Chciałbym zabezpieczyć profile stalowe od wewnątrz. Myślałem żeby zaślepić profil z dwóch stron, wlać do środka jakiejś farby, wytrząść mocno, nadmiar farby ze środka wylać i dać wyschnąć. Mondre? Gupie?
Jak byście do tego podeszli?
Jaka farba?
Lać od razu farbę czy może wcześniej lepiej czymś przepłukać?
Czym - benzyna, nitro, woda z mydłem?

#majsterkowanie #metalurgia #spawanie #spawalnictwo #konstruktor
CXLV - Chciałbym zabezpieczyć profile stalowe od wewnątrz. Myślałem żeby zaślepić pro...

źródło: download

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

myślałem może jeszcze, żeby dać tam po prostu pianki poliuretanowej w każdy otwór. Na pewno lepsze to niż zostawić profil wystawiony na powietrze


@CXLV: zły pomysł. Pianka jest jak gąbka, po prostu wypełni ci pustkę, a jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny wniknie ci tam wilgoć, choćby wykraplająca się z powietrza w duszny, wilgotny dzień, to dzięki tej piance zostanie tam już na wieki.
Jeśli chodzi ci tylko o kwestie antykorozyjne,
  • Odpowiedz
Potrzebuję do projektu konstrukcji zorientować się w najbardziej optymalnym systemie profilów aluminiowych wraz z łączeniami i szpejem. Który z polskich dostawców ma najbardziej rozbudowane wyposażenie? Ew. który system bylby najbardziej optymalny cenowo? Potrzebuje zaprojektować stanowisko robocze/cokół siedziska. Czy jest jakieś freewareowe narzędzie, które umożliwi mi zaprojektowanie tego? Wybaczcie ale nie mam pojęcia jak to otagować.#cnc #konstruktor #diy #cad
wwkbt - Potrzebuję do projektu konstrukcji zorientować się w najbardziej optymalnym s...

źródło: profil-aluminiowy-v-slot-2020-anodowany-czarny-500mm

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wwkbt: MayTec ma swój program do konstruowania 3D, potem można sobie zrobić zestawienie profilii wraz z obróbkami. Wybór akcesoriów dość duży, ale znalazłęm tylko jednego dystrybutora w Polsce - czasowo i cenowo słabo to wygląda w porównaniu z AlutecK&K. Jest jeszcze Bosch-Rexroth, ale to już kompletnie kosmos cenowy.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Polecacie jakieś firmy w #rzeszow i okolice do pracy dla konstruktora maszyn? Chce się przenieść z Dębicy do Rzeszowa i szukam czegoś na miejscu. Posiadam dwuletnie doświadczenie, mam dość aktualnej firmy i chce się dalej rozwijać w zawodzie. Wiem, że są korporacje, ale jednak wolę pracę w mniejszej firmie. Może tutaj ktoś coś wie i poleci? Zawsze warto zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konstruktor
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki darmowy program CAD będzie odpowiedni do prostego narysowania mebli dla stolarza?
Zależy mi na przedstawieniu wymiarów poszczególnych elementów oraz zwizualizowaniu sobie jak ten mebel będzie wyglądać w 3D.
Najlepiej jak ten program byłby darmowy i w miarę "ogarnięty". Tak żeby i przy okazji czegoś się nauczyć.

#rysunektechniczny #meble #konstruktor #cad #autocad #inventor #solidworks
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marylin17 fusion jest bardzo popularny i dość powszechmy. Jest to darmowa uproszczona wersja Inventora który jest używany przez firmy do projektowania. w fusion można robić rysunki 2d, modele 3d i rysuneki techniczne. możesz nawet proste sulacje wystrzymalosciowe zrobić więc polecam bo to przyszłościowy program
  • Odpowiedz
@marylin17: nie wiem jak teraz ma AutoCAD, ale ZWCAD ma darmowe wersje 30 dni, łącznie z modułem 3D. Interfejs prawie identyczny z ACAD, więc masa tutoriali na necie się przyda. No i trial dotyczy wersji, więc jak skończy Ci się 30 dni triala 2024, to ściągasz 2023 i masz znowu 30 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Witam Mirki, poszukuję jakiegoś kursu z Catii V5 albo NX'a który będzie przeznaczony głównie dla początkujących, będzie raczej w miarę szybki (powiedzmy max 20h), myślę że będzie to kurs raczej zdalny oraz na zakończenie uzyskam jakiś certyfikat który będzie plus minus coś znaczył. Im taniej tym lepiej, ale powiedzmy że szukam czegoś optymalnego a nie najtańszego. Na stronce udemy widziałem jakiś kurs międzynarodowy, które miał dobre opinie i był niedrogi (50 zł),
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czarny_kon69: na tego rypu certyfikaty dla poczatkujacych nikt nie patrzy.

Jesli beda chcieli cie przetestowac w miejscu pracy, to dostaniesz stanowisko i polecenie zamodelowania/narysowania czegos, moze jakas operacja na zlozeniach, czy rys 2D.

Kursy znajdziesz darmowe na stronach uczelnii, materialy dydaktyczne i cwiczeniowe, ktore opisuja od poczatku co i jak. Ewentualnie hindusi na YT.
  • Odpowiedz
#projektowanie #konstruktor #2d #autocad #inzynieria

Poszukuję jakiegoś darmowego programu CAD 2D.

Co jakiś czas mam projekty 2D z Auto CADa w *dwg i muszę na nie nanosić drobne poprawki. Dorysować parę rzeczy po prostu, parę linii, poopisywac to i odesłać dalej w formacie *dwg.

Znajdzie się jakiś program darmowy, którym mógłbym to wykonać?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrian_krc: jest nanocad w wersji bodajze 5 ktory caly czas jest darmowy, nie otworzysz w nim raczej jak ktos zapisze w formacie dwg2018 tylko rzypilnuj zeby bylo sejvniete w starszym
  • Odpowiedz
#konstruktor #budujzwykopem
#budownictwo #drewno
Czołem,
Buduję na wiosnę szopkę/domek narzędziowy, taki mały 3.5m szeroki x 2.5m długi x 2.2~m wysoki.
Rozstaw słupków 60cm. Mam ze swojej starej budowy kilka desek 4.5x22cm C24.
1) Jako, że szopę chcę robić po taniości to zastanawiam się czy mogę sobie po prostu wziąć te C24, przeciąć je na szerokości i użyć tych desek na słupki ścienne. Wówczas przekrój tych słupków byłby 4.5x11cm.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w00nski: na szopę wystarczy nawet 45x45 co 62,5cm. Jak przetniesz te swoje na pół to będzie aż nadto. Na krokwie też będą ok takie 100x50 z tartaku co pol metra.
  • Odpowiedz
#konstruktor #mechanikaibudowamaszyn #cnc #obrobkametali #mibm

witam,
jak sądzicie jaką jakość powierzchni ma takie standardowe złącze? Potrzebuję to odtworzyć i połaczenie musi zachować szczelność. Ja przyjąłem, że płaskość powierzchni "czołowej" powinna wynosić 0,1, natomiast chropowatość Ra1,6.

Jak sądzicie, będzie git? Może jeszcze jakiś parametr powinienem uwzględnić?
W.....o - #konstruktor #mechanikaibudowamaszyn #cnc #obrobkametali #mibm

witam, 
...

źródło: comment_1672581428P766inCyqxRVvCnhrIZf5A.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Borys125: to że to amerykańska firma o niczym nie świadczy, bo równie dobrze ten rysunek mógł wam zrobić hindus na praktykach, a waga tego szczegółu jest taka, że nikt na to nie zwrócił uwagi albo jak zwrócił to machnął ręką i olał.

Bo najczęściej waga rowków pod oringi jest taka, że one po prostu mają tam być, powierzchnia i dokładność wymiaru jaka wychodzi z przeciętnego numeryka jest i tak aż
  • Odpowiedz
Mirki mam mieć rozmowę na stanowisko junior design engineer w branży automotive, oprócz znajomości pracy w Catii V5 czego mogę się spodziewać na rozmowie? Wersję studencką ( ͡° ͜ʖ ͡°) catii do nauki już posiadam
#cad #catia #konstruktor
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czarnaperla1: możesz dostać zadania do zrobienia w catii (edycja jakiegoś elementu, zrobienie 3D na podstawie rysunku itp) mogą przepytać Cię tak ogólnie z rysunków, mogą przynieść jakiś element i popytać o jakieś rzeczy typu "a jakbyś wzmocnił tą ściankę". Ja miałam też np łańcuchy wymiarowe do liczenia :) mogą też pytać z języków jeżeli jest współpraca z zagranicą (a jeśli to automotive to raczej tak ;). Generalnie dużo też zależy
  • Odpowiedz
  • 1
@BartekBart: Nie wiem do końca gdzie teraz da się zdobyć, ja zainstalowałem na starym laptopie który nie łączyłem z Internetem, o ile nie będziesz wykorzystywać zarobkowo lub udostępniać modeli problemów być nie powinno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@balboa84: @Uriel0987: ale ściek xD analogią do procesu twórczego tej książki byłoby wydrukowanie wszystkich stron z Wikipedii, które już nawet linkują do jakiegoś artykułu ze słowem "mechanika" w treści
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@balboa84: korzystam z poradnika mechanika REA-S a oprócz tego z darmowego (oryginalnie, bo ja odkupiłem za parę dyszek) technical pocket guide shaefflera. Może nie mają 3000 stron, ale za to są dobrze zrobione.
Ten drugi nadal można zdobyć, darmowy do pobrania ze strony shaefflera
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#praca #konstruktor #autocad #aluminium #stal
Gdzie znajdę oferty pracy dla konstruktorów, technologów.
Na pracuj.pl są mało tego jest.
Czy hermetyczne środowisko i się nic nie zmienia?
Pracuje w jednej firmie ale może bym zmienił na jakąś inną bo już trochę tu siedzę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojtas_elo: simscale polecam, szczególnie do małych zastosowań, jest to online że wrzucasz pliki, warunki brzegowe i program wypluwa wyniki, za darmo tyle że do iluś tam godzin pracy silnika obliczeniowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki pracujące w konstrukcji mam problem: Po moim poprzedniku w invetorze odziedziczyłem dość spory projekt. Muszę zmienić w nim kilka rzeczy. I jak usuwam stare elementy i wsadzam na ich miejsce nowe o tej samej nazwie to program szaleje i ciągle chce usuniętych elementów. Trzeba podawać inną nazwę czy usunąć całkowicie z folderu i gdzieś z programu?
W ostateczności jakieś forum szukam :D
#inventor #mechanika #inzynieria
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach