Jakies 8 godzin temu wyciągnełam kleszcza który wbił sie w zgięcie kolana, boli całe kolano jakby promieniuje mi ciepło na całą noge, w miejscu wkłucia czerwony bombel, kleszcz wyszedl cały, nie był jeszcze napity, mam sie bać? #zalesie #kleszcze #borelioza #bojesie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde, cały tydzień siedzę w Warszawie, nigdzie do parku nie chodzę, ciągle w długich spodniach bo pizga i tu cyk, teraz patrzę i kleszcz (_ )

#kleszcze #warszawa #bemowo #lato
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak byłem mały miałem kleszcza i rumień.
Może mnie po około 10 latach dojechać bolerioza? Bolą mnie stawy, nie umiem się skoncentrować i złapałem depresję a czytałem że to objawy boleriozy.
#bolerioza #medycyna #kleszcze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Caesarus: Rumień wędrujący to jest 100% zakażenie boreliozą, pytanie, czy to faktycznie to było to, czy może po prostu pojawił się stan zapalny czy opuchlizna od kleszcza, tak czy siak reaguj i badaj się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jeffrey_M: ja tylko w zeszłym roku miałem 27. A kilku moich znajomych leczy się na boreliozę (urojoną jak podejrzewam).
  • Odpowiedz
Dziś ktoś wrzucił zdjęcie kleszcza którego miał 3 dni i był olbrzymi. Może mi ktoś podać linka do niego?
#kleszcze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Byłem dziś u mojej lekarki pierwszego kontaktu i przy okazji wspomniałem o kleszczach i boreliozie. Mówię, jej że "na pewnym forum" ludzie piszą, że po jednym jedynym kleszczu w swoim życiu mają już wszystkie objawy boreliozy, latają z kleszczami po laboratoriach, sępią od swoich lekarzy antybiotyki "profilaktycznie" itd. Sam łapię od 10 do 30 kleszczy rocznie stąd moje pytanie do lekarki. Bo może mam, a nie wiem że mam? Powiedziała coś bardzo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jonn: też naczytałam się już o "przewlekłej boreliozie" która madki leczą u swoich dzieci bo kleszcze je ugryzł. Sprawdzonym sposobem jest np dżem z papryczek chilli, łyżka 3x dzienne.
Mam wrażenie, że jak już powoli ludzie zaczęli ogarniać że nie na każdy katar potrzebny jest antybiotyk, to zaraz znalazły się inne obszary gdzie koniecznie trzeba go brać.
  • Odpowiedz