Wpis z mikrobloga

Czy budowa spalarni pogorszy czy polepszy życie w okolicznych dzielnicach? Mówiąc szczerze jestem w szoku jaki zasięg fetorowy ma te wysypisko, nie widziałem w żadnym innym mieście i jego okolicy takiego fetoru przez nawet 7-8km (na Suchanino/Morenę spokojnie dochodzi).
#gdansk
  • 21
@bizancjo mnie to zawsze zastanawia jak zyją ludzie w tych blokach na szadółkach koło wysypiska. co nimi kierowało kupując tam mieszkanie... czasami 30 min korku na obwodnicy przy szadółkach i ja wysiadam a oni tam zyją
@xyz_xyz moim zdaniem każda dzielnica ma plusy i minusy. Gdzieś śmierdzi, gdzieś latają samoloty nad głowami, gdzieś patusy siedzą na ławkach i drą ryje, gdzieś turyści wieczornymi porami sikają na mury, gdzieś kociary tworzą lokale dla kotów, gdzieś są zasrane trwaniki, gdzieś wynajmujący krótkoterminowi imprezują w każdy weekend.
jak tam smierdzi 24/7


@xyz_xyz: ale często ludzie kupowali zanim łopata była wbita. Nie znali lokalizacji, ale " będzie blisko autem". Wleciał kredyt, kupili, pojechali odebrać i dopiero wtedy zaczęli się zastanawiać od którego sąsiada zalatuje ze śmietnika. Na bank byli tacy ludzie.
@panKrzysztofKrawczyk naprawdę myślisz, że ktokolwiek byłby w stanie wydać kilkuset tysięcy, nie dysponując wiedzą na co? Jest to nieprawdopodobne. Moim zdaniem ludzie kupują w takich lokalizacjach, gdzie plusy są większe niż minusy. Tylko, że to jest indywidualna ich analiza. Każdy może mieć inną. Inni mogą woleć fetor szczochów na klatce, niż smród z Szadółek
@philosophy huh ile lat ja to słyszę że kompostownia przechodzi modernizacje za grube miliony i już za chwilkę będzie spoko.
@Shell136 nie mieszkam w gda, więc się tak dokładnie nie wypowiem ale na obwodnicy śmierdzi zawsze :D no curwa zawszeeeeee.
@xyz_xyz: Tak, racja obwodnica to jest pewniak, to samo okoliczne markety. Ale ze smrodem na osiedlach jest na serio różnie. Też warto dodać, że teren tam jest górzysty.

Na przykład kompostownia to ~120 m n.p.m, okolice sp 12, Niepołomicka to już tylko 50 m. Do tego między Lawendowym wzgórzem (85 m), a osiedlami na Człuchowskiej jest teren gęsto zalesiony - planowany park południe.

Nie wiem jak to rozgryźć, ale chyba trzeba