Wpis z mikrobloga

@Ranger: na aliexpresie do dostania (ale nie jest to tanie, bo mosiądz) pod nazwą "heat insert" https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-heat-insert.html?catId=0&initiative_id=SB_20231018014957&SearchText=heat+insert&spm=a2g0o.best.1000002.0 pod przedziwnymi rozmiarami.
Uważaj, bo nawet to samo opisane jako np. M3 - może mieć różne średnice zewnętrzne. Nie licząc głębokości (długości tulejki, bo to też ważne - jak w danym projekcie jest przewidziany otwór) to mocno się liczy średnica zewnętrzna - by idealnie się osadziło i trzymało trzeba pilnować tego.
Jeśli chcesz samemu
@Ranger: ale ogólnie to polecam, pięknie to wychodzi, wygląda profesjonalnie, pięknie się trzyma tworzywa, wielokrotnie pozwala skręcać rozkręcać zbudowane rzeczy - miodzio.
Jak sam to wtapiasz lutownicą (ustawioną na temperaturę adekwatną - np dla ABS jakieś 240'C) to jest taki mój fajny patent (nie wiem czy tylko ja to wymyśliłem, ale nie znalazłem w sieci) - wsadzasz rozgrzaną tulejkę, a potem szybko przykładasz i dociskasz ją kawałkiem aluminium (ja używam radiatorka
@Ranger: Wkręcane w płyty z tworzywa to np. Link
Jak wpiszesz na TME np. "insert M3" to masz multum tego do wyboru czego możesz używać z tworzywami. Ja stosuję zatapiane w druku 3D i wychodzi zajebiście