Wpis z mikrobloga

#zagranico #holandia #podatki
Hej, szukam strony, gdzie znalazłbym kompletny poradnik, jak dochód z Holandii rozliczyć. Zarówno jeżeli chodzi o zwrot podatku jak i rozliczenie z Polskim urzędem.
Jedyne na co udało mi się trafić, to strony biur rachunkowych, gdzie podają kilka ogólników typu, że potrzebuję Jaaropgave, a jak chcesz wiedzieć więcej to skontaktuj się znami xD
W 2 miejsca zadzwoniłem i koszt takiej zabawy to 500 zł, nie uśmiecha mi się tyle płacić, tym bardziej, że w NL pracowałem tylko półtora miesiąca.
Błagam, niech ktoś powie, że jest gdzieś w necie aktualny i kompletny poradnik, jak to rozliczyć samemu
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
@Wappyn:
Kontaktowałem się z nimi w wielu bardziej skomplikowanych sprawach.

Wytłumacz mi jeszcze raz sytuacje to Ci doradzę jak to ruszyć.

Pracujesz w PL, wyjechałeś do NL dorobić po czym wróciłeś do PL pracować
Nie masz dochodu w PL, wyjechałeś do NL dorobić po czym wróciłeś i nie miałeś dochodów w Polsce, czy jak dokładniej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wappyn: to nie takie proste, odliczanie kosztów uzyskania przychodu, dzienne diety itp. Sporo z tym zabawy. Pytałeś lokalnie? U mnie w mieście zwykli księgowi biorą za taką wakacyjna robote w nl/de po 50-70zl. Tu masz instrukcje, kilka lat temu z tego korzystałem i sam się rozliczałem, jak jeszcze miałem obowiązek: https://www.e-pity.pl/abc_podatki/zagranica-pit-praca-dochody/rozliczenie-pit-w-polsce/dochody-holoandia/

Polecam zrobić dobry arkusz w Excelu, który będzie Ci liczył wszystko
  • Odpowiedz
@Maciejo94: jeżeli nie zgłosiłeś tego w US, że - jak to nazywają - Twoje centrum interesów życiowych jest w Holandii, to musisz się rozliczyć. Do mnie kiedyś się odezwali po 3 czy 4 latach, jak olałem ostatnie zgłoszenie, co lepsze za niepełny rok i musiałem płacić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maciejo94: nie pamiętam szczerze mówiąc, co to był za dokument. Chociaż wydaje mi się, że ja pisałem jakieś oświadczenie. Tylko, że ja poszedłem osobiście, powiedziałem że od X lat mnie nie ma w pl, wysłali mnie do naczelnika, coś tam musiałem napisać, podpisać i tyle
  • Odpowiedz