#katolicyzm #chrzescijanstwo #religia

Pytanie do wierzących. Mieszkam na zachodzie, właśnie dostaliśmy zaproszenie na chrzest koleżanki z klasy mojego dziecka. Podjęło ono świadomą decyzję i zdecydowalo, że jest już gotowe i chciałoby ten obrządek przejść.
Dlaczego nie jest to w religii normą? Czy to nie jest lepsze jak świadoma osoba, która cokolwiek poznała świata postanawia wejść w świat religii? Po co męczyć paromiesieczne dzieciaki na stres, zwłaszcza
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 30
@miki4ever Nie jest. W religii nie chodzi o to żebyś kumał tylko żeby indoktrynacja zryła ci mózg jak najwcześniej i żebyś był posłuszny. Bardzo ciężko się z tego wyrwać przeciętnemu człowiekowi
  • Odpowiedz
@miki4ever: gdyby to było normą to kościół straciłby swoją uniwersalną kartę pułapkę czyli :

niewierzący : popełnia grzech
wierzący : bozia cie ukarze
niewierzący : żyje x lat bez żadnego problemu
wierzący : nieznane są wyroki boskie więc to dowód, że
  • Odpowiedz
Hej, może ktoś wie jak się nazywają i jakie mają znaczenie te 2 paski materiału przy koloratce(?) - zawsze jak oglądam apel to się zastanawiam ale nie mogę sam nic znaleźć o tym.
#katolicyzm
AdrianV91 - Hej, może ktoś wie jak się nazywają i jakie mają znaczenie te 2 paski mat...

źródło: a

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Dzięki, wychodzi na to że to chyba nie ksiądz, myślałem raczej że to może jakaś cześć stroju jakiegoś bractwa lub zakonu.
  • Odpowiedz