Pracuję obecnie jako konstruktor/technolog w branży konstrukcji stalowych. Dostałem ofertę pracy z branży wydobywczej, firma państwowa gas/oil. Stanowisko jakie mi zaproponowano to inżynier ds. planowania, późniejsza możliwość rozwoju w inż. mechanika/automatyka. Stawka niewiele większa jaką mam w obecnej pracy, ale dużo więcej benefitów/premii. Może ktoś podzieli się doświadczeniami z pracy w takiej firmie? Czy warto się zastanowić nad taką posadą? #konstruktor #pracbaza #praca #mibm
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
1
Oto prototyp kostiumu Tony Starka w realu!

Konstruktor i wynalazca stworzył reaktor wodorowy i tworzy pełnosprawną zbroję IronMan'a
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@JonWelder: warto jak płacą więcej szekli to warto a dodatkowo firma państwowa czyli zero odpowiedzialnosci
- 0
@MegaSprawiedliwosc666 raczej na niższych szczeblach są fachowcy i polityka nie jest tam mile widziana z tego co mi wiadomo. Stanowiska managerskie to co innego.
- 0
Mam problem, muszę skonstruować rozwiązanie które będzie napinać kabel a jednocześnie pozwoli kablu na przesuwanie się w jednym kierunku (w kierunku siły która go ciągnie. Krótko mówiąc przewód musi się przesuwać ale dopiero powyżej pewnej siły.
Myślałem o jakimś docisku na śrubę z okładzina i z jakiegoś filcu czy coś.
Znacie przykłady rozwiązania takiego problemu? Lub znacie miejsce gdzie można zapytać?
#mechanika #konstruktor #pytaniedoeksperta
Myślałem o jakimś docisku na śrubę z okładzina i z jakiegoś filcu czy coś.
Znacie przykłady rozwiązania takiego problemu? Lub znacie miejsce gdzie można zapytać?
#mechanika #konstruktor #pytaniedoeksperta
@volodia: w takim wypadku wrecz musisz zintegrowac szpule z tarcza obrotowa bo jakbys je przytwierdzil na stale z drugiej strony tarczy to tarcza zwinie ten kabel po obu swoich stronach
Może coś w rodzaju takiego hamulca bębnowego? ofc sam sobie mniejsze zrobisz
źródło: Screenshot_2024-04-25-15-41-20-915_com.android
Pobierz- 0
#praca #autocad #konstruktor #pracbaza #korpo
Kurde, chyba przespałem okres na zmianę branży.
Stworzyłem cv ale nie ma dla mnie pracy. Znaczy się jest ale robiłbym to samo co teraz. Siedzę w konstrukcjach stalowych (bramy, balustrady) i w aluminium (okna, drzwi, fasady, ppoż). Mam dużo wspolnego też z ogólna budowlanka jak i tematami fit-out. Programuję obróbki na maszyny cnc w unilink.
No ale
Kurde, chyba przespałem okres na zmianę branży.
Stworzyłem cv ale nie ma dla mnie pracy. Znaczy się jest ale robiłbym to samo co teraz. Siedzę w konstrukcjach stalowych (bramy, balustrady) i w aluminium (okna, drzwi, fasady, ppoż). Mam dużo wspolnego też z ogólna budowlanka jak i tematami fit-out. Programuję obróbki na maszyny cnc w unilink.
No ale
konto usunięte via Wykop
- 2
@uhauha: Przez te 20 lat nie miałeś szans na zostanie jakimś kierownikiem działu i zarządzać zespołem by już nie robić takiej brudnej roboty?
konto usunięte via Android
- 3
@uhauha wszędzie jest to samo
Nie ma sensu zmieniać pracy
Nie ma sensu zmieniać pracy
- 0
#inzynieria #studbaza #pracbaza #cad #konstruktor #korposwiat #korpo
#emigracja
Jaki kierunek emigracji jest teraz popularny wśród #inzynieria? Da się w ogóle gdzieś wyciągnąć więcej niż 4000 Euro netto (UOP) jako imigrant czy ten cały kontynent jest już w recesji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#emigracja
Jaki kierunek emigracji jest teraz popularny wśród #inzynieria? Da się w ogóle gdzieś wyciągnąć więcej niż 4000 Euro netto (UOP) jako imigrant czy ten cały kontynent jest już w recesji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Gavilar: jak masz to nieszczęście być inżynierem (informatycy nie są inżynierami) to raczej nie mam dobrych wieści bo przemysł niemiecki troche się zwija, przenosi co się da do polski gdzie zarobki typu 16k netto to dostanie manager raczej niż robaczek
@Gavilar: Da się, tylko musisz być seniorem (na moje 5-8 lat doświadczenia) lub managerem
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, jestem inżynierem budowlanym. Gdzie w Krakowie znajdę na już: płatny staż lub pracę w biurze projektowym konstrukcyjnym lub jako asystentka kierownika budowy?
──
Hej, jestem inżynierem budowlanym. Gdzie w Krakowie znajdę na już: płatny staż lub pracę w biurze projektowym konstrukcyjnym lub jako asystentka kierownika budowy?
──
źródło: sddefault
Pobierzpracuj pl
@mirko_anonim: targi pracy na uczelniach. Na AGH są chyba w tym albo następnym tygodniu.
#autocad #inventor #rysunektechniczny #konstruktor #cad
Krotka piłka:
Inventor masowe dodanie materialow do czesci - mozliwe?
Jestem u klienta ktory ma sporo smieciowych modeli zrobionych w inventorze <2010. Pomijajac sposob rysowania, najgorszy jest brak wybranego materialu, prawie wszystko stare ma default czyli gestosc wody.
Krotka piłka:
Inventor masowe dodanie materialow do czesci - mozliwe?
Jestem u klienta ktory ma sporo smieciowych modeli zrobionych w inventorze <2010. Pomijajac sposob rysowania, najgorszy jest brak wybranego materialu, prawie wszystko stare ma default czyli gestosc wody.
Podzielę się jedynie doświadczeniem: miałem podobny problem w solidworksie, zleciłem rozwiązanie jednej firmie zajmującej się dodatkiem do automatyzacji. Napisali makro w jeden dzień :v wzięli za to waciki.
@PurpleHaze ok. Nie znam się na inventorze, zdziwiłem się bo w moim bimie wszystkie elementy są w jednym modelu.
- 0
#inzynieria #mechanika #konstruktor #rysunektechniczny
Cześć, pytam bo nie mam za bardzo porównania - jaki jest obecnie najlepszy podręcznik/skrypt do rysunku technicznego (ew. z elementami CAD) dla konstruktorów maszyn i urządzeń? Czy Dobrzański mimo sędziwości i tylko dostosowywania go do nowych norm wciąż jest najlepszym wyborem czy są może jakieś świeższe i bardziej ciekawe opcje?
Z góry dzięki, pozdro.
Cześć, pytam bo nie mam za bardzo porównania - jaki jest obecnie najlepszy podręcznik/skrypt do rysunku technicznego (ew. z elementami CAD) dla konstruktorów maszyn i urządzeń? Czy Dobrzański mimo sędziwości i tylko dostosowywania go do nowych norm wciąż jest najlepszym wyborem czy są może jakieś świeższe i bardziej ciekawe opcje?
Z góry dzięki, pozdro.
w pracy zwykle sięgam po poradnik mechanika wyd. REA
konto usunięte via Android
- 1
@fantazm najlepsze są normy ISO, bo to jest materiał źródłowy dla takich książek tylko że one są drogie. Zależy też co Cię interesuje w rysunku technicznym. Do nauki rysunku pod kątem jak rysować przekroje, rozmieszczać wymiary itp., pewnie Dobrzański jest ok. Natomiast do nauki tolerowania, polecam inne książki.
#mibm #konstruktor #mechanika #rysunektechniczny #cnc
Otwór H7 jest osadzony na trzpieniu. Jak zaznaczyć na rysunku tolerancje, że otwory fi19 mają być w swoim miejscu? Danie tolerancji fi500 na np. +-0,5mm rozwiązuje problem tylko kierunku promieniowym. Napisanie 4x 45* +-0,1 stopnia dawało chyba 1mm przesuniecia na otworze, a biorąc pod uwagę, że otworów jest 8 to by się skumulowało, a dawanie tolerancji +-0,005
Otwór H7 jest osadzony na trzpieniu. Jak zaznaczyć na rysunku tolerancje, że otwory fi19 mają być w swoim miejscu? Danie tolerancji fi500 na np. +-0,5mm rozwiązuje problem tylko kierunku promieniowym. Napisanie 4x 45* +-0,1 stopnia dawało chyba 1mm przesuniecia na otworze, a biorąc pod uwagę, że otworów jest 8 to by się skumulowało, a dawanie tolerancji +-0,005
źródło: IMG_20240212_174316263
Pobierzto by się skumulowało
@Wojtas_elo: ziomeczku, ale takiej tarczy nie wierci, sie na zasadzie od otworu do kolejnego i kolejnego.
Lapiesz baze i cisniesz z podzoelnicy/enkodera.
Dajesz 45* w prostokat, ze to wymiar bazowy i z bani.
A.z.racji tego ze nie masz rowka na wpust, czyli polozenie katowe nie ma znaczenia, to 22,5* zostawiasz jak masz.
konto usunięte via Wykop
- 4
@Wojtas_elo: Nie powinno się tolerować odległości otworów w takim szyku na zasadzie +/-. Powinno się stosować tolerowanie geometryczne. Poniżej przykład jak to można zrobić wg najnowszych wytycznych ISO GPS. To oznaczenie "CZ" w ramce tolerancji to Combined Zone albo Common Zone. Łączy ono pola tolerancji w szyk, kiedy układ baz nie odbiera wszystkich stopni swobody. Musiałbyś poczytać sobie o tym.
źródło: ISO GPS holes pattern
PobierzMirki z tagu #konstruktor i może nieco #mechanikaibudowamaszyn - jak w praktyce powinno stosować się wkręty w takim łączniku? Wkręcać we wszystkie małe otwory czy tylko część? Jaka właściwa długość wkrętów? (wkręciłem jakieś małe tylko dla pokazania o co mi chodzi).
Największa dynamiczna siła będzie działać wzdłuż osi śruby M8. Mocowany będzie wolnostojący panel fotowoltaiczny 1,76x1,14m - 4 śrubami - ten kątownik z farbą to spód panela. Kątownik
Największa dynamiczna siła będzie działać wzdłuż osi śruby M8. Mocowany będzie wolnostojący panel fotowoltaiczny 1,76x1,14m - 4 śrubami - ten kątownik z farbą to spód panela. Kątownik
źródło: IMG_20240120_224824941
Pobierzchciałbym żeby z 10 lat wytrzymało.
@bialy100k: wszystkie od środka materiału. długość na 2/3 materiału. a i tak nie ma gwarancji. przewierć na wylot i złap śrubą a wytrzyma 100 lat.
- 1
@zimowyporanek: Śruby bałbym się z powodu kręcenia się całości wokół błękitnej osi, trzeba by blokować pewnie ze dwoma wkrętami.
Biały - spod panela, ramka - aluminium. Otwory pod śruby M8 w panelu owalne. Otwór pod śrubę w kątowniku nieco większy - 11mm. Zakładam, że drewno trochę będzie pracowało.
Biały - spod panela, ramka - aluminium. Otwory pod śruby M8 w panelu owalne. Otwór pod śrubę w kątowniku nieco większy - 11mm. Zakładam, że drewno trochę będzie pracowało.
źródło: mocowanie 2
Pobierzjakich pytan mozna sie spodziewac na rozmowie technicznej na #konstruktor bez doswiadczenia?
Przeczesałem internet i tylko widziałem pytania o rysunek techniczny
#praca #inzynier #cad #nx #catia #mechanikaibudowamaszyn #projektowanie #rysunektechniczny #pwr #agh
Przeczesałem internet i tylko widziałem pytania o rysunek techniczny
#praca #inzynier #cad #nx #catia #mechanikaibudowamaszyn #projektowanie #rysunektechniczny #pwr #agh
@razdwatrzy55: czasem masz zaznaczyć wymiary na rysunku, czasem znaleźć czego brakuje na nim (tabelka również się liczy), podsrawowe pytania o materiały konstrukcyjne, metody wytwarzania, pasowanie, chropowatość, możesz dostać suwmiarkę analogową by coś zmierzyć
@razdwatrzy55: u mnie na rekrutacji miałbyś kilka rysunków do "zidentyfikowania" (jakąś krzywka, wal, płyta), pytanie o znajomość programów do modelowanian3d i języki.
Ew cos z metrologii (czym pomierzylby Pan ten wymiar, czym ten wymiar)
Test z wszystkich języków które tam wpiszesz w CV i ogólna rozmowę o studiach (umiejętność komunikacji)
Ew cos z metrologii (czym pomierzylby Pan ten wymiar, czym ten wymiar)
Test z wszystkich języków które tam wpiszesz w CV i ogólna rozmowę o studiach (umiejętność komunikacji)
Nadchodzi nowy rok, więc planuję coś zmienić w swoim życiu. Postaram się jak najkrócej to opisać i prosiłbym was o wyrażenie waszej opinii w komentarzach. Prowadzę działalność w formie spółki ze z kolegą. Wcześniej obaj prowadziliśmy swoje osobne firmy w tej samej branży - spawalniczej. Postanowiliśmy połączyć siły ponieważ wytwarzaliśmy podobne produkty. Nasza spółka ma już 4 lata. Obaj pracujemy na etatach, a po godzinach wykonujemy prace związane z naszą działalnością. Niestety
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Kawa_Czibo: już o tym rozmyślałem, ale boję się teraz wysokiego progu wejścia.
#mibm #konstruktor #mechanikaibudowamaszyn #mechanika #cnc
Mam wałek fi65m6 oraz fi65m6. Chcę osadzić na nich piasty tak aby trzymały się mocno i nie trzeba było ich dodatkowo zabezpieczać przed przemieszczeniem (nie występują żadne siły osiowe, są to piasty sprzęgła i przenosząc jedynie moment). Zrobiłem w piastach tolerancję fi65H8 i trzeba było godzinę n---------c wielkim mlotem żeby weszło chociaż w necie piszą, że (dla
Mam wałek fi65m6 oraz fi65m6. Chcę osadzić na nich piasty tak aby trzymały się mocno i nie trzeba było ich dodatkowo zabezpieczać przed przemieszczeniem (nie występują żadne siły osiowe, są to piasty sprzęgła i przenosząc jedynie moment). Zrobiłem w piastach tolerancję fi65H8 i trzeba było godzinę n---------c wielkim mlotem żeby weszło chociaż w necie piszą, że (dla
- 1
@nico-toscani: faktycznie, przeanalizuje przypadek gdy wcisk będzie na 0 i zobaczę jaki wtedy maksymalny luz mi wyjdzie. Tylko jaki luz jest jeszcze taki, że element będzie ciasno siedział?
@zolgar gorzej jak trzeba będzie ściągnąć tę piastę do wymiany np. łożyska w silniku. Wtedy pół godziny grzania palnikiem i stopione wszelkie uszczelnienia na wale
@zolgar gorzej jak trzeba będzie ściągnąć tę piastę do wymiany np. łożyska w silniku. Wtedy pół godziny grzania palnikiem i stopione wszelkie uszczelnienia na wale
#konstruktor #mibm #mechanikaibudowamaszyn
Ile kapusty wykręcacie jako konstruktor i w jakiej wielkości firmie? Co należy do Waszych obowiązków?
Ile kapusty wykręcacie jako konstruktor i w jakiej wielkości firmie? Co należy do Waszych obowiązków?
- 0
Jak się nazywają takie mosiężne/miedziane wkładki z gwintem?
#pytaniedoeksperta #rekodzielo troche #druk3d #konstruktor #modelarstwo
#pytaniedoeksperta #rekodzielo troche #druk3d #konstruktor #modelarstwo
źródło: Capture
Pobierz@Ranger: ale ogólnie to polecam, pięknie to wychodzi, wygląda profesjonalnie, pięknie się trzyma tworzywa, wielokrotnie pozwala skręcać rozkręcać zbudowane rzeczy - miodzio.
Jak sam to wtapiasz lutownicą (ustawioną na temperaturę adekwatną - np dla ABS jakieś 240'C) to jest taki mój fajny patent (nie wiem czy tylko ja to wymyśliłem, ale nie znalazłem w sieci) - wsadzasz rozgrzaną tulejkę, a potem szybko przykładasz i dociskasz ją kawałkiem aluminium (ja używam
Jak sam to wtapiasz lutownicą (ustawioną na temperaturę adekwatną - np dla ABS jakieś 240'C) to jest taki mój fajny patent (nie wiem czy tylko ja to wymyśliłem, ale nie znalazłem w sieci) - wsadzasz rozgrzaną tulejkę, a potem szybko przykładasz i dociskasz ją kawałkiem aluminium (ja używam
- 0
To jest wycena od architekta, jaką dostałem za dobudowę piętra (projekt) w domu rodzinnym. Kompletnie zielony w temacie jestem, czy to uczciwa, normalna cena? Liczyłem na max 15 k, a tu wyszło 37 xD ktoś obeznany cos powie? #architektura #konstruktor #budownictwo #budowadomu #budowa #remontujzwykopem
źródło: Zdjęcie z biblioteki
PobierzPotrzebuję firmy, hobbysty czy innej złotej rączki, który podjąłby się takiej przeróbki mechanicznej kosiarki:
- wyrzucenie oryginalnego napędu kosiarki za pomocą paska i instalacja w jego miejsce alternatora 12V
- zainstalowanie dwóch silników elektrycznych 12V DC
- zastąpienie sztywnego przodu kółkami jak w wózku sklepowym - mają się poddawać kierunkowi nadanemu przez napęd
Zdjęcie kradzione z neta przedstawia ogólną koncepcję.
- wyrzucenie oryginalnego napędu kosiarki za pomocą paska i instalacja w jego miejsce alternatora 12V
- zainstalowanie dwóch silników elektrycznych 12V DC
- zastąpienie sztywnego przodu kółkami jak w wózku sklepowym - mają się poddawać kierunkowi nadanemu przez napęd
Zdjęcie kradzione z neta przedstawia ogólną koncepcję.
źródło: AdamRoboMower-020
Pobierz- 0
Ktoś tu się naogładał i did a things albo Osmana ( ͡º ͜ʖ͡º)
@BArtus: nie znam ani jednego ani drugiego ;) Pomysł jest trochę ambitniejszy od tego co lata po necie.
Silniki jakieś się dobierze, magma 200W z przekładnią to koszt poniżej 300zł. A część elektryczno-elektroniczna to już moja działka - na tym ma polegać zadanie.
Gimbus w szopie pewnie coś by pospawał, tak samo
@majk_emigrant: jak potrzebujesz wykonać elementy do mocowania napędu,/kółek to mogę robić: frezowanie, toczenie, gięcie zgrzewanie malowanie. Elektrykę i sterownie rozumiem robisz sam.

Alibre Design - jak projektować w CAD: zmienne globalne i konfiguracje - poradnik | tutorial
Uzupełnienie do odcinka nr 340, w którym przedstawiłem w jaki sposób możemy pracować z konfiguracjami i plikami zmiennych globalnych. W tym odcinku idziemy krok dalej, tzn. projektujemy dodatkowy element do złożenia, które posiada już zestaw konfiguracji. Możemy dzięki temu poradnikowi sprawdzić na jakie kwestie należy zwracać uwagę, w jaki sposób korzystać z opracowanego zestawu zmiennych oraz jak zmieniać
Uzupełnienie do odcinka nr 340, w którym przedstawiłem w jaki sposób możemy pracować z konfiguracjami i plikami zmiennych globalnych. W tym odcinku idziemy krok dalej, tzn. projektujemy dodatkowy element do złożenia, które posiada już zestaw konfiguracji. Możemy dzięki temu poradnikowi sprawdzić na jakie kwestie należy zwracać uwagę, w jaki sposób korzystać z opracowanego zestawu zmiennych oraz jak zmieniać
źródło: minW
Pobierz3
Ale dziwadło. Czy tylko ja to kojarzę z wyobrażeniem wirusów?

Przekładnia która może "zaplatać warkocze" - ale zapewne są inne zastosowania. Wrzucam, bo może ktoś kiedyś natknie się potrzebę która będzie wymagała zbliżonego rozwiązania. A jak widać nie jest oczywiste. "Braided gears" dla szukarki.
z- 0
- #
- #
- #
- #





























Kur.., byłem na 2 rozmowach o pracę i testach w mega wielkiej firmie robiącą ogromne inwestycje.
Zadzwonili do mnie z informacją że chętnie mnie przyjmą bo bylem najlepszy wśród kandydatów. Zaproponowali mi kasę mniejszą niż w firmie której pracuje. A to mała firma robiąca o 1/20 mniejsze inwestycje niż to korpo. Ja j---e.
Do wtorku poczekają na odpowiedź.