpo #praca #pracbaza
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
Czy ktoś mógłby napisać parę protipów odnośnie tego jak zdobyć pierwszą pracę w korpo jako student bez doświadczenia? Jak wyglądała wasza rekrutacja, co wpisywać czego nie wpisywać w CV żeby je czymkolwiek zapełnić, na czym się skupić, czego spodziewać po rozmowie itp. Z góry dzięki Mirasy.
#korpo #praca #pracbaza
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
- 2
Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących
@AnonimoweMirkoWyznania:
Dlaczego w tych wszystkich pytaniach, cyklicznie pojawiających się pod tagiem korpo, brakuje uściślenia jakie ma dana osoba wykształcenie i jaki dział ją interesuje?
Sposób zdobycia pracy w dziale księgowości, będzie inny jak w dziale rozwoju oprogramowania. Opowi, proponuje zacząć od tego. To w dużym stopniu ukierunkuje dalszą dyskusje i pomoże Tobie, drogi pytający zdobyć to co chcesz - informacje.
"korpo" ma w sobie działy: księgowość, operacje, analizy finansowe, skarbiec, kadry,
Dlaczego w tych wszystkich pytaniach, cyklicznie pojawiających się pod tagiem korpo, brakuje uściślenia jakie ma dana osoba wykształcenie i jaki dział ją interesuje?
Sposób zdobycia pracy w dziale księgowości, będzie inny jak w dziale rozwoju oprogramowania. Opowi, proponuje zacząć od tego. To w dużym stopniu ukierunkuje dalszą dyskusje i pomoże Tobie, drogi pytający zdobyć to co chcesz - informacje.
"korpo" ma w sobie działy: księgowość, operacje, analizy finansowe, skarbiec, kadry,






























Z góry dzięki wykopki, w Was mam wsparcie!
#pracbaza #
@kennyskrrt: evacuate the dancefloor
Lub idź do lekarza o L4 na stres :) lub poudawaj ból korzonków. I elo.