Wpis z mikrobloga

@Lobotomy_Enthusiast: myślę, że tak, już teraz sporo gier chodzi na starym sprzęcie, grafika jest już na tyle dobra, że wiele ludzi nie potrzebuje lepszej, a producentom gier też pewnie zależy, żeby jak najwięcej osób było w stanie zagrać

ale rozwój będzie cały czas, i granie na "ultra" pewnie będzie wymagało coraz lepszego sprzętu
  • Odpowiedz
  • 3
@Lobotomy_Enthusiast: chłopie na 1080Ti i 1080p możesz grać spokojnie
Tylko, że Ty chcesz ulepszać, chcesz mieć lepszą grafikę, więcej FPS, RT i PT

Do dziś spokojnie na 1080Ti pograsz w większość gier, w >60FPS a we wszystkie w okolicach 60
MePix - @Lobotomy_Enthusiast: chłopie na 1080Ti i 1080p możesz grać spokojnie 
Tylko,...
  • Odpowiedz
Nie pamiętasz chyba czasów, gdy zanim wróciłeś z nową karta do domu (za ciężko uciułane pieniądze) wychodził już nowy model. Dziś drastycznie zwolniło to wariactwo i mając znośne pudło latami możesz się cieszyć grami, najwyżej lekko zjeżdżając z detalami. Mówię tu o średniej półce typu rtx 2070, która wciąż daje radę. W drugim mam 3090 i prędko nie zmienię, bo nie mam po co.
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: wątpię, kiedyś 800x600 przy 20 fps było grywalne, teraz 1080p przy 60fps dla wielu jest nie grywalne, mnie np wkurzają kwadratowe cienie, LOD pop-in, także suwaczki bliżej High niż Medium, DLSS/FSR to nadal jakby nie patrzeć gorsza grafika, szczególnie poniżej 4K, mażę o kupnie monitora z wysokim odświeżaniem, czy headsetu VR, tam oczywiście potrzebna wysoka rozdzielczość i wysokie FPSy, aczkolwiek też jest Foveated rendering, który większą rozdziałkę daje tam
  • Odpowiedz
@MePix: no ale granie w 1080p z 60hz to bieda i ubóstwo jest, imo takim standardem w który chciałoby sie celowac to 2.5k i 144hz chociaż
  • Odpowiedz
@Lobotomy_Enthusiast: Moim zdaniem jeszcze daleko nam do tego, choć nie można wykluczyć, że tak się stanie. Podobnie jak dziś możesz nadal pracować na komputerze z procesorem i5-2500K (do podstawowej pracy wystarcza). Oczywiście można powiedzieć że 3-4 generacje wstecz, biorąc najmocniejszy układ, dziś nadal na nim pograsz i że to już się powoli dzieje, ale nadal potrzeba dalszej mocy do 4K, do uzyskiwania fotorealizmu i wysokiej liczby klatek. Więc biznes się
  • Odpowiedz
@Zerp: I już podnosisz wymagania TY Anię producent czy wydawca gry

Sam widzisz, że chcesz więcej
Za 5lat powiesz, że standardem będzie 8K bo są monitory 16 albo 20K ¯\(ツ)/¯

U mnie znajomy ma PC z jednym monitorem 1080p
  • Odpowiedz