Wpis z mikrobloga

@hanma: praktyka, praktyka, swoje projekty choćby małe, kilka książek bo kurs kursem, ale jednak książka to książka, a robisz swoje projekty, w trakcie nich przy błędach nauczysz się więcej niż na kursach.
  • Odpowiedz
@hanma ja się uczyłam na studiach z informatyki. Ogólnie polecam, bo później mi było wszystko jedno w jakiej bazie danych pisze i w jakim języku programowania bo switch między technologiami to była chwila
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola ja byłem na studiach i dalej nie ogarniam bardziej skomplikowanych relacji w bazach i tych joinów w SQL innych niż podstawowe

Nie mam wyobraźni do tego albo po prostu jestem debilem.

W pythonie klepie w pracy automatyzację, parsery, CRUDy, ale próbowałem uczyć się data science no i nie da rady żebym to ogarnął na dobrym poziomie.
Do tego trzeba mieć jakiś sposób myślenia odpowiedni żeby łapać te struktury i relacje
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto mnie trochę dziwi sformułowanie „bardziej skomplikowane relacje i tych joinow w SQL innych niż podstawowe”, bo tam jest zaledwie kilka rodzajów relacji jak jeden do jednego czy jeden do wielu czy wiele do wielu, a joiny to z reguły używa się inner join lub outer join (w tym jakiś left czy right) i poza tym więcej tam nie ma. Bardziej rocket science się robi jak masz konkretną bazę danych i
  • Odpowiedz