Wpis z mikrobloga

10 kluczowych pytań, które pozwolą Ci zrozumieć dlaczego bezpieczeństwo finansowe jest ważne. Jeśli nie posiadasz dużych oszczędności lub bardzo niskiego poziomu wydatków prawdopodobnie jesteś narażony na szereg ryzyk ubezpieczeniowych.

1. Czy po śmierci jednego z członków rodziny gospodarstwo domowe nie straci płynności finansowej?
2. Jakiego oczekujemy leczenia i opieki, gdy zachorujemy na nowotwór lub poważną chorobę?
3. Czy służba zdrowia oferuje wysoki poziom leczenia, nowe technologie i krótkie kolejki? Czy prywatne usługi medyczne, specjaliści i badania to obszar narażony na inflacje i gwałtowny wzrost cen?
4. Czy czasowa niedyspozycja spowodowana kontuzją, chorobą lub pobytem w szpitalu będzie problemem dla naszego budżetu? W jakiej wysokości posiadamy poduszkę bezpieczeństwa, która zabezpiecza to ryzyko?
5. Czy wiesz ile wynosi renta w przypadku niezdolności do pracy? To 1217 zł. Teraz już wiesz. Czy to kwota pozwalająca na samodzielne funkcjonowanie?
6. Które ryzyka pokrywają Twoje oszczędności, a które wymagają polisy? Zdrowotne oraz majątkowe.
7. Czy wiedziałbyś gdzie udać się po pomoc, diagnozę i najskuteczniejszy plan leczenia gdybyś zachorował na nowotwór lub rzadką chorobę?
8.Czy posiadane przez Ciebie ubezpieczenia są zweryfikowane i jesteś świadomy ich warunków? Oraz prawdopodobieństwa, że ubezpieczenia kredytowe czy grupowe posiadają szereg wyłączeń?
9. Czy kiedykolwiek policzyłeś kwoty zabezpieczające Twoją rodzinę w analityczny sposób, z rozpisaniem poszczególnych ryzyk?
10. Dlaczego się jeszcze nie ubezpieczyłeś?

Nasze indywidualne potrzeby zależą między innymi od formy zatrudnienia, sytuacji rodzinnej czy proporcji wydatków do zarobków. Tylko indywidualny wywiad i rozważenie wszystkich scenariuszy pozwoli na dobranie zakresów, których potrzebujesz. To wszystko ma na celu sprawienie dwóch rzeczy. Płacenie tylko za to czego potrzebujesz. Płacenie za to najmniej jak to możliwe.

Rynek ubezpieczeń jest bardzo rozbudowany. Trzy najważniejsze czynniki na podstawie których powinniśmy dobrać odpowiednie rozwiązanie to ZAKRES, SUMA UBEZPIECZENIA oraz CENA.

W swojej ofercie posiadam rozwiązania najbardziej cenionych towarzystw(10-12 firm) w wielu zakresach i opcjach. Taryfy są negocjowane indywidualnie lub najniższe rynkowo z racji na obsługę ponad 50% sprzedaży agencji zewnętrznych polskiego rynku ubezpieczeń na życie.

droetker4 - 10 kluczowych pytań, które pozwolą Ci zrozumieć dlaczego bezpieczeństwo f...

źródło: comment_16736168736EWFm3e64XhYIZ1PCaJmFM.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec w zależności od tego jak dużo dopłaca pracodawca i jaka jest możliwość modyfikacji zakresu. Najczęściej sztywne ramy takiego ubezpieczenia oraz irracjonalnie rozmieszczone ryzyka wykluczają te umowy jako prawdziwe zabezpieczenie. Pisałem o tym kilka razy, mogę podrzucić poszczególne wpisy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@droetker4: jestem ubezpieczony, ale obawiam się że w przypadku mojej śmierci będzie jakiś kruczek w umowie który nie pozwoli wypłacić rodzinie pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Issac: Podstawa to weryfikacja ogólnych warunków umowy. Są wiążące i transparentne, jednak nieznajomość tego jakie mamy wyłączenia może sprawić, że faktycznie do wypłaty nie dojdzie. Podstawowo wyłączenia dotyczą tylko karencji 2 lat przy samobójstwie oraz czynny udział w terroryzmie. Niektóre umowy na zgon, najczęściej kredytowe które odnawiają się co roku generują duże ryzyko wpadnięcia w taki okres, w którym towarzystwo szuka i znajduje podstawę do niewypłacenia świadczenia. Mogę bezpłatnie zweryfikować Twoją
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@droetker4: dzięki, ale place za niego psi grosz od kilku lat, więc nie ma znaczenia raczej.
Jakie zmienne wpływają najbardziej na ryzyko dla ubezpieczyciela?
  • Odpowiedz
@Issac: w obrębie jednego rozwiązania ubezpieczeniowego jest to wiek jako kluczowy czynnik i historia chorobowa. Wiadomo, że niektóre umowy mają bardzo słabe zakresy i wtedy umowa jest 3-4x tańsza niż najlepsze rozwiązanie na rynku. Mowa szczególnie o nowotworach, poważnych zachorowaniach i uszczerbkach ciała. Zgon raczej jest podobny wszędzie.
  • Odpowiedz