Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#triduumpaschalne #wigiliapaschalna #katolicyzm #wielkanoc #alleluja

Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo.

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!

Zdobny
kielbasazcebula - #triduumpaschalne #wigiliapaschalna #katolicyzm #wielkanoc #alleluj...

źródło: ls

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robert5502:
akurat dla Kościoła Franco był lepszy niż Republikanie. Życie razem bez ślubu jest według Kościoła grzechem ciężkim, a zgodnie z zasadami wiary katolickiej osoba będąca w momencie śmierci w stanie grzechu ciężkiego może trafić do piekła, powie ci to nawet ksiądz fajnokatolicki jak go o to zapytasz. Wybicki autor Mazurka Dąbrowskiego rzeczywiście był masonem i w latach 20. endecja i Kościół rzeczywiście byli przeciwko uznaniu tej pieśni za hymn
  • Odpowiedz
Coś mnie minęło? Widziałem kilka wpisów od różnych mirków o niejedzeniu wczoraj kiełbasy i chlaniu wódy wieczorem. Jakaś imba czy szkalowanie przez gimboateistów?

#katolicyzm
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiecie że dla większości polskich katolików wczoraj był taki dzień, że za zjedzenie kiełbaski wysłalby was do piekła, ale już urżnięcię się wódą na wieczór jest totalnie spoko? XD


@perseweratywnosc: No to chyba nie spoko skoro nie powinno się pić w Wielki Piątek. Choć jest to raczej niewskazane- zresztą każdy post to tylko wskazówka, a nie wymaganie.
  • Odpowiedz