Ej jak działają te PSZOK? Jak mam spalony odkurzacz to wystarczy że im tam zawiozę i oddam czy są jeszcze jakieś ceregiele z tym związane? Czy lepiej do lasu w-----ć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdansk
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Weronisia97: Najlepiej to kitrać w domu, wraz z farbami i innymi tego typu odpadami i oddawać do tych obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych, które są parę razy w roku.
Wtedy nie pytają o nic, biorą jak leci i nie trzeba się bawić w pokłony i udowadnianiu, że jest się mieszkańcem Gdańska a nie wielbłądem.
  • Odpowiedz
Chcę kupić mieszkanie w Gdańsku. Obecnie mieszkam na Morenie, ale i tutaj już zaczyna śmierdzieć Szadółkami. Podobnie jak prawie wszędzie. Nigdy nie rozważałam Stogów, ale zaczynam się zastanawiać nad tą dzielnicą. Na Przymorzu już mieszkałam i jest dla mnie za tłoczno oraz za bardzo zakorkowane.

Pracuję hybrydowo, mogę to robić nawet 100% zdalnie. Dojazd do biura zająłby mi porównywalnie dużo czasu jak z Moreny. Autem i na zakupy jeżdżę głównie wieczorami jak już
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@philosophy: Mieszkałem tam 10 lat temu przez rok, bezpiecznie po zmroku to z pewnością nie było. Patologia mocno. Może się przez ten czas coś zmieniło, nie wiem
  • Odpowiedz
  • 1
@panKrzysztofKrawczyk: Nie pochodzę z Gdańska, a znajomych na Stogach nie mam ;)
8 lat temu kupowałam mieszkanie na Morenie i jest tam mega spokojnie. A jak rozmawiam ze znajomymi, którzy są dużo starsi i mieszkali na Morenie od zawsze to opowiadają jaka to dzielnica ćpańska była ^^
  • Odpowiedz
Ktoś wie czy gdzieś w #gdansk dostanę stacjonarnie dodatek do gry karcianej Wirus - Hallowen? Kiedyś gdzieś widziałem w markecie, ale teraz widuję tylko samego Wirusa i Wirusa 2 np. w Cerfie.

#grybezpradu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R_O_T_T_E_N: takiego gówna pełno jest na portalach nieruchomości ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze rok temu chcieli za nie 700 tys a teraz co miesiąc, dwa podnoszą cenę o 10 tys. I tak będą wisiały rok albo dłużej na ogłoszeniach.
  • Odpowiedz
@kartofel Morena, Niedźwiednik i Wrzeszcz to sąsiadujące ze sobą dzielnice i możesz odległość 5 km pokonywać prawie godzinę.

Wybrałem miasto 100 tys mieszkańców.
Mieszkanie połowę tańsze, zarobki na własnej działalności większe niż w Gdańsku.
Korków brak.
  • Odpowiedz
A takie były fajne nowe mieszkania obok portu w Letnicy. Nic tylko mieszkać. Teraz na raporcie cały rok że śmierdzi albo pyli xD
#gdansk
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde mireczki, poradźcie gdzie mogę szybko sprzedać pianino cyfrowe (yamaha dgx-660b, stan bdb). Wystawiłam ogłoszenie na allegro lokalnie i olx, ale brak odzewu (możliwe, że dlatego, ze odbiór tylko osobisty dałam). Dodałam w ogłoszeniu możliwość negocjacji ceny. Są jakieś komisy w trójmieście, które przyjmują takie rzeczy? A może spróbować w lombardzie (pewnie mocno zaniżą cenę?).

Ewentualnie jeśli ktoś się z was zna - za ile byście wystawili coś takiego? Stan bdb, parę
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patrycja89: widzę to pianinko.
Sprzedajesz z odbiorem osobistym stary model za 3000 podczas gdy DGX-670 nowy kosztuje 3700. Gdy ktoś wie jak skorzystać ze sprzętu to kupi nowszą wersję bo różnica w cenie zbyt mała żeby kupować starszy model. Z drugiej strony gdy ktoś chce przyoszczędzić, kupi P45 albo nawet P32 bo takie wystarczy dziecku do nauki gry.

No ale teraz jest moment kiedy rok szkolny się zaczyna to może
  • Odpowiedz
Najlepszy kebab w Gdańsku, ,co byście polecili?
dodam, że jestem fanem Mustafa's Gemüse Kebap w berlinie i szukam czegoś, choć trochę podobnego.
Moim fav z trójmiasta to Turkicz w gdyni, no ale to gdynia, trochę daleko a mam parcie na dobrego kebsa.
#gdansk
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy budowa spalarni pogorszy czy polepszy życie w okolicznych dzielnicach? Mówiąc szczerze jestem w szoku jaki zasięg fetorowy ma te wysypisko, nie widziałem w żadnym innym mieście i jego okolicy takiego fetoru przez nawet 7-8km (na Suchanino/Morenę spokojnie dochodzi).
#gdansk
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Gdzieś śmierdzi, gdzieś latają samoloty nad głowami


@blazko: to na morenie jest combo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak tam smierdzi 24/7


@xyz_xyz: przy samej obwodnicy / fashion outlet tak i nie wiem jak ci ludzie tam pracują, ale już stricte dalej na jasieniu to niekoniecznie.
  • Odpowiedz