Mircy, uważajcie na Edycję Rozszerzoną - mod do pierwszej części. Nie wiem czy ktoś to testował, ale gra jest skonstruowana tak, że można nieświadomie wkroczyć raźnym krokiem w czarną dupę niemocy. Mod w zamierzeniu ma dodawać nowe wątki i nowe możliwości rozwijania swojej więziennej kariery, jednak nie jest tak wesoło, jak mogłoby się wydawać.

Autorzy na samym początku gry, tuż za placem wymian, umieścili Kosę - znanego dojebuna z Nowego Obozu, który
@bh933901: Amatorskie mody tak mają(nie tylko w Gothicu).

"Nie opanowałeś w sposób perfekcyjny podstawki? Mechaniki, systemu walki itp.? Tak mi przykro.
Kojarzysz tą skrzynkę, w której znajduje się dobra broń dla początkującego? Usunęliśmy ją. Teraz znajdziesz tam kawałek sera(btw - przywraca tylko połowę tego co oryginalnej grze).
O! A pamiętasz ten sposób na kilka darmowych punktów siły? To było zbyt łatwe - teraz dostaniesz 50 XP."
z tego co pamiętam w którymś patchu dodali informacje, że pójście do kopalni nadaje ci taka gildie. A problem siły jest taki, że trzeba mieć opanowana mechanikę. Robić poprawnie misję i wykorzystywać odpowiednio pn


@Narkan: Czyli nie brak myślenia, tylko brak wiedzy, której autorzy wspaniałomyślnie nie umieścili w samej grze. Otóż jeśli gracz musi siedzieć z solucją i poradami w ręce, aby uniknąć #!$%@? całej gry, to jest to źle zaprojektowana
Witajcie, miłośnicy Gothica ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako, że swojego czasu oglądałem sporo machinimy (do której i teraz lubię wracać), mianowicie głównie produkcje typu sklejamy, origami itd. i czasami przychodzą do głowy różne pomysły na taką dialogową sklejankę - rzecz jasna, nigdy mi się nie chciało (i nie chce) tego nagrywać, montować i wrzucać na YT - postanowiłem, że można by tu stworzyć taką zabawę w inwencję dialogową
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Mirasy, skończyłem właśnie pisać pracę inżynierską i mam potrzebę się odstresować. Postanowiłem wrócić do starego, dobrego Gothica. Zamierzam tym razem po raz pierwszy ukończyć grę magiem i tu mam pytanie, jak dużo punktów radzicie zainwestować w broń jednoręczną i siłę na początku gry? Dawno w to nie grałem, a magiem to już w ogóle bardzo dawno ;)

#gothic #grajzwykopem
źródło: comment_wbxjVWRPLWtg1lnotM93XGZ7Jo6G9U3Y.jpg
@robs: starczy spokojnie, no dla mnie granie w g1 bez mt to inwalidztwo bo ta gra jest po prostu beznadziejna bez żadnego moda na poziom trudności xD przecież w I rozdziale wbija się prawie max sił i mistrza w alce mieczem jednoręcznym, potem nie ma co robić z pn
@sirgorn

zagraj sobie z modem graficznym, zawsze to trochę lepiej wygląda ;P


Nie, nie wygląda. Chyba że komuś przeszkadza brak plastikowych kolorków jak w Dragon Age'u.

po pierwsze to mroczne tajemnice, przecież na zwykłym g1 możesz pakowac punkty nauki we wszystko, co jest właśnie strasznie zwalone, zero balansu bo możesz zrobić postać pod wszystko, w mrocznych tajemnicach masz dużo wyższy poziom trudności


@Jurigag

Co objawia się tym, że trzeba przeszukiwać każdy kamień
No Cześć Cor Calom, jak błysnąłeś no... słuchaj, odcięty naplecie sekciarski, ty sobie mordy Bezimiennym nie wycieraj, bo w tą mordę to ci Uriziela #!$%@?ć można. Chcesz? Złapać cię pod leżem Sniącego? Nacharać ci w ryj? W #!$%@?ę #!$%@? ty kondonie? Morda tam #!$%@?, siedzieć w tym światyni i czcić Śniącego dalej #!$%@?, wy wszyscy tam jesteście warci siebie... No! Miłego dnia, #!$%@?.
#stonoga #gothic #inba #pasta
@LoginNieznany: po pierwsze drastycznie zwiększa poziom trudności gry. Nowe misje sa dobre i trzymają się klimatu, nowe umiejętności/obozy/itemki, które naprawde pasują do gry i są przydatne, genialna wytrzymałość na którą wszyscy narzekają, która eliminuje przyciskanie przeciwników do ściany i uczeni się sekwencji ruchów, ale Polska optymalizacja pod nazwą rebalance jest skopana. Sam mod bardzo dobry, nie wyobrażam sobie gry bez niego ( ͡° ͜ʖ ͡°) To trzeba
@Narkan: dla mnie jedna z gorszych modyfikacji, #!$%@? wszystkiego ile się da, pójście w ilość a nie jakość, znacznie lepsze są modyfikacje z nową fabułą i światem, jak np Dark Saga
@brtk122: zawsze wydawało mi się, że G3 jest najlepszą grą w serii do pogrania sobie. Biegasz, questujesz, fajny rozbudowany świat, dużo do robienia. Jest najmniej Gothicowy, ale myślę, że warto w niego zagrać. Zresztą ja go dzisiaj najbardziej lubię ze wszystkich części (jako grę!).