@heyeyfirst warto, tych zwojów jest sporo. Ja kasowałem część orków spod zamku tym czarem. Jak grasz pod łuk i masz już sporo zręki, to możesz próbować ich z dachu siekać, bo tam chyba żaden nie ma łuku. Pamiętaj też o bandytach z tej mniejszej wieży. Gregiem się nie przejmuj, uciekniesz mu i on zapomni o sprawie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#gothic #gothic2nk
Mam małe pytanie do osób lepiej ogarniających drugą część. Swego czasu sporo pykałem w 1, niedawno odświeżyłem ją sobie jako mag bitewny i teraz próbuje usiąść do 2 części po raz pierwszy. Próbowałem grać jako mag z bronią jednoręczną, niestety nie wiem czy walka w obu grach się aż tak różni czy dzieje się coś jeszcze innego, miałem duże problemy przez cały czas łącznie z początkiem 2 rozdziału. Teraz po
@Campell: jak grałem magiem to poszedłem w broń dwureczną :) ogólnie na początku czary masz kiepawe, mana szybko się kończy i nie można chodzić czarujac.
Są pewne bronie dwurecznej nie wymagające dużo siły a wszystkie kostury to też dwureczniaki.
Pakuj w siłę a potem pomysl jakim stylem grasz i zaczni to rozwijać.
W modach masz tarczę z tego co widziałem, grałem kilka razy w niemodowana część ale z tego co pisali
@Campell: Ja kilka dni temu skończyłem moje drugie przejście magiem z niewielką pomocą zręczności i było dużo bardziej owocne niż pakowanie w siłę. Ogólnie robiłem tak:

Zręczność: około 34-45, ja wpakowałem tylko do 25 i troszkę mi brakowało, więc myślę, że 34+ będzie git, ale mógłbym wbić dużo więcej, bo w ostatnich rozdziałach miałem sporą nadwyżkę PN, które zmarnowałem na testowanie różnych czarów :P

Zręczność jest ważna ze względu na:
-
Jestem po ~30h rozgrywki SŚ (aktualnie Jarkendar) w Returning 2.0 AB. Patrząc na liczbę broni jednoręcznej z wymaganiami many, bonusami do inta i szansami na magiczny atak, myślę, że następne podejście będzie którymś z magów.
W AB Ci magowie wyglądają o wiele lepiej, niż w podstawowym g2nk, bez ograniczania się do przyzwań, za to z dmg zależnym od inta czy specjalnymi brońmi.

#gothic #returning
@zero_dwa: to mi się magiem beznadziejnie grało bo całą grę #!$%@? spellami i kajtujesz przeciwników, zasadniczo jak coś do ciebie podejdzie to cię sprząta na 2 hity i wczytujesz save. Za to melasem z włócznią i truciznami to był git, zajebisty AOE dmg i mocna dota z trucizn, że moby często ginęły od niej kiedy ja tylko sie cofałem do tyłu żeby mnie nie pacnęły. Większość PN załadowałem w HP i
@Antorus: szkoda że nie można się nauczyć trucizn później niż na początku. Za pierwszym podejściem nawet nie próbowałem, drugi raz jak przeszedłem to się dowiedziałem że trzeba cisnąć do tego druida, ale też było za późno. Ogólnie to warto zagrać jak ostatni raz grałem z pół roku temu? coś się zmieniło oprócz nowego balansu i gildii jednej?
Tak mi teraz przyszło do głowy, że odwiedziny Starego Obozu po zdobyciu runy teleportacji do magów ognia to kanon, bo Stone jest chroniony skryptem przez cały G1, a to jedyny wątek, w którym się pojawia w głównej linii faburalnej. Chyba, że Piranha przewidywała dla niego jakąś inną rolę, ale została usunięta z gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy Gomeza i Bartholo, którzy nie są
@Tami: Gothic 4 nie powstanie, a przynajmniej nie z rąk PB. Z tego co pamiętam, to któryś z twórców Gothica wypowiadał się na temat tego, że to właśnie zakończenie Adanosa (Xardasa) jest kanonicznym.
Gram sobie kolejny raz w #gothic 2 NK tym razem z najnowszą wersją L'hivera, a że po tylu przejściach dialogi się już praktycznie zna na pamięć to postanowiłem spróbować wersji angielskiej dla urozmaicenia i ogólnie gra się całkiem spoko. Można powiedzieć, że na nowo odkrywam grę bo z ciekawości słucham większość dialogów (odwrotnie niż w polskiej wersji gdzie większość pomijam), ale niektórzy aktorzy głosowi są w pytę zajebiście dobrani do swoich postaci.
bgb1 - Gram sobie kolejny raz w #gothic 2 NK tym razem z najnowszą wersją L'hivera, a...
czemu te szkielety jest tak trudno #!$%@?ć ( ͠° °). Biegam sobie po Khorinis i lasach, nikt nie stanowi dla mnie wyzwania, znajduję jakąś jaskinię, a tam szkielety. Dwóch ubiłem wchodząc na skałkę, ale z trzecim jest trudno bo nie chce mnie gonić, a w walce wręcz jest ciężko bo muszę go trafić z 15 razy, a on mnie tylko 3. Graj łucznikiem mówili ( ͡
Thorus - w pierwszej części strzeże bramy do zamku, ginie zabity przez Beziego po teleportacji wraz z pozostałymi ludźmi w starym obozie oprócz Stone'a, w NK stoi przy bramie do kopalni, w trzeciej przy bramie do Trelis. W każdej może zginąć, oczywiście. Potem zaczynają się dziać jakieś cuda, bo w Zmierzchu Bogów zostaje głównym antagonistą (chronionym skryptem, a jakże), krzyżuje orków z ludźmi (to jest takie iksde - gość, który stał przez
Pobierz p.....i - Thorus - w pierwszej części strzeże bramy do zamku, ginie zabity przez Bezi...
źródło: comment_16128719010V5GsyztSU8NKpEawyNnyw.jpg
@Tami: ej no ale czekaj, że niby czemu? Pisze gdzieś, że wizyta w starym obozie to kanon? Ja w ogóle podczas dwóch moich pierwszych przejść G1 nawet nie wpadłem na pomysł co mogę zrobić z tą runą, która jest w wieży xardasa, i nie robiłem masakry. Tak się tepłem dla testu i zobaczyłem ze wszyscy mnie atakują, to wczytałem grę. Dopiero na necie wyczytałem, że tę runę dostajemy po to, żeby
a na koniec, w Arcanii, zostaje zamknięty w skrzyni.


@pawelgpkaminski: przypominam że arcania to nie gothic i nie stanowi ona kanonu, to co tam się działo nie ma wpływu na historię, tak samo jak i zmierzch bugów, jak kiedys wyjdzie kontnuacja gothica to będzie on po wydarzeniach z trójki
Halo mireczki, grał ktoś z was w gothic nostalgic edition?? Ostatnio coś mnie wzięło na goticzka ale nie ukrywam że pograłbym w jakiegoś modzika dla urozmaicenia rozgrywki. Widziałem że nostalgic edition dodaje sporo lokacji typu stary obóz bractwa czy świątynia śniącego, na zwiastunie też chwalą się sporą ilością nowych zbroi, broni czy zaklęć generalnie mod się wydaje idealny by powrócić do goticzka jednak po przeczytaniu kilku recenzji zauważyłem, że wszyscy piszą, że
Dziś postanowiłem ze zasiadam znowu do Gothica, zaczynam od 1 i tak do 3. Nie grałem juz 5 lat wieć na pewno wciągnie ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie, czy są jakies mody warte uwagi ktore by mi przedłuży grę o jakieś dodatkowe, ciekawe wątki?
#gothic