siema, u mojej mamy w bloku wymieniają wewnętrzną część instalacji wodnej i kanalizacyjnej w pionie łazienkowym lokalu. Całość ma być wymienione w szachcie instalacyjnym, niby bez wymiany instalacji lokalowej. Ale z tego co mama się pytała sąsiadów wymieniają też rury w łazience odprowadzające wodę z sedesu i umywalki (to w końcu z instalacją lokalną?), co za tym idzie łazienka ma r-------ą ścianę/kafelki.
W zawiadomieniu jest, że wykonawca nie podejmuje się przywrócenia stanu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zakuosw: Z opisu wnioskuje ze wentylacja grawitacyjna i somsiad mieszka pod toba. Zatkanie komina to nie jest za dobry pomysl. Rowniez nielegalny aczkolwiek lepszy pomysl to zamontowanie wentylatora. Niekoniecznie dym bedzie wracal akurat do niego ale za to Ty bedziesz mial spokoj. A moze dym beedzie wpadal do kogos kto ma wieksze przebicie w administracji :D
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Czlowieku naucz sie pisac nie idzie cie zrozumiec o czym ty mowisz. Pisz tak jak mowisz na codzień bez jakiegos slangu wykopowego czy co to jest i bedzie latwiej. Nawet nie wiem co cie doradzic bo w polowie czytania sie poddalem.
  • Odpowiedz
Wracam do szukania aparatu foto kompaktowe.
Szukam po używkach także.
Panasonic TZ-80 Canon PowerShot SX730 HS taki sx620 stary troche.
Pomóżcie Mirasy ten canon chyba fajny jest też sx740 ale on już drogi nawet używany
Warunek zoom optyczny 30/40 czasami nie potrzebuje tylko do foto ale jako latarka. Będzie to idealne na wycieczki spojrzeć i nie zrobić nawet foto i nie nosić tych dwóch rzeczy!
#fotografia #aparat #
STALKER_ - Wracam do szukania aparatu foto kompaktowe.
Szukam po używkach także.
Pana...

źródło: powershot-sx730-hs-bk-fsl-flash-up-screen-up180

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O co chodzi z tym Janem Heweliuszem, wszędzie latają jakieś artykuły z katastrofy... Przecież katastrofa była w styczniu?
#kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to jest zrobione z pomocą AI? Jakiś Chińczyk buduje miasto kotów, wygląda na prawdziwe ale przy tym zalewie filmów AI nie jestem już niczego pewny
#koty #kiciochpyta
aldi7x - Czy to jest zrobione z pomocą AI? Jakiś Chińczyk buduje miasto kotów, wygląd...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopie szukam serwisu ktory wymieni mi w chinskim telefonie skladanym (elastyczny ekran) baterie, telefon to nubia flip, oczywiscie nie ma gwarancji wiec naprawa za kase ale moze macie do polecenia jakis serwis ktory go nie rozwali i powie ze umar
najlepiej krakow, wroclaw katowice ale moge gdzies wyslac jak trzeba
#kiciochpyta #telefony #smartfony #elektronika #gsm #serwisgsm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

proszę o pomoc co wybrać, komputer do przeglądania wykopu, czasami jakiś excel:

1. https://www.x-kom.pl/p/1340447-laptop-173-i-wieksze-asus-tuf-gaming-a18-ryzen-7-260-32gb-1tb-win11-rtx5050-144hz.html?pageThemeMode=dark&
z minusów to zasilacz 250W, a tak to wydaje się ok, taki na trochę dłużej niż rok, no i przy 32GB RAMu pójdzie mi każda gra, każda

2. https://www.x-kom.pl/p/1364955-laptop-173-i-wieksze-msi-cyborg-a17-ai-ryzen-7-260-32gb-1tb-win11x-rtx5050-144hz.html?pageThemeMode=dark&

jaki laptop kupiłbyś dla siebie wybierając tylko z tych trzech?

  • 1 55.6% (5)
  • 2 33.3% (3)
  • 3 11.1% (1)

Oddanych głosów: 9

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pszenica_konsumpcyjna: Muszą być tylko te? RTX5050 w tym budżecie to bardzo słaba opcja. Tym bardziej Cyborg ma jeszcze tą grafikę obciętą - praktycznie najgorszy wybór, Gigabyte też w sumie trochę lepszy. Najlepiej z nich wypada ASUS TUF.

Ranking laptopów https://techlords.pl/laptopy-do-gier/
W tej cenie masz Lenovo Legion tylko niestety 16" który jest o wiele lepszy praktycznie pod każdym względem, kulture pracy, matrycy i wydajności. Będzie też tańszy
  • Odpowiedz
@JanuszPDM: @skrzypek_na_polpietrze Kiszak jest międzynarodowym ekspertem od gier. Jego recenzje są rzetelne i szczegółowe. Oprócz tego jest wybitnym graczem, ma wiele osiągnięć w speedrunowaniu oraz challenge w soulsach. Nie boi się poruszać drażniących tematów.

Tylko że takie wyobrażenie jest w jego głowie. Tak naprawdę jest tylko zakompleksionym hipokrytą. Jego dyskusje polegają na tym że zwyzywa komuś starego, zbanuje go i essa. Jego osiągnięcia są albo nieznaczące albo oszukane. Jego
  • Odpowiedz
@Fetas64: 7 - akurat ten punkt bym przemyślał wywalić. Żeby mieć odbiór tego tytułu akurat wystarczy te przysłowiowe 'przebiegnięcie' głównego wątku. A te wszystkie zachwyty czy obrony nieźle się zestarzały finalnie - widać po ocenach graczy, nawet na samym steamie. Ot średni zwykły średniak 5/10.

8 - Jechanie jechaniem, ale gra arcydziełem nie jest. Przesada w drugą stronę. Ot porządna gra (po bardzo kiepskim starcie o którym oczywiście nikt nie
  • Odpowiedz
Mirki, szukam nowego laptopa o wymaganiach jak niżej:

Przeznaczenie: przeznaczenie typowo szkolno-domowe w postaci obsługi wielu zakładek, oglądania filmów i pracy biurowej. Laptop nie będzie służył do grania ani do obsługi programów graficznych;

Matryca: 15-16''

Dodatkowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pompa ciepła Daikin nie grzeje zgodnie z harmonogramem (taryfa G12W – Tauron)

Cześć,

Mam w domu pompę ciepła marki Daikin – jednostka wewnętrzna EHVX08S26CA9W, a zewnętrzna ERLQ008CAV3.
Od około miesiąca mam nową taryfę prądową G12W w Tauronie, czyli tańszy prąd w godzinach 22:00–6:00 oraz 13:00–15:00 w tygodniu, a także przez cały weekend i święta.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@p00tinMalpaRU: ciezko mi to stwierdzic, bo wprowadzilismy sie do tego domu we wrzesniu i poprzedni wlasciciel mowil, ze rocznie wydawali 10k na prad i mieli taryfe g11. Wiec po kalkulacji wyszlo mi, ze jezeli przejdziemy na taryfe g12w i pompa bedzie dzialac w tym harmonogramie to powinnismy zaoszczedzic okolo 20-25% rocznie.
  • Odpowiedz
@wildesign: możemy zgadywać, a powód może być trywialny. Radziłbym umówić serwis Daikina na przegląd pompy. Daikin robi to bardzo rzetelnie, dużo rzeczy podlega sprawdzeniu. Pewnie przy okazji możesz się dowiedzieć co z tymi harmonogrami. Ja ustawiałem tylko na CWU, ale takich problemów nie mam
  • Odpowiedz