@UFC_Jest_W_Dupie: gdy ten jeden dzień było 28 stopni, puszczone od 7 rano od razu w słońcu w basenie 3,66 przy poziomie wody jakieś 0,5-0,6 żona mówiła, że woda była ciepła (a żona zmarzluch)
nie było za bardzo możliwości w tym roku testować więcej. Ale w zeszłych latach ciepła robiła się gdy było powyżej 30 stopni.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam pewną rozkminę. Jeśli prędkość materi rozumiemy zawsze w sposób relatywistyczny to co wtedy z energią kinetyczną? Przecież dzięki różnym układom odniesienia możemy "zmieniać" energię ciała? Co wtedy z zasadą zachowania energii i masy? Poziom licbaza, więc proszę nie bić jak pytanie jest głupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fizyka #nauka #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Obruni: masa relatywistyczna nie istnieje. Istnieje tylko jedna masa, a to, że istnieje energia relatywistyczna i pęd relatywistyczny nie sprawia, że masa również taka jest.
  • Odpowiedz
Druga sprawa - cuda, o których mówi kościół katolicki. Do tego niewyjaśnione uzdrowienia. Teorie mówią, że ludzie, którzy zostali cudownie uzdrowieni... Po prostu w to mocno wierzyli.


@AnonimoweMirkoWyznania: to jet głupie myślenie, bo jak coś złego się dzieje to już nikt nie mówi, ze jezusek spowodował. Dzieciom białaczkę też rozdawał? Jak ktoś nagle losowo p--------e na tętniaka mózgu to traktować to tak samo jak cud remisji raka? Podobne prawdopodobieństwa, a w
  • Odpowiedz
Mirki, KTO MA RACJĘ?

Ja twierdzę, że wieżowece buduje się tak, żeby były „elastyczne” i naginały się (w planowych i bezpiecznych granicach) względem wiatru, ponieważ zupełnie „sztywne” byłyby mniej odporne.
Podałam też inne przykłady.

Niebieski się z tym nie zgadza (z motywem).
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby ktoś chciał się WYPISAĆ z listy to niech zaplusuje ten komentarz.

Nie prowadzę już zapisów (można obserwować tag). Gdyby ktoś mimo wszystko chciał jednak być wołanym to niech mi da jakoś znać.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jakoś nie mogę tego zrozumieć, w sensie czuję, że przed czymś musiało coś być. Przed wielkim wybuchem także coś musiało być i do tego doprowadzić. Ale serce mi mówi, że może to tylko złudzenie i to, my, wszystko było od zawsze i nie miało początku?

Bo jakoś nie mogę uwierzyć, że nagle z niczego pojawiły się miliardy różnorodnych ciał niebieskich. Co? Z jednego wybuchu nagle mamy całą tablicę Mendelejewa? Przecież te planety
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@izkYT: wyobraź sobie, że tak mogło być nagle w makroskali pojawiło się coś, co do tej pory było w normalne w mikroskali - samoczynne pojawienie się cząstek i antycząstek - bilionów trylionów... ogromnej ich liczby szansa na to jest niemal zerowa, ale w nieskończoności - pewna.
Większość uległa anihilacji ale pewna część nie zdążyła - rozszerzająca się z ogromną prędkością czasoprzestrzeń (znacznie większa, niż prędkość światła) skutecznie rozerwała więzi między
  • Odpowiedz
Czy ktoś kojarzy może jakiś soft, w którym można by było wklepać elementy orbitalne i dostać wizualizację 3D, którą można by było obracać? Jeszcze fajnie by było, jakby planety Układu Słonecznego były już wbite, ale w razie czego mogę je dopisać sam.

Chcę po prostu narysować sobie wizualizację dwóch orbit na tle Układu Słonecznego i móc na to popatrzeć z różnych punktów widzenia. Pewnie dałoby się osiągnąć to np. w Celestii, ale
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@piwuch osobiście alu do góry ale bardziej z powodów estetycznych. Śmiem twierdzić że jeśli chodzi o fizykę i utrzymywanie ciepła to nie ma to żadnego znaczenia
  • Odpowiedz