Potrzebuję do projektu konstrukcji zorientować się w najbardziej optymalnym systemie profilów aluminiowych wraz z łączeniami i szpejem. Który z polskich dostawców ma najbardziej rozbudowane wyposażenie? Ew. który system bylby najbardziej optymalny cenowo? Potrzebuje zaprojektować stanowisko robocze/cokół siedziska. Czy jest jakieś freewareowe narzędzie, które umożliwi mi zaprojektowanie tego? Wybaczcie ale nie mam pojęcia jak to otagować.#cnc #konstruktor #diy #cad
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@wwkbt: MayTec ma swój program do konstruowania 3D, potem można sobie zrobić zestawienie profilii wraz z obróbkami. Wybór akcesoriów dość duży, ale znalazłęm tylko jednego dystrybutora w Polsce - czasowo i cenowo słabo to wygląda w porównaniu z AlutecK&K. Jest jeszcze Bosch-Rexroth, ale to już kompletnie kosmos cenowy.
- 1
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Polecacie jakieś firmy w #rzeszow i okolice do pracy dla konstruktora maszyn? Chce się przenieść z Dębicy do Rzeszowa i szukam czegoś na miejscu. Posiadam dwuletnie doświadczenie, mam dość aktualnej firmy i chce się dalej rozwijać w zawodzie. Wiem, że są korporacje, ale jednak wolę pracę w mniejszej firmie. Może tutaj ktoś coś wie i poleci? Zawsze warto zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konstruktor
Polecacie jakieś firmy w #rzeszow i okolice do pracy dla konstruktora maszyn? Chce się przenieść z Dębicy do Rzeszowa i szukam czegoś na miejscu. Posiadam dwuletnie doświadczenie, mam dość aktualnej firmy i chce się dalej rozwijać w zawodzie. Wiem, że są korporacje, ale jednak wolę pracę w mniejszej firmie. Może tutaj ktoś coś wie i poleci? Zawsze warto zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konstruktor
konto usunięte via Wykop
- 0
@mirko_anonim: CADWAY-AUTOMOTIVE sp. z o.o. - nie znam firmy ale mają ogłoszenia na portalach
konto usunięte via Wykop
- 5
@mirko_anonim: ja polecam spróbować w korpo choćby żeby poznać różnice między januszexem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki darmowy program CAD będzie odpowiedni do prostego narysowania mebli dla stolarza?
Zależy mi na przedstawieniu wymiarów poszczególnych elementów oraz zwizualizowaniu sobie jak ten mebel będzie wyglądać w 3D.
Najlepiej jak ten program byłby darmowy i w miarę "ogarnięty". Tak żeby i przy okazji czegoś się nauczyć.
#rysunektechniczny #meble #konstruktor #cad #autocad #inventor #solidworks
Zależy mi na przedstawieniu wymiarów poszczególnych elementów oraz zwizualizowaniu sobie jak ten mebel będzie wyglądać w 3D.
Najlepiej jak ten program byłby darmowy i w miarę "ogarnięty". Tak żeby i przy okazji czegoś się nauczyć.
#rysunektechniczny #meble #konstruktor #cad #autocad #inventor #solidworks
@marylin17 fusion jest bardzo popularny i dość powszechmy. Jest to darmowa uproszczona wersja Inventora który jest używany przez firmy do projektowania. w fusion można robić rysunki 2d, modele 3d i rysuneki techniczne. możesz nawet proste sulacje wystrzymalosciowe zrobić więc polecam bo to przyszłościowy program
@marylin17: nie wiem jak teraz ma AutoCAD, ale ZWCAD ma darmowe wersje 30 dni, łącznie z modułem 3D. Interfejs prawie identyczny z ACAD, więc masa tutoriali na necie się przyda. No i trial dotyczy wersji, więc jak skończy Ci się 30 dni triala 2024, to ściągasz 2023 i masz znowu 30 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Witam Mirki, poszukuję jakiegoś kursu z Catii V5 albo NX'a który będzie przeznaczony głównie dla początkujących, będzie raczej w miarę szybki (powiedzmy max 20h), myślę że będzie to kurs raczej zdalny oraz na zakończenie uzyskam jakiś certyfikat który będzie plus minus coś znaczył. Im taniej tym lepiej, ale powiedzmy że szukam czegoś optymalnego a nie najtańszego. Na stronce udemy widziałem jakiś kurs międzynarodowy, które miał dobre opinie i był niedrogi (50 zł),
@Czarny_kon69: ja tez
@Czarny_kon69: na tego rypu certyfikaty dla poczatkujacych nikt nie patrzy.
Jesli beda chcieli cie przetestowac w miejscu pracy, to dostaniesz stanowisko i polecenie zamodelowania/narysowania czegos, moze jakas operacja na zlozeniach, czy rys 2D.
Kursy znajdziesz darmowe na stronach uczelnii, materialy dydaktyczne i cwiczeniowe, ktore opisuja od poczatku co i jak. Ewentualnie hindusi na YT.
Jesli beda chcieli cie przetestowac w miejscu pracy, to dostaniesz stanowisko i polecenie zamodelowania/narysowania czegos, moze jakas operacja na zlozeniach, czy rys 2D.
Kursy znajdziesz darmowe na stronach uczelnii, materialy dydaktyczne i cwiczeniowe, ktore opisuja od poczatku co i jak. Ewentualnie hindusi na YT.
#projektowanie #konstruktor #2d #autocad #inzynieria
Poszukuję jakiegoś darmowego programu CAD 2D.
Co jakiś czas mam projekty 2D z Auto CADa w *dwg i muszę na nie nanosić drobne poprawki. Dorysować parę rzeczy po prostu, parę linii, poopisywac to i odesłać dalej w formacie *dwg.
Znajdzie się jakiś program darmowy, którym mógłbym to wykonać?
Poszukuję jakiegoś darmowego programu CAD 2D.
Co jakiś czas mam projekty 2D z Auto CADa w *dwg i muszę na nie nanosić drobne poprawki. Dorysować parę rzeczy po prostu, parę linii, poopisywac to i odesłać dalej w formacie *dwg.
Znajdzie się jakiś program darmowy, którym mógłbym to wykonać?
@adrian_krc: librecad może
@adrian_krc: jest nanocad w wersji bodajze 5 ktory caly czas jest darmowy, nie otworzysz w nim raczej jak ktos zapisze w formacie dwg2018 tylko rzypilnuj zeby bylo sejvniete w starszym
Czesć,
Czy wie może ktoś z was w jaki sposób jest łożyskowany ten suwak?
Czy to jest zwykła rura nierdzewna plus jakaś tuleja plastikowa? Czy może są jakieś specjalne produkty do takich rozwiązań?
#mechanika #konstruktor #cad #budowamaszyn #technika
Czy wie może ktoś z was w jaki sposób jest łożyskowany ten suwak?
Czy to jest zwykła rura nierdzewna plus jakaś tuleja plastikowa? Czy może są jakieś specjalne produkty do takich rozwiązań?
#mechanika #konstruktor #cad #budowamaszyn #technika
źródło: lozysko
Pobierz@Mirkowyprzegryw Łożyska ślizgowe z pewnego rodzaju silikonu. To twarde test, ale jak wziąć w palce to jakby tłuste. Ale śladu na palcach nie zostawia.
konto usunięte via Wykop
- 0
@Mirkowyprzegryw: lozyska liniowe niekoniecznie są do precyzyjnych zastosowań, a jeśli nawet by były to nie jest to droga rzecz, ot łożysko
- 0
#konstruktor #budujzwykopem
#budownictwo #drewno
Czołem,
Buduję na wiosnę szopkę/domek narzędziowy, taki mały 3.5m szeroki x 2.5m długi x 2.2~m wysoki.
Rozstaw słupków 60cm. Mam ze swojej starej budowy kilka desek 4.5x22cm C24.
1) Jako, że szopę chcę robić po taniości to zastanawiam się czy mogę sobie po prostu wziąć te C24, przeciąć je na szerokości i użyć tych desek na słupki ścienne. Wówczas przekrój tych słupków byłby 4.5x11cm.
#budownictwo #drewno
Czołem,
Buduję na wiosnę szopkę/domek narzędziowy, taki mały 3.5m szeroki x 2.5m długi x 2.2~m wysoki.
Rozstaw słupków 60cm. Mam ze swojej starej budowy kilka desek 4.5x22cm C24.
1) Jako, że szopę chcę robić po taniości to zastanawiam się czy mogę sobie po prostu wziąć te C24, przeciąć je na szerokości i użyć tych desek na słupki ścienne. Wówczas przekrój tych słupków byłby 4.5x11cm.
@w00nski: jak zepniesz to ścianami to powinno wytrzymać, tylko dach będziesz musiał zrobić jakiś sztywniejszy, może chociaż daj narożne słupy grubsze
@w00nski: na szopę wystarczy nawet 45x45 co 62,5cm. Jak przetniesz te swoje na pół to będzie aż nadto. Na krokwie też będą ok takie 100x50 z tartaku co pol metra.
1
Napinacze suwakowe w konstruowaniu przenośników taśmowych

Artykuł przedstawia niektóre przykłady użycia napinaczy suwakowych. Ich zastosowanie w poszczególnych aplikacjach zależy jedynie od pomysłowości konstruktorów z uwzględnieniem możliwości i funkcji, jakie napinacze mogą pełnić, tj. dociskania, naciągania, podnoszenia, ryglowania i pozycjonowania.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#praca #awans #konstruktor #autocad
dostałem propozycję pracy po testach i teraz sam nie wiem czy zmieniać. niby wszystko lepiej i więcej + hybryda.
ale w tej co teraz jestem to praca dożywotnia.
dostałem propozycję pracy po testach i teraz sam nie wiem czy zmieniać. niby wszystko lepiej i więcej + hybryda.
ale w tej co teraz jestem to praca dożywotnia.
@uhauha: całkiem spoczko, jaka branża?
- 0
@StaraSzopa
konstrukcje stalowe.
konstrukcje stalowe.
Siema. Mam pewien problem z zadaniem poniżej. Nie mam kompletnie pojęcia gdzie popełniam błąd, ale wiem że napewno odpowiedź jest zła. Ktoś mógłby mi pomóc?
#mechanikaplynow #mibm #matematyka #studbaza #hydraulika #fizyka #nauka #konstruktor
#mechanikaplynow #mibm #matematyka #studbaza #hydraulika #fizyka #nauka #konstruktor
źródło: mr
Pobierz@YoungBoniekk: na razie co widzę, to we wzorze na pole koła wykorzystuje się promień, nie średnicę:)
- 1
@Krolowa_Nauk: To nie ma różnicy. (PiD^2)/4=Pir^2. Jak cośto już rozwiązałem to zadanie.
#konstruktor #mechanikaibudowamaszyn #cnc #obrobkametali #mibm
witam,
jak sądzicie jaką jakość powierzchni ma takie standardowe złącze? Potrzebuję to odtworzyć i połaczenie musi zachować szczelność. Ja przyjąłem, że płaskość powierzchni "czołowej" powinna wynosić 0,1, natomiast chropowatość Ra1,6.
Jak sądzicie, będzie git? Może jeszcze jakiś parametr powinienem uwzględnić?
witam,
jak sądzicie jaką jakość powierzchni ma takie standardowe złącze? Potrzebuję to odtworzyć i połaczenie musi zachować szczelność. Ja przyjąłem, że płaskość powierzchni "czołowej" powinna wynosić 0,1, natomiast chropowatość Ra1,6.
Jak sądzicie, będzie git? Może jeszcze jakiś parametr powinienem uwzględnić?
źródło: comment_1672581428P766inCyqxRVvCnhrIZf5A.jpg
Pobierz- 2
@Wojtas_elo: jak cos trzeba to jutro mogle dokladniej podejrzeć w pracy.
- 1
@Borys125: to że to amerykańska firma o niczym nie świadczy, bo równie dobrze ten rysunek mógł wam zrobić hindus na praktykach, a waga tego szczegółu jest taka, że nikt na to nie zwrócił uwagi albo jak zwrócił to machnął ręką i olał.
Bo najczęściej waga rowków pod oringi jest taka, że one po prostu mają tam być, powierzchnia i dokładność wymiaru jaka wychodzi z przeciętnego numeryka jest i tak aż
Bo najczęściej waga rowków pod oringi jest taka, że one po prostu mają tam być, powierzchnia i dokładność wymiaru jaka wychodzi z przeciętnego numeryka jest i tak aż
Mirki mam mieć rozmowę na stanowisko junior design engineer w branży automotive, oprócz znajomości pracy w Catii V5 czego mogę się spodziewać na rozmowie? Wersję studencką ( ͡° ͜ʖ ͡°) catii do nauki już posiadam
#cad #catia #konstruktor
#cad #catia #konstruktor
@czarnaperla1: możesz dostać zadania do zrobienia w catii (edycja jakiegoś elementu, zrobienie 3D na podstawie rysunku itp) mogą przepytać Cię tak ogólnie z rysunków, mogą przynieść jakiś element i popytać o jakieś rzeczy typu "a jakbyś wzmocnił tą ściankę". Ja miałam też np łańcuchy wymiarowe do liczenia :) mogą też pytać z języków jeżeli jest współpraca z zagranicą (a jeśli to automotive to raczej tak ;). Generalnie dużo też zależy
- 1
@BartekBart: Nie wiem do końca gdzie teraz da się zdobyć, ja zainstalowałem na starym laptopie który nie łączyłem z Internetem, o ile nie będziesz wykorzystywać zarobkowo lub udostępniać modeli problemów być nie powinno
@balboa84: korzystam z poradnika mechanika REA-S a oprócz tego z darmowego (oryginalnie, bo ja odkupiłem za parę dyszek) technical pocket guide shaefflera. Może nie mają 3000 stron, ale za to są dobrze zrobione.
Ten drugi nadal można zdobyć, darmowy do pobrania ze strony shaefflera
Ten drugi nadal można zdobyć, darmowy do pobrania ze strony shaefflera
#praca #konstruktor #autocad #aluminium #stal
Gdzie znajdę oferty pracy dla konstruktorów, technologów.
Na pracuj.pl są mało tego jest.
Czy hermetyczne środowisko i się nic nie zmienia?
Pracuje w jednej firmie ale może bym zmienił na jakąś inną bo już trochę tu siedzę.
Gdzie znajdę oferty pracy dla konstruktorów, technologów.
Na pracuj.pl są mało tego jest.
Czy hermetyczne środowisko i się nic nie zmienia?
Pracuje w jednej firmie ale może bym zmienił na jakąś inną bo już trochę tu siedzę.
@uhauha: poszukaj na portalach typowo pod specjalistów, np rocketjobs albo inzynio
@uhauha: @KurczakPozogi: na LinkedIn dużo jest rekrutacji, ale ofert mało. W sensie headhunterzy się nie ogłaszają, ale wysyłają wiadomości
- 0
jakiego narzędzia używacie do wykonania otwartego otworu fasolowego?
#catia #projektowanie #konstruktor
#catia #projektowanie #konstruktor
Wyciągnięcie kwadratu i zaokrąglenie końców.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@LadnyChlopczyk: https://www.foxit.com/blog/viewing-and-using-3d-pdfs-in-your-business/
Add 3D comments and measurements to your 3D model
You can add a 3D comment or measurement to any part of a 3D model with the options you’ll find on the 3D Content Navigation panel.
- 0
@LadnyChlopczyk: solidworks composer
#mechanikaibudowamaszyn #mibm #konstruktor #mes #cfd
witam,
czy istnieje jakiś darmowy albo bezpłatny do użytku prywatnego program do symulacji przepływów (CFD)?
witam,
czy istnieje jakiś darmowy albo bezpłatny do użytku prywatnego program do symulacji przepływów (CFD)?
@Wojtas_elo: Openfoam, su2, code_saturne
@Wojtas_elo: simscale polecam, szczególnie do małych zastosowań, jest to online że wrzucasz pliki, warunki brzegowe i program wypluwa wyniki, za darmo tyle że do iluś tam godzin pracy silnika obliczeniowego
#autocad #konstruktor #technolog
Boli mnie palec wskazujacy od tego klikania w AutoCAD myszką. Jakieś pomysly ;)
Boli mnie palec wskazujacy od tego klikania w AutoCAD myszką. Jakieś pomysly ;)
Mireczki pracujące w konstrukcji mam problem: Po moim poprzedniku w invetorze odziedziczyłem dość spory projekt. Muszę zmienić w nim kilka rzeczy. I jak usuwam stare elementy i wsadzam na ich miejsce nowe o tej samej nazwie to program szaleje i ciągle chce usuniętych elementów. Trzeba podawać inną nazwę czy usunąć całkowicie z folderu i gdzieś z programu?
W ostateczności jakieś forum szukam :D
#inventor #mechanika #inzynieria
W ostateczności jakieś forum szukam :D
#inventor #mechanika #inzynieria
@rezydenttomek: Poradnik
Części w Inventorze mają nadawane ID, dlatego nawet jak dasz taką samą nazwę innemu modelowi, to program będzie krzyczeć, że mu się coś nie zgadza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Części w Inventorze mają nadawane ID, dlatego nawet jak dasz taką samą nazwę innemu modelowi, to program będzie krzyczeć, że mu się coś nie zgadza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...






















Jak byście do tego podeszli?
Jaka farba?
Lać od razu farbę czy może wcześniej lepiej czymś przepłukać?
Czym - benzyna, nitro, woda z mydłem?
#majsterkowanie #metalurgia #spawanie #spawalnictwo #konstruktor
źródło: download
Pobierz@CXLV: zły pomysł. Pianka jest jak gąbka, po prostu wypełni ci pustkę, a jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny wniknie ci tam wilgoć, choćby wykraplająca się z powietrza w duszny, wilgotny dzień, to dzięki tej piance zostanie tam już na wieki.
Jeśli chodzi ci tylko o kwestie antykorozyjne,