Wykopki, potrzebuje pomocy, ogólnie w tym miesiącu dałem wypowiedzenie z mojej pracki i trochę skonfidencilem jaki był mój toksyczny manager w stosunku do mnie i do innych workerow. Pewnie ta informacja co powiedziałem wleci do wyższego managera a potem do mojego linę managera. Na co muszę uważać w tym ostatnim miesiącu? I w jaki sposób mam się zachowywać na floorze?
Z góry dzięki wykopki, w Was mam wsparcie!

#pracbaza #
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kennyskrrt: No to wtopiłeś trochę IMO. Najlepiej uważaj na to co robisz, na służbowym nic poza pracą nie rób i nagrywaj na telefon rozmowy bez świadków.

Lub idź do lekarza o L4 na stres :) lub poudawaj ból korzonków. I elo.
  • Odpowiedz
Cześć, takie pytania -

1. czy moge bez problemu złożyć wypowiedzenie prosto do HR, nie mając na nim od razu podpisu mojego managera? Akurat taka sytuacja, że mój manager pracuje dzisiaj z domu i nie ma mi tego jak podpisać (no chyba, że pojechałbym do jego mieszkania, lulz), a prawdopodobnie będę musiał złożyć je już dzisiaj (koniec miesiąca).

2. mam 2 miesiące wypowiedzenia, a chciałbym skrócić je do jednego miesiąca. No i tu
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LouisCypher:

1. Mozesz, w Aon wystarczylo wyslac ksero wypowiedzenia na maila na HR Connect oraz wrzucic do HR Boxa - na kazdym pietrze w budynku E jest ta skrzynka

2. Mozesz napisac cos zw stylu "zwracam sie z prosba o skrocenie okresu wypowiedzenia z 2 do 1 miesiaca, w przypadku braku takiej zgody z panstwa strony zostaje zachownay okres wypowiedzenia wynikajacy z umowy o prace"
  • Odpowiedz
Hejka korposzczureczki kochane,
Co zrobić w sytuacji jak w lokalnym mieście dostałem prackie w jednym banku i dostanę umowę za dwa tygle, ale za to odezwał się inny bank z innej lokacji i oferuje mi kilka koła więcej hajsu. Wiadomka że chce iść do tego drugiego w innej lokacji bo też jest bardziej prestiżowy, ale w jaki sposób to rozegrać?
Czy po podpisaniu umowy z pierwszym bankiem mam jeszcze prawo zerwać tę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy po podpisaniu umowy z pierwszym bankiem mam jeszcze prawo zerwać tę umowę?


@kennyskrrt: pewnie masz okres wypowiedzenia 2tygodnie zatem idziesz, objasz qulki przez kilka dni i składasz wypowiedzenie w kadrach i mówisz, że miejsce pracy nie spełnia twoich oczekwiań :)
  • Odpowiedz
Witam mireczki czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej z managerem w EY na stanowisko stażysty w programie dwuletnim? Jakie pytania z angielskiego? Jakie pytania z księgowości i podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ey #big4 #audyt #korpo #korposwiat #deloitte #kpmg #pwc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@njoyblue
- można zacząć pracę między 7, a 10. Chyba że jakiś specyficzny projekt się trafi
- raczej codziennie po 8 godzin
- zdarza się w cięższych okresach. Zawsze jest pytanie czy wolę kasę czy wolne
- tak, dwa dni w tygodniu

Tak to wygląda oficjalnie, ale da się wszystko dogadać z managerem
  • Odpowiedz
@njoyblue: 8-16, raz na dwa miesiące 16-24, i raz na dwa miesiące weekend.
8h dziennie,
Kilka h na miesiąc, odbiór
Tak, dyżury, plus święta, plus domyślnie 8 dni w miesiącu.
  • Odpowiedz
#krakow #korpo

Jakie są duże korpo na południu miasta? (Oprócz Sabre, HSBC, State Street, korpo koło Bonarki i Motoroli na makach - chyba że tam coś jeszcze jest?)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do jakich #korpo w #poznan składać CV?

- angielski B2, niemiecki B1
- w październiku zaczynam pierwszy rok studiów magisterskich kierunek finanse i rachunkowość
- pół roku pracy w dziale księgowości w big4
- kurs drugiego stopnia skwp
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- angielski B2, niemiecki B1

- pakiet office na sredniozawansowanym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczekiwania finansowe 4500 netto na UOP lub 5500 na umowie zlecenie.

xDDDD - 4,5k netto jako excelowy klepacz?
  • Odpowiedz
Mirasy planuje przeprowadzke do Wrocławia do pracy pojezdzic troche ich sławnym MPK. Jak to jest z wynajmem pokoju we Wroclawiu dla osoby pracujacej?
Zastanawiam sie czy lepiej wziac pokój czy dopłacac do kawalerki?
Mysle ze wynajmujac pokoj poznalbym wiecej ludzi z wrocka poza praca? No ale napewno jest tez duzo minusów...
Czy moze sa we wrocławiu jakies apartamentowce ktore wychodza taniej od kawalerki lub jest wspolna kuchnia?
#korpo #praca
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś mógłby napisać parę protipów odnośnie tego jak zdobyć pierwszą pracę w korpo jako student bez doświadczenia? Jak wyglądała wasza rekrutacja, co wpisywać czego nie wpisywać w CV żeby je czymkolwiek zapełnić, na czym się skupić, czego spodziewać po rozmowie itp. Z góry dzięki Mirasy.
#korpo #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Dlaczego w tych wszystkich pytaniach, cyklicznie pojawiających się pod tagiem korpo, brakuje uściślenia jakie ma dana osoba wykształcenie i jaki dział ją interesuje?

Sposób zdobycia pracy w dziale księgowości, będzie inny jak w dziale rozwoju oprogramowania. Opowi, proponuje zacząć od tego. To w dużym stopniu ukierunkuje dalszą dyskusje i pomoże Tobie, drogi pytający zdobyć to co chcesz - informacje.

"korpo" ma w sobie działy: księgowość, operacje, analizy finansowe, skarbiec, kadry,
  • Odpowiedz