Wpis z mikrobloga

Jako osoba z przeszłością na kierowniczych satnowiskach w januszexach, obecnie programista, uwielbiam oglądać programy typu Złomowisko, Kolejarze, Górnicy, Wyburzacze itd.

Patrzę sobie jak inni ludzie mają przeje.bane w życiu, a ja dzięki swojej odwadze, determinacji i inteligencji wyrwałem się na zawsze z januszexów i mogę sobie patrzeć na takie twory niczym na małpki w zoo.

Jak bardzo wzrósł mój komfort życia, pewność siebie, jakieś takie poczucie luzu, błogostan wręcz, jak tylko sobie przypominam z jakimi ludźmi miałem do czynienia kilka lat temu, co musiałem robić żeby zarobić ułamek tego co zarabiam obecnie. Oczywiście programy w tv oglądam już z sympatią do tych ludzi (szczególnie do złomiarzy jak Marek, Edziu, Mariusz).

No w każdym razie niesamowite uczucie. Każdy kto się wyrwał z kołchozów do IT doskonale zrozumie o czym mówię. Doceniasz drobnostki, o których takich bananek, który nigdy nie dotknął kołchozu nie ma bladego pojęcia.

#pracait #pracbaza #praca #januszex #zalesie #kiedystobylo #wygryw #programista15k #programista25k
devopsiak - Jako osoba z przeszłością na kierowniczych satnowiskach w januszexach, ob...

źródło: złom

Pobierz
  • 24
  • 3
dla każdego coś innego, nie zazdroszczę ludziom pracującym przed komputerem cały czas, jak muszę usiąść do biurokracji albo jakiegoś programu to jest najgorszy element dnia odwlekany ile się da, prędzej pójdę komuś pomóc z łopatą


@Pentylion: no bo dobrze wiesz, że to jest tylko na chwilę, coś przeklepać i zaraz z powrotem musisz wracać do łopaty. Jakbyś przychodził do pracy z nastawieniem, że robisz tylko przy biurku, przychodzisz ładnie ubrany, czysty,
@devopsiak jestem oficerem na statku, zarządzam ludźmi, mam towaru na burcie czasami za 100mln $, każdego dnia mogę rozwalić coś za miliony albo ktoś może zginąć z mojej winy. Masz ciasne horyzonty i widziałeś mało świat, nie znasz życia i cytując Testovirona myślisz że jak nie pocisz się w pracy to jesteś kuhwaa kimś i wszyscy muszą myśleć tak jak Ty :p
@Pentylion: Daj spokój, zielonka albo troll albo rzeczywiście jakiś #!$%@?ś który nie poradziłby sobie za odrobiną stresu i odpowiedzialności. Musi siedzieć w korpo bo jest niewidzialny, jest trybikiem w maszynie. Tacy ludzie nie wytrzymaliby tygodnia w porządnym growth tech startupie bo nie umieją sami cisnąć do przodu, ktoś musi z batem stać, mówić im co mają robić i czasem #!$%@?ąć, bo inaczej przestają wiosłować.

Takich na rozmowach kwalifikacyjnych od razu można
  • 0
@Varin: kilka lat kierowania ludźmi, aktualnie inżynier w IT, zaraz tech lider :D z wypłatą która jest krotnością tego co miałem jako kierownik produkcji.
Ocenił mnie jakiś 20 paro letnik patusik z wykopu, specjalista ds. machania łopatą :D

Trzymajcie mnie, bo popuszczę ze śmiechu :D
dlatego ty zawsze bedziesz biedakiem #!$%@? tygodniami na statku a my robimy 100k/mies pracujac pare h w tygodniu


@Oskariat: I ostatecznie zamiast z tego czerpać radość i cieszyć się życiem to plujesz jadem na wykopku przez 24/7 podkreślając jaki to ty jesteś super, oby tylko być w świetle reflektorów, bo kompleksy za bardzo doskwierają. Poniekąd to smutne, bo pomimo że jesteś kawał zgorzkniałego #!$%@? to realnie mi cię szkoda, bo domniemam,
@romek898: kazdy ma jakies hobby, moje to powodowanie bolu dupy u tobie podobnych biedakow siedzac przy basenie w hiszpani – zaraz zrobie chlup a ciebie dupsko dalej bedzie piec.

Nie mierz kazdego swoja miara, to ze tobie w zyciu nie wyszlo i jestes zgorzkanialy nie znaczy ze kazdy ma tak ciezko.

Niektorzy lubia po prostu krecic beke z biedactwa.
Nie pisz w necie rzeczy, których nie odważyłbyś się powiedzieć komuś prosto w twarz.


@NieBendePrasowac: nie mam jak powiedziec takich rzeczy w twarz bo nie zadaje sie z klasa robotnicza/plebsem.

Wykop to takie zoo gdzie mozna wejsc w interakcje z podludzmi twojego pokroju co dla ludzi z wyzszej klasy jest ciekawa rozrywka – mozna zdalnie doswiadczyc biedy.