#gdansk
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Jakis browar wieczorem?
#gdansk
#gdansk
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy parking pod latarnia morska w #gdansk jest bezpłatny? Chce zostawić samochód i pośmigać rowerem wzdłuż wybrzeża #trojmiasto
@Pitey_Pablo jeszcze musisz zapytać o tanią rybkę
@Pitey_Pablo: darmowy
Jak zdobyć ukochaną z pomocą diabła?
Odpowiedź znajduje się w podręczniku do nekromancji z XIV wieku, a dodatkowo wiemy, że takie próby zakończyły się sukcesem w dawnych Prusach. W znalezisku znajdziecie opowieść kronikarza Simona Grunaua, oraz fragment przetłumaczonego rytuału :)
#gdansk #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #tworczoscwlasna #nauka
Odpowiedź znajduje się w podręczniku do nekromancji z XIV wieku, a dodatkowo wiemy, że takie próby zakończyły się sukcesem w dawnych Prusach. W znalezisku znajdziecie opowieść kronikarza Simona Grunaua, oraz fragment przetłumaczonego rytuału :)
#gdansk #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #tworczoscwlasna #nauka
źródło: Miniaturki podcast Historia Gdańska
Pobierz- 3
Zaplusuj ten komentarz jeżeli CHCESZ żeby Cię wołać! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Zaplusuj ten wpis jeżeli przestać Cię wołać i usunąć z listy :(
14
Jak zdobyć ukochaną za pomocą diabła? Fragment podręcznika nekromancji z XIV w.

Dla ludzi średniowiecza magia była realna i namacalna. Wśród praktyków magii znajdowali się również duchowni, bowiem nie dość, że byli wykształceni, to często mieli wystarczające środki na zakup ksiąg z tajemną wiedzą, które mogli wykorzystać. Jednak magia miała również mroczną stronę.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
8
Rozbudowa terminala kontenerowego w Gdańsku - zobacz wszystko z bliska.10.8.2023

Rozbudowa terminala kontenerowego w Gdańsku - zobacz wszystko z bliska.10.8.2023.
z- 0
- #
Hej #gdansk #trojmiasto #sopot #gdynia!
Zmieniam sobie setup biurowy i chciałbym pozbyć się jednego monitora:
Iiyama G-Master 34"
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-34-cale-gb3461wqsu-b1-ips-uwqhd-144hz-1ms-usb3-0-2xhdmi-2xdp
Wolałbym po prostu zamienić na jakiś o klasycznych proporcjach. Ale jeżeli komuś by bardzo zależało to mogę i
Zmieniam sobie setup biurowy i chciałbym pozbyć się jednego monitora:
Iiyama G-Master 34"
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-34-cale-gb3461wqsu-b1-ips-uwqhd-144hz-1ms-usb3-0-2xhdmi-2xdp
Wolałbym po prostu zamienić na jakiś o klasycznych proporcjach. Ale jeżeli komuś by bardzo zależało to mogę i
źródło: pr_2020_4_23_11_35_43_443_01
Pobierz@KrzysiekZcleverBI a przywiezie Pan? bo ja dla curki bym chcial bo curka nie ma a pan ma wiec super sie sklada, a krzeslo ma pan? bo curka pyta #dej
@KrzysiekZcleverBI ok to przywiez pan czekam z curka na przystanek kolo tej kwiacirani tam za sklepem. to pan wstanie i to krzeslo tez wezme
- 11
Zestawienie bloku i malwa mówi więcej niż tysiąc słów.
Kiedyś pod płotami, teraz pod blokami a jutro już tylko w hajpowanych kwiaciarniach dla bananów.
#architektura #blokowisko #malwa #socrealizm #gdansk #rosliny #ogrodnictwo #mood #tumblrshit
Kiedyś pod płotami, teraz pod blokami a jutro już tylko w hajpowanych kwiaciarniach dla bananów.
#architektura #blokowisko #malwa #socrealizm #gdansk #rosliny #ogrodnictwo #mood #tumblrshit
źródło: b52d08b89f8b5746553ca0f666e31ae5dc3230a5
Pobierz- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 7
@smk666: Mówisz o terenach, które znajdują się prawie w centrum miasta. Naprawdę uważasz, że powinny tam zostać łąki? Problemem nie jest to, że tam się buduje - problemem jest brak odpowiedniej infrastruktury.
konto usunięte via Wykop
- 4
@smk666: A szadółki to już zupełnie inna historia i jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy tam kupują chaty :)
Piszesz o Chełmie - mamy tam zabudowę z lat 80-90 a czego by nie mówić o tym okresie to jest to złoty czas w Polsce pod kątem zagospodarowania przestrzeni. Jednym z założeń projektowanych wtedy osiedli było to, że mieszkańcy muszą mieć całą infrastrukturę dostępną "spacerem" i dużo zieleni dookoła budynków. Spójrz
Piszesz o Chełmie - mamy tam zabudowę z lat 80-90 a czego by nie mówić o tym okresie to jest to złoty czas w Polsce pod kątem zagospodarowania przestrzeni. Jednym z założeń projektowanych wtedy osiedli było to, że mieszkańcy muszą mieć całą infrastrukturę dostępną "spacerem" i dużo zieleni dookoła budynków. Spójrz
- 1
#remont #lazienka #gdansk #remontujzwykopem
Cześć, powoli szykuje się do remontu łazienki 9m^2 (ze skosem i oknem dachowym) i nie wiem ile liczyć za metr, czy 4000zł wystarczy? Ekipę mam od różowej z mniejszego miasta, więc za robocizne będę mieć trochę taniej niż w Gdańsku, Pralke i Suszarkę mam nową, do tego mam niby ogrzewanie podłogowe elektryczne (dodarkowo prócz kaloryfera) niestety które nie działa i
Cześć, powoli szykuje się do remontu łazienki 9m^2 (ze skosem i oknem dachowym) i nie wiem ile liczyć za metr, czy 4000zł wystarczy? Ekipę mam od różowej z mniejszego miasta, więc za robocizne będę mieć trochę taniej niż w Gdańsku, Pralke i Suszarkę mam nową, do tego mam niby ogrzewanie podłogowe elektryczne (dodarkowo prócz kaloryfera) niestety które nie działa i
@telemach20: napisał za metr nie za całość
@jaavi666: W temacie okna, najpierw załóż roletę wewnętrzną, nie widzę na tym zdjęciu by była. W zimę te lodowate szyby wspaniale schładzają powietrze. Mam podobną łazienkę, tylko 2x większą z 2 dwoma oknami i też miałem w zimę ten problem. Po roletach, jak renkom odjął.
#przeprowadzka #urzedy #olsztyn #gdansk
przeprowadzka olsztyn->Gdańsk, zmiana pracy od września, zmiana miejsca zamieszkania (od początku jestem zameldowany w jednym miejscu ale czas na przeprowadzkę)
Co trzeba ogarnąć? nigdy nie umiałem w papierologie i za ch*j nie bardzo wiem co i jak.
1.Urząd
przeprowadzka olsztyn->Gdańsk, zmiana pracy od września, zmiana miejsca zamieszkania (od początku jestem zameldowany w jednym miejscu ale czas na przeprowadzkę)
Co trzeba ogarnąć? nigdy nie umiałem w papierologie i za ch*j nie bardzo wiem co i jak.
1.Urząd
@AVATARKUBA122: Podatki rozliczysz w urzędzie pod który podlega pracodawca. Generalnie nic nie musisz robić. Nie masz żadnych dzieci czy tam zasiłków to masz wywalone na urzędy.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@dominowiak:(występ w Warszawie).
inb4 ALE FASZYŚCI Z WERMACHTU maszerowali przy tej piosence niszcząc Polskę i mordując Polaków.
Tak, Ruscy też maszerowali i mordowali podśpiewując sobie katiuszę.
Nasze wojsko też to sobie śpiewało.
inb4 ALE FASZYŚCI Z WERMACHTU maszerowali przy tej piosence niszcząc Polskę i mordując Polaków.
Tak, Ruscy też maszerowali i mordowali podśpiewując sobie katiuszę.
Nasze wojsko też to sobie śpiewało.

Czy jakiś mireczek z 3city miałby poratować dekancikiem Tobacco Vanille albo Hacivata? Potrzebuje na sobotnie wesele więc w gre wchodzi tylko odbiór osobisty #perfumy #trojmiasto #gdansk #gdynia
@ScapularNotch: tobacco vanille sie nie nadaje na wesele
@ScapularNotch tobaco vanille na wesele w sierpniu? czyś ty zgłupiał mirek? to pachnie świętami bożego narodzenia
- 0
Taka sytuacja dziś w #gdansk.
Na codzień jeżdżę ta linią, lub 256
Dziś wybrałem się samochodem, bo nie chcialo mi się wstawać. I dobrze trafiłem.
https://www.trojmiasto.pl/raport/Odwolane-kursy-na-linii-255-rt316077.html
BP tour to już dawno nie śmieszny żart
#komunikacjamiejska
Na codzień jeżdżę ta linią, lub 256
Dziś wybrałem się samochodem, bo nie chcialo mi się wstawać. I dobrze trafiłem.
https://www.trojmiasto.pl/raport/Odwolane-kursy-na-linii-255-rt316077.html
BP tour to już dawno nie śmieszny żart
#komunikacjamiejska
551
Port Gdańsk idzie na rekord. Wyprzedził Marsylię i Barcelonę

Port Gdańsk utrzymuje pozycję lidera kontenerowego na Bałtyku i drugie miejsce w przeładunkach ogółem. Ustępuje tylko portowi Ust Ługa, który jest głównym oknem
z- 88
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Miraski czy ktoś z was wie czy w autobusach PKS Gdańsk można płacić kartą? Czy tak jak za dawnych czasów trzeba mieć odliczoną gotówkę?
#pks #pytanie #trojmiasto #gdansk
#pks #pytanie #trojmiasto #gdansk
@Patrycja89 jechałem wczoraj i nie widziałem terminala, a ludzie zazwyczaj płacą gotówką. Ale na e-podróżnik możesz kupić bilet i pokazać kierowcy na telefonie
@matjac123: dziś jechałem premiumem z freenow zs pół stawki zwyklaka (voucher), zamawiając standard.
@matjac123 Gdybyś miał jeździć tylko na zleceniach w swojej najwyższej kategorii, to byś przez większość dnia stał w miejscu. :) Masz możliwość włączenia/wyłączenia w dowolnym momencie każdej kategorii od najniższej aż do tej, do której się kwalifikujesz. To po prostu lista z checkboxami w aplikacji.
źródło: temp_file901106319445665360
Pobierz




























Ta pełna ostrej jak gilotyna satyry kostiumowa superprodukcja uwodzi zmysłowością i drobiazgowością w oddaniu przepychu francuskiego dworu. Przede wszystkim jednak stawia w centrum zainteresowania ambitną, inteligentną
źródło: 16x9_1
Pobierz