Co by się stało, gdyby jakaś zewnętrzna siła przyspieszyła obrót Ziemi dziesięciokrotnie na 2 sekundy (czyli chyba zmieniła dotychczasowe 20 sekund w 2)? W sensie co by się stało fizycznie, ze wszystkim na powierzchni. Przygniotło by nas do gleby? Jakieś huragany, nagły wzrost ciążenia, budynki się walą? I co by się stało już po zakończeniu - wszystko by powoli wróciło do normalnego biegu życia czy byłyby jakieś permanentne konsekwencje?
#fizyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szakal0098:
Nie wiem, co to za wzór, ani co liczy, ale o ile wzór na t1 jest poprawny, to podstawienia i obliczenia są wykonane poprawnie.
Chociaż mi wychodzi lekko wyższy wynik: 0,003901091 - pewnie kwestia zaokrągleń, ale to pomijalne.

Jedyne, czego nie jestem pewien -- to może V to nie objętość kulki?
  • Odpowiedz
  • 4
@MuItikonto_ pewne wyliczenia mowily nawet, ze LHC -zderzacz hardronow z CERNU moze wyprodukowac czarna dziure. Co by sie stalo? Nic, odparowala by w miliardowa czesc sekundy. Czym mniejsza CD, tym szybciej wypromieniowuje energie- promieniowanie Hawkinga.
  • Odpowiedz
@i_took_a_pill_in_remiza: nie wierzę, że wszystko jest z góry ustalone w jakiś konkretnie sposób. Natomiast wszystko jest efektem wcześniejszych zdarzeń, a one są efektem wcześniejszych zdarzeń, które są efektem wcześniejszych zdarzeńitd. Nie ma de facto osobnych wydarzeń, wszystko jest tylko efektem tego co zaszło wcześniej. Nie ma wolnej woli.
  • Odpowiedz
@cohontes: "Jestem myślicielem i podważam autorytety, więc przez 33 strony nie posłużę się żadnym argumentem fizycznym, będę używał stwierdzeń opartych na emocjach i osobistych preferencjach co do tego, jak powinien wyglądać świat, będę atakował ad personam fizyków, którzy wyrazili zdanie, żeby pokazać, że nie rozumiemy mechaniki kwantowej".
  • Odpowiedz
Mirki mogę w końcu podsumować w #wielkimskrocie chyba co obecnie wiadomo/wykluczono o możliwym rozwiązaniu splątania, jak macie uwagi co do Waszych danych dajcie znać aby sprawdzić..

w istocie chodzi o weryfikację cech lokalności, ich deterministycznego charakteru, realistycznego lub przyczynowego?

Znalazłem:

Mechanika
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cybek-Marian: ale znowu będą spory interpretacyjne co to jest "determinizm" itd bo każdy to inaczej odnosi..
na rzecz swojej teorii

zostają obserwacje ale w świecie kwantowym to coś niewyobrażalnego.. chyba że w kosmosie coś odkryją jakimś cudem..

najgorsze to pójście z ciągłe poszukiwanie nowych cząstek lub
  • Odpowiedz