✨️ Analiza patodeweloperki: Co kryje się za ofertą dewelopera?
Mirki, macie może 2 minuty na analizę #patodeweloperka w pigułce? Śmierdzi tu wałkiem na kilometr, a ja z różowym paskiem próbujemy chronić mojego ojca przed "swój chłop" deweloperem.

TL;DR: Deweloper kupił pół hektara ziemi z domem i azbestem za 160k PLN, a firma ma 20k PLN kapitału. Jeździ Kią za ćwierć bańki, a ojcu obiecuje "godne życie".

Szczegóły:
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ten kapitał 20k PLN to nie jest żart i "spółka-wydmuszka"?Czy deweloper, mówiąc o "walce z urzędem w Katowicach" o zjazd, nie szuka tylko pretekstu, żeby wejść na moją działkę?Co myślicie o tej cenie 160k PLN? Czy to nie jest wał podatkowy?


@mirko_anonim: 1. nie
2. nie wiadomo bo nic nie opisałeś w tym zakresie, nie wiadomo o co ci w ogóle chodzi i do czego oprócz tego że deweloper
  • Odpowiedz
W Holandii wartość skradzionego auta w 2025 wzrosła o 24% w porównaniu do poprzedniego roku.
W Polsce chyba jeszcze nie ma danych za cały rok, ale liczba skradzionych aut maleje, w przeciwieństwie do Holandii.

#holandia

W sumie skradziono 7497 samochodów osobowych, czyli o 12 procent więcej niż w 2024 roku. Łączne szkody szacuje się na ponad 127 milionów euro. Średnia wartość szkód na jeden skradziony samochód osobowy wzrosła w ubiegłym roku
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@salvador5000: Kolega z pracy też miał problem z gpf, jeździł na wypalanie na serwis ale problem wracał. W poniedziałek zapytam bo niedawno właśnie z kimś jeździł i udało się wypalić w 15 minut na autostradzie
  • Odpowiedz
Poniżej zestawienie popularnych suvów w podobnej wielkości i cenie. Który z tych w suvów jest najlepszy (w hybrydzie)? Wszystkie (oprócz ostatniego) używane około 2 lata i w okolicach 100 k zł. Który byście wybrali jeśli małe przebiegi roczne i priorytetem jest niezawodność na lata.

#kia sportage
#hyundai tucson
#peugeot 3008
#nissan qashqai

który najlepszy?

  • #kia sportage 24.4% (21)
  • #hyundai tucson 32.6% (28)
  • #peugeot 3008 16.3% (14)
  • #nissan qashqai 8.1% (7)
  • #mg zs - nowy 2025 18.6% (16)

Oddanych głosów: 86

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cztero0404: a wiesz czemu? to poczytaj sobie o 1.0-1.2 tfsi - ile kosztuje naprawa, ile wytrzymują w ciągłej jeździe (większość do skody flotowe), gdzie sa dożynane, a każdy PH wie jak się takimi jeździ, niby ma mało palić a i tak musisz go na trasie żyłować, koszty eksploatacji to nawet 4-5k za sam rozrząd, nie wspominając o czym większym jak nieszczęsne panewki, do tego jak jest to z automatem -
  • Odpowiedz
@jaskowe_dolary: Z 10-letnimi autami potrafiłem jeździć do aso, może dzięki temu te auta mi zawsze bezproblemowo jeździły, nawet mimo wymiany oleju co 2 lata. A z KIA masz dodatkowo gwarancję.
  • Odpowiedz