wpisy
Najnowsze
Archiwum
@UczesanyPedryl pewnie zrobi to jeszcze 10 razy do końca roku 🤣
- 23
Polece klasykiem z okazji krachu na wigusiu
#gielda
#gielda
źródło: 8090bfa0125dfd49ec45282129aefea54036b0a7b5f72ead77e2d551d0cfe4a8
Pobierz@walt_gunner: skoro odpowiadają za 70% obrotu to nic dziwnego.
Czemu Orlen spada jak jutro dywidenda? #gielda
@PanAndrzeju: bo jutro dywidenda, jak ktoś niedawno kupił to może się opłacać nie brać dywidendy i kupić po odcięciu (a dwa że koniec wojny, ropa tanieje, mniej zysków)
@PanAndrzeju: ukradłem i jest w mojej kieszeni
Według oficjalnej strony rządowej IKE moze posiadac nie tylko obywatel Polski ale tez inni obywatele panstwa członkowskiego UE
Zastanawiaam się czy w tym przypadku nie powinnyśmy mieć dostępu do programów z innych krajów ?
Żadnego takiego programu nie znam, ale krajów jest dużo na pewno znalazło by się coś innego co pozwalało by omijać podatki, a przynajmniej odłożyć je w czasie
#gielda
Zastanawiaam się czy w tym przypadku nie powinnyśmy mieć dostępu do programów z innych krajów ?
Żadnego takiego programu nie znam, ale krajów jest dużo na pewno znalazło by się coś innego co pozwalało by omijać podatki, a przynajmniej odłożyć je w czasie
#gielda
źródło: image
Pobierz- 2
@ja_jesio_ne: Mówie o jakichś fajnych programach, OIPE to takie g---o że nawet normalnego konta nie pobija, a co dopiero mówić o zbliżeniu się do IKE
@cojaturobiedokunedzy: podatki płacisz tam gdzie masz centrum interesów życiowych, jak obcokrajowiec mieszka w Polsce i tu płaci podatki to ma IKE, 500 plusy i inne socialne korzyści i podatkowe ulgi
- 0
#gielda w sumie to jaka jest definicja wyleszczenia? Kupno na górce i bycie na stracie? Sprzedaż z zyskiem ale tuż przed odbiciem w górę to też wyleszczenie?
@thisguy1: Wyleszczenie jest wtedy kiedy siwe rece walą kursem jak koniem (spuszczaja w kiblu), kurs spada a leszcze sprzedaja na minusie. Wtedy grubas pompuje i leszcze zostaja ze zrealizowana strata, gdzie jakby potrzymali kilka dni extra to byliby na zielono
@thisguy1 grubas spuszcza kurs w kiblu, lamusy zesrane widząc spadki sprzedają wraz z nim (ponoć by ratować pieniądze). Sprzedają znacznie taniej niż papier był wart jeszcze wczoraj chociażby. Oddają papier na promocji dołując kurs jeszcze mocniej niż gdyby robił to tylko gruby, po czym gruby przestawia wajchę i zaczyna skupować ten tani papier od leszczy, skutecznie ich wyleszczając
Ostatecznie kurs ma szansę wrócić do punktu zero, tyle że papier zmienił właściciela
Ostatecznie kurs ma szansę wrócić do punktu zero, tyle że papier zmienił właściciela
- 2
#gielda
To jak, dobrze czy zle wyszedlem na tym, ze szczczura pogonilem po @105 ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #meczennicyxtb
Jeszcze niech lunr odbije i jestesmy w domu
To jak, dobrze czy zle wyszedlem na tym, ze szczczura pogonilem po @105 ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #meczennicyxtb
Jeszcze niech lunr odbije i jestesmy w domu
źródło: IMG_7254
Pobierz#gielda poleci ktoś jakiegoś ciepłego ETFa All-World Ex-Hamburger? Ja trochę uległy
@ProfesorP1ZDAN: W Europie nie ma (chyba) all-worldów bez USA. Drugi najlepszy byłby VEA.US (rynki rozwinięte FTSE bez USA) jak masz dostęp do ETFów na rynku USA. Do europejskiego EXUS trzeba osobno dokupić Koreę, bo Korea nie łapie się do koszyka Developed wg MSCI.
@ossprime: @ProfesorP1ZDAN
No szalom, już jest all world ex US UCITS: https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?isin=IE000YKHGYN2#overview
Miałem wrzucić info jak wyszedł, bo to spora zmiana, ale nie ma
@ProfesorP1ZDAN: tak, tak samo xtrackers robi w swoim ftse all World. Trochę ukrywa to koszt, bo płacisz TER etfów ukrytych w środku. VWCE chyba tego nie robi.
Co do Azji - chyba nie ma co się dziwić, wyłącz stany z xtrackerowego ftse all world i zobaczysz, że proporcja np. Japonii będzie bardzo podobna.
Co do Azji - chyba nie ma co się dziwić, wyłącz stany z xtrackerowego ftse all world i zobaczysz, że proporcja np. Japonii będzie bardzo podobna.
#gielda wyleszczeni na JEDI WYSTOMP
@Zebrzysta_Zebra: in ASTS we trust
@Zebrzysta_Zebra: mnie wyruchał Redwire, kupiłem w ostatni czwartek
Niezły kibel SPCX 173.255 (+7.65%)
Rzeczywiście uznałam że rynek będzie racjonalny i dobije do 10 bilionów w kilka dni. Sceptycy pokroju #gielda ewidentnie nieracjonalni, zaburzyli kalkulację ekonomiczną, ale niewidzialne ręka zweryfikuje.
I czekam na przeprosiny, bo miałam rację, kto się słuchał, ten zarobił.
#bekazlewactwa #elonmusk #mars #spacex
Rzeczywiście uznałam że rynek będzie racjonalny i dobije do 10 bilionów w kilka dni. Sceptycy pokroju #gielda ewidentnie nieracjonalni, zaburzyli kalkulację ekonomiczną, ale niewidzialne ręka zweryfikuje.
I czekam na przeprosiny, bo miałam rację, kto się słuchał, ten zarobił.
#bekazlewactwa #elonmusk #mars #spacex
@Atomowy_Kurier: o k----x ale w amoku jestem co za news!!!!!!! mmm i jeszcze te nozyce z kolezankom chcialbym to zobaczyc toz to jest SAD OSTATECZNY dla mojego rozporka hhe ;)) co nie chlopaki @perfumowyswir
- 0
Co to za krach na GPW?
#gielda
#gielda
#gielda to jest jakiś żart że LPP spadło poniżej 20k?
@ProfesorP1ZDAN: GPW to żart
Jak kupujecie pod spekułe na szybki hajs, to realizujcie ten zysk, albo stratę w krótkim terminie zamiast się brandzlować screenem i zostać z torbą jakby co
#gielda
#gielda
#gielda ale spuszczają z tego cdr... I tak nie potrzebowałem tych pieniędzy.
- 0
#gielda spodziewanym się znacznie większej pompy na adidasie, biorąc pod uwagę potencjalne rozruszanie handlu po wojnie. Niby wiem, że mundial w cenie of course i ostatni kwartał był świetny, ale dalej coś biednie.
źródło: temp_file1459693420415055983
Pobierz@Vender: ja mam teoryjkę, że firmy pokroju adidas, nike, są bezpośrednio zależne od biedoty amerykańskiej. Jak im się poprawia, a szczególnie jak im państwo da pieniądze, to akcje wywali. W każdym razie, nie spodziewałabym się żeby to była firma przyszłościowa szczególnie w obecnym napięciu politycznym, ale za pół roku czy rok, może to być bardzo dobra firma do inwestycji. Choć ja i tak bredzę więc co mi tam
#gielda trąbki gotowe?
- 3
@ossprime: to jest jakiś żart że LPP wróciło do poziomu z Grudnia po takich świetnych wynikach xd
#gielda Autopartner leci na łeb na szyję... Czas się ewakuować od tego limbo
@bruno-bruno: uważa się, że to dobra spółka ale rok czekałem żeby z haka zejść i trochę się zrazilem. Wrócę jak znowu spadnie na 16 zł jak w lutym ;-)
#gielda a gdyby tak sprzedać wszystko i władować się w taketwo?
@Ten_spod_piatego: tzw. ruch stanowskiego
@TajnyPortfelBuffeta: stanowski władował się w ath tuż przed premierą, analogia niekoniecznie trafiona



























źródło: 37531a5e4570b994e0d8def61b38dde51274e5c900b721e9ff774ecc854cfa10
Pobierz