Wpis z mikrobloga

@Jamniki2: szukaj gdzies dalej, najlepiej podzwon do kilkunastu biur architektonicznych w powiecie. Ja jak szukalem adaptacji projektu, to mialem wyceny od 2k do 14k, duzy rozstrzal. Zeby sie zorientowac musisz niestety miec wiecej wycen.
  • Odpowiedz
@Jamniki2 łooo, chyba musze szefowi powiedzieć aby zaktualizowal cennik xD, architekt polecial po bandzie wg mnie, ale fakt jest że branże mocno podrożały. Dopytaj czy tez w tej cenie jest geodeta z mapa do celow projektowych bo to tysiak minimum teraz. Kurłaa, 22k golda za samą archit+urzad xD, czemu ja zyje w polsce C
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Oszałamiająca wycena... Czy ty tam masz w tym projekty wnętrz, projekty w 3D z wizualizacjami i jakieś dodatkowe usługi? Jeżeli nie to jest kosmiczna wycena. Chyba, że masz aktualnie parter o powierzchni 500mkw o bardzo skomplikowanej bryle.

Jeżeli to jest "standardowa" zabudowa i jesteś z pomorza to się odezwij na PRIV. Zrobię to z miłą chęcią za połowę z twojej wyceny.
  • Odpowiedz
@Jamniki2 starostwo police jest 700km od nas xD. Koledzy szczesniej zasugerowali, popatrz w mnuejszych biurach projektowych w okolicy, w mniejszych miastach, coś moze ustrzelisz, dla nas te kilometry to nie do ogarniecia, za duzo czasu nam to zabierze aby sie opłacało (chodzi o czas dojazdu, inwentaryzacje, ew poprawki w starostwie- nie wiem jak na zachodzie ale u nas to zawsze, ZAWSZE, sa poprawki, musza byc, musza papier wydać, i wtedy trza jechac
  • Odpowiedz
@Jamniki2 no widzisz eheh, tak tylko podpowiem ze expertyza przy domkach to jest pic na wode, pieczatke tylko konstruktor strzeli na podstawie inwentaryzacji. Na 99%.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: grubo Panie ja za projekt budowy domu 164m2 z adaptacją (bez wizyty w urzędach - po stornie projektanta/architekta) zapłaciłem 6200 zł
  • Odpowiedz
@Jamniki2: gościa odkleiło xD
"I. projekt koncepcyjny" co to za pozycja ?
"III. projekt techniczny" a czy to czasami nie powinien być element "II. projekt architektoniczny" to samo "charakterystyka energetyczna" lol

Jak dla mnie to kwoty przesadzone conajmniej 2 razy, celowałbym w coś między 13000 - 19000 a nie #!$%@? 40 papci.
Ja za projekt indywidualny +/- 300m2 z kierowaniem budową płaciłem jakieś 10 tys, do tego dolicz te koszty związane
  • Odpowiedz