Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko202
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Karatte

Karatte

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6332
  • Znaleziska 426
  • Mikroblog 5906
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 8
wypok_wypok
wypok_wypok
wypok_wypok
przedwczoraj, 09:42:57
  • 0
#gothic #gothicremake
Jestem najemnikiem i poszedłem pod zręczność, gdzie zdobyć jakiś dobry obuch na szkielety?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte przedwczoraj, 18:19:32 via Wykop
  • 1
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: w oryginale zręczność dodawała tylko zasięg i możliwość noszenia lepszych łuków.
W rimejku zręczność wlicza się do obrażeń, dodając do tego fakt że statystyki potworów są praktycznie niezmienione i 90% potworów ma 0 odporności na kłute to łuk jest niesamowicie mocny.
  • Odpowiedz
Cenwargh
Cenwargh
21.06.2026, 16:04:09
  • 0
Remake skończony to może by sobie G2: NK zainstalować. Już chyba z rok nie grałem
#gothic
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 21.06.2026, 16:16:12 via Wykop
  • 0
@Cenwargh: dawej jakimś buildem którym nigdy nie grałeś, w G2NK jest ich dużo
  • Odpowiedz

474

Pociągi dużych prędkości jednak z Polski? PESA łączy siły z Hitachi

Pociągi dużych prędkości jednak z Polski? PESA łączy siły z Hitachi

Wymagania przetargu na pociągi dużych prędkości dla PKP Intercity wykluczają samodzielny udział polskich firm, bo te jeszcze takich składów nie produkują. Bydgoska PESA i Hitachi Rail chcą w tym postępowaniu wystartować wspólnie.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 17.06.2026, 12:32:18
  • 73
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    pkp
  • #
    transport
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Karatte
Karatte 19.06.2026, 10:08:35 via Wykop
  • 0
: i co takiego wspaniałego będzie w połączeniu Krakowa z Warszawą KDP jadącą 320 km/h max (czyli realnie koło 200-250 km/h) zamiast 200 km/h


@enron: bo pociąg pojedzie szybciej, dosłownie. To jest ta wartość dodana.

Tak więc nie widzę jakichkolwiek zalet w budowaniu czegoś szybszego niż obecne 200 km/h max


@enron: Słynne mityczne "lepiej połączyć kraj koleją na V200 zamiast 320 do paru dużych miast" XD
Karatte
Karatte 19.06.2026, 10:11:14 via Wykop
  • 0
To wymaga odpowiedniej infrastruktury. Torowiska są zabezpieczone płotami, nie ma tam miejsca na jakieś śmieszne dzikie ścieżki, przejazdy,


@stary_emigrant: już mamy jedną taką linię kolejową w PL a następne 130km już jest w przetargu.
Karatte
Karatte 19.06.2026, 10:16:20 via Wykop
  • 0
, by standardem było 160 km/h


@enron: już dzisiaj jest. Na palcach jednej ręki możesz wyliczyć magistrale które nie są dostosowane do tej prędkości.

niż bida i 320 na paru wybranych
Ivanaran
Ivanaran
Ivanaran
14.06.2026, 08:45:33
  • 0
#zalesie #kolej zajebiście regiojetowi robili pod górkę że skończył jeździć a j----e intercity nie dodało więcej połączeń żeby wypełnić lukę i teraz nawet nie da się kupić bez gwarancji miejsca siedzącego dramat a wcześniej regiojetem było taniej i ssybciej
Ivanaran - #zalesie #kolej zajebiście regiojetowi robili pod górkę że skończył jeździ...

źródło: 1000009627

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 14.06.2026, 08:56:38 via Wykop
  • 7
zajebiście regiojetowi robili pod górkę że skończył jeździ


@Ivanaran:
Regiojet sam się położył, obwiniają wszystkich dookoła ale weszli na rynek nieprzygotowani i bez zaplecza. Sloty i trasowanie dostali jak cała reszta, nikt im nie przeszkadzał.
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 12.06.2026, 13:10:22
  • 0
jest więcej sprytnie ukrytych broni poza Pięścią Trolla? oczywiście z tych lepszych
#gothic #gothicremake
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte
Autor
12.06.2026, 13:25:52 via Wykop
  • 0
@Viscop: a gdzie jest?
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte
Autor
12.06.2026, 14:24:03 via Wykop
  • 1
@Bubbo:

  • Odpowiedz
Karatte
Karatte
Autor
14.06.2026, 08:53:17 via Wykop
  • 1
@Masniutko: w klasztorze zmiennokształtnych
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 13.06.2026, 21:59:25
  • 0
eliksirów na siłę i zręczność nie da się robić? tylko leczące i na mane?
#gothci #gothicremake
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 13.06.2026, 13:46:45
  • 0
golemy Xardasa mają -1 na kłute od łuku czy można ich wystrzelać miejąć 100+ zręczności?
#gothic #gothicremake
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

charygiewont
charygiewont
14.06.2026, 16:44:34 via Wykop
  • 0
@Karatte: nie da się
  • Odpowiedz
AnonymousDev
AnonymousDev
12.06.2026, 17:48:03
  • 1
Opłaca się iść w kradzież kieszonkową jeśli robię wojownika? Jestem w drugim rozdziale, 17 lvl i mam już 100 siły (z amuletami nawet więcej), mistrz broni jednoręcznej i aktualnie wolne 35 PN. To jest zatem pewnie ten etap, kiedy - o ile nie chce się być łucznikiem (a ja nie chcę) - powinno zainwestować się w magię. Ale podoba mi się system kradziezy kieszonkowej w remake (zachodzenie kogoś od tyłu i sprytna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 12.06.2026, 18:05:38 via Wypiek
  • 0
@AnonymousDev chyba nie, z tego co pisali kradziez przydaje sie tylko na poczatku gry zeby zarobic pare brylek wiecej
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 12.06.2026, 17:46:35
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte
Autor
12.06.2026, 17:49:48 via Wypiek
  • 1
@Project_Im_Not_Going_In legalna? XD
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte
Autor
12.06.2026, 17:57:44 via Wypiek
  • 1
@Soothsayer jak papjeża kocham najprawdziwsza prawda, zdjęcia nie robiłem bo przypał ale nawet paragon dostałem
  • Odpowiedz
Variv
Variv
12.06.2026, 17:31:44
  • 0
#gothic

Jaki trzeba mleć lvl/b--ń aby pokonać szkielety i nektomante w jaskini na wschodnim wybrzeżu?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 12.06.2026, 17:53:01 via Wypiek
  • 1
@Variv ja tam zawsze w V rozdziale chodziłem
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 12.06.2026, 15:09:32
  • 0
pytanie do tych co grali łucznikiem - jak wygląda dmg w trolle i szkielety? jest tak jak w 1 że mają -1 odporności czy idzie ich ubić?
#gothic #gothicremake
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 11.06.2026, 18:14:34
  • 0
jaki jest najlepszy miecz dwuręczny do założenia w 3 rozdziale bez ubijania strażników świątynnych albo innych NPC? są jakieś wolnoleżące?
#gothic #gothicremake
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte
Autor
11.06.2026, 19:32:15 via Wykop
  • 0
@marv0oo: a jak się ten miecz nazywa?
  • Odpowiedz

22

Polski MagRail: 550 km/h na zwykłych torach i konkurencja dla samolotów

Polski MagRail: 550 km/h na zwykłych torach i konkurencja dla samolotów

Polski startup Nevomo rozwija MagRail technologię magnetyczną pozwalającą rozpędzać pociągi do 550 km/h bez budowy nowych linii. System działa na istniejących torach po modernizacji i już trafił do finału European Inventor Award. Może skrócić podróże o połowę.

Nick7C5
z
businessinsider.com.pl
dodany: 09.06.2026, 15:53:03
  • 15
  • #
    kolej
  • #
    technologie
  • #
    transport
  • #
    polska
  • #
    magrail
  • #
    innowacje
Karatte
Karatte 11.06.2026, 15:57:38 via Wykop
  • 0
@hung: jeździ 200 km/h, to 80% jego maksymalnej prędkości - czy ja wiem czy to wolno
denwood
denwood
09.06.2026, 08:08:58
  • 2
Taka sytuacja trwa od miesięcy. Dostępność PKP na popularnych trasach jest tak niska, że rezerwując bilet z prawie tygodniowym wyprzedzeniem, nie ma możliwości rezerwacji miejsca siedzącego. Opcja „bez gwarancji miejsca siedzącego” kosztuje tyle samo i nie ważne czy jesteś dzieckiem, czy inwalidą - jedziesz w przejściu, kiblu, na podłodze, a jak masz bardzo dużo szczęścia, to w wagonie restauracyjnym, ale i to jest ostatnio na tyle popularne, że prawie niemożliwe. Pociągi są
denwood - Taka sytuacja trwa od miesięcy. Dostępność PKP na popularnych trasach jest ...

źródło: IMG_2949

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 09.06.2026, 16:09:27 via Wykop
  • 0
Czy pociągi nie mogą mieć wagonów więcej


@denwood: nie, bo wagony nie stoją na półce w Lidlu. Podróżni też sami są winni bo kupują na ostatnią chwilę i nie da się wtedy składu wydłużyć. Są też ograniczenia infrastrukturalne typu długość peronów.

lub kursować częściej


@denwood: Nie, z tego samego powodu co punkt 1.
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 09.06.2026, 19:16:04 via Wykop
  • 0
nie mogę kupić biletu na niedzielę wieczór.


@denwood: no właśnie. Niedziela wieczór to szczyt powrotów.
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 09.06.2026, 19:52:41 via Wykop
  • 0
, tylko niedostosowania dostępności


@denwood: ale to niedostosowanie ma swój powód, a ty sugerujesz że robią nam na złość
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 09.06.2026, 20:30:07 via Wykop
  • 1
szukam rozwiązania,


@denwood: PKP IC też szuka. Kupili bardzo dobre wagony z Niemiec i dostali baty od dużej części społeczeństwa.

Dość jednoznacznie też nie kupuję „nie da się”


@denwood: Da się, ale to wymaga czasu. Dużo wagonów jest w produkcji, za 3 lata będą piętrusy. Jest dosłownie klęska urodzaju.
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 09.06.2026, 07:48:03
  • 0
da się zrobić jeżdżącego ścierwojada bez wydawania PN na skórowanie?
#gothic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte
Autor
09.06.2026, 08:30:23 via Wypiek
  • 0
@Lapzky kminie na co wydać żeby kasy zarobić, póki co 10 PN na kowalstwo nie oddało bo te podstawowe miecze g---o warte
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 08.06.2026, 18:59:41
  • 0
7 lvl, 45 siły i mistrz z miecza - wychodzi na to że póki co wystarczy. Mobki padają gładko ale sam dostaje dużo dmg też.
Na co warto wydać 10 PNów? Łowiectwo daje jakiś hajs czy iść w kowalstwo? Alchemia podejrzewam że przydaje się później.
Albo coś z nowości typu nurkowanie albo wspinaczka?

#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte
Autor
08.06.2026, 19:02:23 via Wykop
  • 0
@CCH5OH: rimejk, zresztą w oryginalnym to też kosztowało łącznie 30 PNów.
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 07.06.2026, 18:42:35
  • 1
jak wejść do karczmy w NO? trzeba dymać do Nowej Kopalni po strój kreta?
#gothic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

melquiades
melquiades
07.06.2026, 18:44:40 via Wykop
  • 6
@Karatte: najlepiej tak, albo można chyba zapłacić za wejście, ale ten strój i tak warto mieć zanim się dołączy do któregoś obozu
  • Odpowiedz
KolorowychSnow
KolorowychSnow
08.06.2026, 09:29:18 via Wykop
  • 0
@Karatte: wystarczy zapłacić strażnikowi, a po wyjściu mu n-----ć i zabrać co Twoje - z nawiązką.
  • Odpowiedz
Cenwargh
Cenwargh
07.06.2026, 11:09:44
  • 1
9lvl, jeszcze może z jeden i pora myśleć nad dołączeniem do obozu
#gothic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 07.06.2026, 11:17:43 via Wypiek
  • 0
@Cenwargh na czym farmiłeś?
  • Odpowiedz
huxieron
huxieron
huxieron
06.06.2026, 08:03:22
  • 0
#gothic opłaca się dokładać 20 punktów nauki do otwierania zamków? Mam poziom "wyszkolony" i średnio jest z tego fun
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte 06.06.2026, 09:43:27 via Wypiek
  • 0
@huxieron nie.
https://gothic-remake-lockbreaker.com
  • Odpowiedz
Karatte
Karatte 06.06.2026, 06:07:22
  • 9
to mówicie że te etfy to bezpieczna lokata kapitalu
#gielda
Karatte - to mówicie że te etfy to bezpieczna lokata kapitalu
#gielda

źródło: image_picker_7515DA61-1346-41AB-BD4D-6EE4FB2A4C94-18157-000003AE0BCFA7CA

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karatte
Karatte
Autor
06.06.2026, 06:34:57 via Wypiek
  • 1
@hpiotrekh ani trochę, jak cały ten tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Maniusz

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.12.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 05.06.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.03.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking