Wpis z mikrobloga

#autocad #inventor #rysunektechniczny #konstruktor #cad

Krotka piłka:
Inventor masowe dodanie materialow do czesci - mozliwe?

Jestem u klienta ktory ma sporo smieciowych modeli zrobionych w inventorze <2010. Pomijajac sposob rysowania, najgorszy jest brak wybranego materialu, prawie wszystko stare ma default czyli gestosc wody.
No i troche jestem w tylku, bo potrzebuje porobic zlozenia rysunki itd gdzie masa jest podstawowa informacja.

Wiem, ze masowo zmienic material mozna chociazby poprzez BOM i przeciaganie tabelki na modle excela.
I spoko fajnie to dziala, dopoki wybrany material jest w bibliotece stylow dla danej czesci. Ale jesli go nie ma, trzeba otwierac kazdy part i wrzucac poprzez import plik z materialami *.styxml. No troche to trwa, aktualnie mam partow 1400 i szczerze mowiac, nie chce tego robic recznie.

Czy jest jakas opcja na masowy import/dogranie stylow? Ktos/cos?

Przyznam ze grzebalem na necie i na forum autodesku, ale nie znalalem nic sensownego, lub zadaje zla fraze w googlach.
  • 4
@archive: PIC REL ponizej.

Chodzi o to ze dla goscia, pracowalo wiele osob latami tworzac modele. Czesc z nich miala jakies dziwne inventory, nie przykladala do tego wagi, lub kompletnie olewala ustawienie materialow.

Na screenie zwykla blacha ktora nie ma zadnych stylow, material jeden jedyny steel mild, a do tego jednostki imperialne [sic!].
Tutaj jest o tyle dobrze, ze ktos kto to robil mial wgrany material stal. Ale sporo (czytaj: od
PurpleHaze - @archive: PIC REL ponizej. 

Chodzi o to ze dla goscia, pracowalo wiele ...

źródło: image_2024-03-06_130203948

Pobierz
Podzielę się jedynie doświadczeniem: miałem podobny problem w solidworksie, zleciłem rozwiązanie jednej firmie zajmującej się dodatkiem do automatyzacji. Napisali makro w jeden dzień :v wzięli za to waciki.