Wszystko
Najnowsze
Archiwum
41
Jak legalnie nie płacić ZUS. Sposoby na coraz wyższe składki

Około 2400 zł rocznie więcej składek niż w 2022 r. zapłacą prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w roku 2023. Nic dziwnego, że wielu z nich szuka spo
z- 35
- #
- #
- #
- #
- #
11
Rekordowo wysokie składki ZUS. Jest sposób, aby ich nie płacić!

Nie trzeba ich płacić w przypadku przekroczenia tzw. limitu 30-krotności. Oznacza to, że roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe nie może przekroczyć 208 050 zł - jeśli nasze zarobki przekroczą tą kwotę nie płacimy już składek ZUS. Kolejny sposób dotyczy umów zlecenie.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
11
Krajowy System e-Faktur budzi obawy przedsiębiorców

Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur budzi obawy przedsiębiorców. Chodzi m.in. o objęcie obowiązkiem elektronicznego fakturowania także firm, które nie mają w Polsce siedziby, czy też o system kar pieniężnych – wynika z opublikowanej w poniedziałek opinii Konfederacji Lewiatan.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Czego boją się przedsiębiorcy w 2023 roku? Sondaż

Pracodawcy RP zbadali, czego obawiają się przedsiębiorcy w dobie szalejącej inflacji i drożyzny. Wyniki badania komentuje dla nas Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji. #pracodawcy #gospodarka #inflacja #biznes #firma
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
wpłaty na IKZE, ulgi termomodernizacyjna i inne.
Komentarz usunięty przez autora
Czy w twojej firmowej kantynie/barku management je razem z pracownikami?
- Tak, wszyscy jemy przy jednym stole 40.6% (13)
- Management nie siada z pracownikami 12.5% (4)
- Management siada tylko z lizusami 12.5% (4)
- Nie ma u mnie kantyny/barku 15.6% (5)
- Nie chodzę tam bo jestem aspołeczny 18.8% (6)
- 0
30.XII ani dzisiaj nie nastąpiła również sprzedaż.
W google piszą, że można dnia następnego zrobić przed 1. sprzedażą, ale co w przypadku dwóch dni?
#podatki #przedsiebiorczosc #firma
Trzeba zrobić raport przed pierwszą sprzedażą w kolejnych dniach, ale niekoniecznie musi być to dzień następny. Jak następna sprzedaż będzie za tydzień, to możesz zrobić za tydzień rano.
- 0
Normalnie kasa wybiła dwie sprzedaże z 29.
Jest git.
czałt. Zostaje jedynie kwestia odliczenia VATu jeśli jest taka możliwośc.
@its_over_for_chlop: na ryczałcie tylko dochodowy odliczasz jako amortyzację, oj jakoś tak, wiem że to p------e było, bo jak ja kupowałem to chciałem od razu odliczyć dochodowy i vat i nie mogłem. Takie to fajne realia.
1046
PiS znowu zniszczy polskie rodziny. Wielki wzrost ZUS i podatków za kilka dni

PiS znowu zniszczy polskie rodziny. Wielki wzrost ZUS i podatków za kilka dni
z- 134
- #
- #
- #
- #
- #
37
Znika najstarsza pizzeria w Warszawie. "Mam prawie 80 lat, nie mam już...

Inflacja i rosnące koszty działalności "zjadły" kolejny już lokal na gastronomicznej mapie Polski. Najstarsza pizzeria w Warszawie, zlokalizowana na Starym Mieście, przestaje istnieć. Lokal jest do...
z- 27
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#jdg #ksiegowosc #banki #firma #profilzaufany #pkobp #mobywatel
źródło: comment_167240145608Eimi9PjmCbwORheYqmry.jpg
Pobierz- 0
24
Rośnie liczba likwidowanych firm. Dwucyfrowy wzrost rok do roku

Jeszcze więcej firm zawiesza działalność. Fatalne dane z CEIDG
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#podatki #firma #dzialalnoscgospodarcza #nowylad
- 1
- 1
9
Polskie firmy zmieniają plany. Będą zwalniać

Odsetek firm planujących zwolnienia wzrósł z 12 do 23 proc. rok do roku, wynika z badania Grant Thornton. Raport wykazał, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy pracodawcy będą skłonni częściej redukować etaty niż tworzyć nowe.
z- 8
- #
- #
- #
- #
Możliwe, że wcześniej miałem jakieś nadwyżki przez co teraz wyszło mniej? #ksiegowosc #firma #dzialalnoscgospodarcza
- 1
- 1
- 0
#dzialalnoscgospodarcza #biznes #firma
19
Ponad 10 tys. ukraińskich firm przeniesiono do Polski. Efekt rosyjskiej inwazji

- Szybkie zakończenie wojny okazało się mrzonką i przedsiębiorcy z Ukrainy postanowili przenieść swoje firmy do Polski - powiedział Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Już po rozpoczęciu wojny dokonało tego 10,2 tys. firm.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #












Czy np. mając mikroflotę z #orlen mogę połączyć ją ze zniżką z programu orlen w portfelu, albo z punktami vitay?
Czy Wasi księgowi nie zgłaszali Wam problemów z odliczaniem VATu z takich kart? Gdzieś mi się obiło o uszy, że może być z tym różnie.
#jdg #biznes #
Korzystam bo to największa wygoda - tankuję, appką klikam przy dystrybutorze i odjeżdżam.
Czemu miałby być problem z rozliczaniem? Dostajesz fakturę zbiorczą raz na dwa tygodnie i fajrant.
A tak, to księgowy podziękuję za zmniejszenie liczby dokumentów ;)