Jakich kart paliwowych używacie? Czy jest generalnie sens ogarniać takową, jeśli auto (użytek mieszany) tankuję za około 400-500zł/miesiąc?
Czy np. mając mikroflotę z #orlen mogę połączyć ją ze zniżką z programu orlen w portfelu, albo z punktami vitay?
Czy Wasi księgowi nie zgłaszali Wam problemów z odliczaniem VATu z takich kart? Gdzieś mi się obiło o uszy, że może być z tym różnie.

#jdg #biznes #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pafkoo: Vitay podpinasz i automatycznie nabija Ci punkty przy korzystaniu z mikrofloty.

Korzystam bo to największa wygoda - tankuję, appką klikam przy dystrybutorze i odjeżdżam.

Czemu miałby być problem z rozliczaniem? Dostajesz fakturę zbiorczą raz na dwa tygodnie i fajrant.
  • Odpowiedz

Czy w twojej firmowej kantynie/barku management je razem z pracownikami?

  • Tak, wszyscy jemy przy jednym stole 40.6% (13)
  • Management nie siada z pracownikami 12.5% (4)
  • Management siada tylko z lizusami 12.5% (4)
  • Nie ma u mnie kantyny/barku 15.6% (5)
  • Nie chodzę tam bo jestem aspołeczny 18.8% (6)

Oddanych głosów: 32

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przegrywNL: Jak pracowałem w urzędzie to na parterze był kibel obsrany dla petentów i babek na okienkach. na 2 piętrze był kibel dla dyrekcji, finansowego, it. kierowników i kadr zamykany na klucz co był u sekretarki dyrektora :D Dyrektor osobiście kazał wybudować ten kibel i planował jak ma być luksusowy. I teraz najlepsze, na przeciwko kibla była spora ściana na której była umywalka i lustro, lustro na całą ścianę. Więc
  • Odpowiedz
  • 0
Co zrobić, jak została nabita na kasę fiskalną sprzedaż 29.XII, a nie został wydrukowany raport dobowy?
30.XII ani dzisiaj nie nastąpiła również sprzedaż.

W google piszą, że można dnia następnego zrobić przed 1. sprzedażą, ale co w przypadku dwóch dni?

#podatki #przedsiebiorczosc #firma
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vartan: Z tego co wiem, to nie ma obowiązku robienia raportu w dni, kiedy nie było sprzedaży.
Trzeba zrobić raport przed pierwszą sprzedażą w kolejnych dniach, ale niekoniecznie musi być to dzień następny. Jak następna sprzedaż będzie za tydzień, to możesz zrobić za tydzień rano.
  • Odpowiedz
Co mogę zyskać jeśli kupię samochód na firmę za 150k biorąc kredyt na 100k zamiast zapłacić za wszystko gotówką? Płacę VAT. Ktoś mi powiedział że opłaca się brać kredyt na auto i lepiej wychodzi niż zakup od razu za gotówkę.

#podatki #firma
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@its_over_for_chlop: o ile wiem to było tak: jeśli jest to jdg, i na jdg auto to masz vat od razu wrzucony w koszta a dochodowy dzielony na 12 miesięcy czyli np: od 100k - 12k podzielone na 12 miesięcy czyli po 1200zł dochodowego mniej, ale tak było przed polskim nowym wałem, teraz nie wiem jak jest, bo ja mini flotkę mam, ale z 2019 roku, przed covidem.
  • Odpowiedz
czałt. Zostaje jedynie kwestia odliczenia VATu jeśli jest taka możliwośc.


@its_over_for_chlop: na ryczałcie tylko dochodowy odliczasz jako amortyzację, oj jakoś tak, wiem że to p------e było, bo jak ja kupowałem to chciałem od razu odliczyć dochodowy i vat i nie mogłem. Takie to fajne realia.
  • Odpowiedz
W nowym ładzie można zmienić opodatkowanie wstecz za 2022. Co ze zmianą z liniowego na skalę? Podatek się zmienia, ale przecież na skali jest składka zdrowotna 9%, a nie 4,9. Rozumiem, że będzie ewentualny zwrot podatku, ale już zusy trzeba będzie dopłacić? xD


#podatki #firma #dzialalnoscgospodarcza #nowylad
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@coolcooly22: skladasz normalnie taka deklaracje roczna do ZUS i wedlug niej doplacasz lub zwracja Ci nadplate, nie uwazam zebys mial placic jakies odsetki, przeciez dobrze placiles zaliczki
  • Odpowiedz
Załóżmy, że w zeszłym miesiącu zapłaciłem 1000 zł vatu za październik, a w tym miesiącu z moich wyliczeń wynika 3000 zł vatu za listopad, natomiast księgowy wyliczył około 2500 zł. Od przyszłego roku planuje sam prowadzić księgowość przez wFirma, ale na razie wygląda to jakbym ja lub księgowy się mylił.

Możliwe, że wcześniej miałem jakieś nadwyżki przez co teraz wyszło mniej? #ksiegowosc #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgłosiłem wniosek dotyczący założenia działalności poprzez biznes.gov.pl, data rozpoczęcia działalności jest ustawiona na 2 stycznia 2023. Czy NIP i REGON zostaną nadane od razu czy dopiero po 2 stycznia?

#dzialalnoscgospodarcza #biznes #firma
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach