Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W nawiązaniu do tego wpisu niejakiego @AlexBrown , który mnie zablokował, bym nie mógł mu zrobić riposty:

Chłopie, zastanów się nad sobą. Spłakałeś się jakim to kiedyś byłeś katolikiem, jak to w duszpasterstwie byłeś i na pielgrzymce, a teraz "Kościół be" (zero przykładów, co konkretnie Ci się nie podoba) i hurr durr jak to ja i kolega gej byliśmy wartościowymi członkami wspólnoty, a jednak nikt po was nie płakał, nie zatrzymywał,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Malenaa: Była neutralna. Teoretycznie wierząca, ale niereligijna i niechętnie nastawiona do Kościoła. Była dośc tradycjonalistką, ale była zero-jedynkowa, więc jeśli jej się nie podobała msza czy cała religijna otoczka, to zaraz jej odwalało, że czegoś nie lubi, ma w dupie i tak dalej. Ja na pewno wspominałem jej, że jak będę mieć dzieci, to chciałbym im pokazać swoją wiarę, tak jak wychowali mnie rodzice, a ona miała to gdzieś.

Byłem
  • Odpowiedz
Jak mam go pokochać (I Don't Know How To Love Him) z musicalu Jesus Christ Superstar w wykonaniu aktorki chorzowskiego Teatru Rozrywki Wiolety Malchar-Orynicz.

Jeżeli widzicie w obsadzie swojego przedstawienia Wiolę, możecie być pewni, że nie wyjdziecie zawiedzeni.

#slask #muzyka #teatr #musical #katolicyzm
wonszsmieszek - Jak mam go pokochać (I Don't Know How To Love Him) z musicalu Jesus C...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyobrażacie sobie być średniowiecznym chłopem mieszkający z żoną,dzięćmi, krową, świniami i z psem w jednej izbie i wtedy przychodzi ksiądz i pieprzy coś o męce chrystusa narodzonego w stajence? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wielkanoc #katolicyzm #heheszki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rad-X: No to miało przełożenie na życie chłopa, bo miał niedzielę wolną plus wszystkie uroczystości świętych (a tych było dość dużo). No i mógł uciec na majątek księdza zamiast rycerza, jeśli były lepsze warunki (o co nie było trudno). Zaś generalnie tak- teologia za bardzo chłopa nie obchodziła, oprócz jej ludowej części.
  • Odpowiedz
W święta jak to myślę o tym, jak zmieniło się moje podejście do wiary i kościoła. Kiedyś ministrant, uczeń katolickiego liceum, na studiach duszpasterstwo akademickie, jakieś pielgrzymki, non stop wyjazdy na spotkania młodzieży katolickiej, częsta lektura Pisma Świętego i książek teologicznych, nawracanie ateistów, dyskusje z niewiernymi. A teraz sam jestem jednym z nich. W międzyczasie krótki okres antyklerykalizmu i nienawiści do kościoła. Ale obecnie zwyczajna obojętność. Skandale kościelne już nie robią na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Romska_Palo_Ul_Laputa

od Nerona tak gadacie, a karawana jedzie dalej i co roku jest nas więcej.


Po pierwsze, towarzyszu, musicie walczyć ze swoimi przyzwyczajeniami z PRL-u i zaprzestać stosowania maniery zwracania się do jednej osoby z liczbie mnogiej. Zrozumieliście?
Po drugie, liczba katolików w Polsce spada i to już jest początek końca i
  • Odpowiedz
od Nerona tak gadacie, a karawana jedzie dalej


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Chiałem OPowi odpisać, że zaraz przyjdzie ktoś z tekstem, że kościół upada od 2000 lat, ale nie zdążyłem ;)

i co roku jest nas
  • Odpowiedz