Wpis z mikrobloga

Ej jak działają te PSZOK? Jak mam spalony odkurzacz to wystarczy że im tam zawiozę i oddam czy są jeszcze jakieś ceregiele z tym związane? Czy lepiej do lasu #!$%@?ć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gdansk
  • 12
  • Odpowiedz
@Weronisia97: mogą przyjmować tylko posortowane, wtedy trzeba rozebrać go na części: osobno aluminium, miedź (z przewodów), plastiki (osobno PP i PE) i oddasz bez problemu
  • Odpowiedz
@Weronisia97: Najlepiej to kitrać w domu, wraz z farbami i innymi tego typu odpadami i oddawać do tych obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych, które są parę razy w roku.
Wtedy nie pytają o nic, biorą jak leci i nie trzeba się bawić w pokłony i udowadnianiu, że jest się mieszkańcem Gdańska a nie wielbłądem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Weronisia97 byłem tak zostawić telewizor i piekarnik. Jedziesz na bramę Pani Cię wpuszcza kierując gdzie jechać, jedziesz, zostawiasz i wyjeżdżasz. Całość zajmuje z 5min. Polecam
  • Odpowiedz
@Weronisia97: Nie wiem jak konkretnie w Gdańsku, ale z ważniejszych rzeczy to prawdopodobnie musisz znaleźć konkretny PSZOK wyznaczony dla Twojej dzielnicy, przy wjeździe mogą Cię wylegitymować czy dane zgadzają się z adresem i odnotować co zostawiasz (są limity, żeby ktoś np. prowadzący firmę nie zwoził ciągle odpadów, za których odbiór powinien dodatkowo płacić), znajdujesz pojemnik z elektrośmieciami i sru.
Problemy ponoć czasem bywają jak masz meldunek w innym miejscu, ale
  • Odpowiedz
@Weronisia97: U mnie proszą o dowód osobisty i (mój jest bez adresu) adres, po czym pani w okienku mówi, że kolega zaprowadzi do wagi i wskaże właściwe kontenery. Ostatnio pozbywalem się farb, oleju, baterii, świetlówek i drobnej elektroniki, zajęło to mniej niż 10 min.
  • Odpowiedz
@Weronisia97: w PSZOKU na bramie babka powie gdzie jechać i tyle. W Gdańsku teraz postawili pełno tych kontenerów na elektrosmieci, Obczaj gdzie masz najbliżej.
  • Odpowiedz