Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Gdzie macie wykupione ubezpieczenie oc? Pzu wyliczyło mi 700zł za 1.6 benzyne. Co sądzicie o platformach typu mubi? Worth czy scam?
#motoryzacja #oc #prawojazdy #auto
#motoryzacja #oc #prawojazdy #auto
@Trujkont: PZU za 2.5 benzynę dało coś ok 600 za oc
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
https://www.yafud.pl/45730/ Ojciec na 18 urodziny wręczył mi kluczyki od auta. Pełnoletni gruchocik, ale sprawny i na chodzie więc byłem wniebowzięty. Kiedy pierwsza fala wielkiej radości opadła, przyznał się, że pożyczył #auto od kumpla z pracy i za godzinę musi je oddać. Jako prezent dostałem od niego 50 złotych na browara i cytuję: "Cenną lekcję życiową, że nic w życiu nie jest dane. Na wszystko trzeba sobie samemu zapracować". #yafud
- 0
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@archon: Jeśli się znacząco nie różni pod maską od octavi RS to do 190 koni powinno się dojść na stage 1.
- 0
@wortzik w tym cenniku, bo rozumiem że auto za 4 tys. To szukaj tak, żeby był zaraz po remoncie silnika. Np że miał jakąś kompletną awarię i ktoś musiał wydać kilka tys. Żeby go postawić na nogi. Oczywiście na to musi być jakiś dowód, najlepiej paragon z warsztatu czy coś.
Wtedy wiesz, że w środku silnik ma nowe uszczelki, sprawdzone pierścienie, tłoki, panewki i masz pewność że się nie rozkraczy przy
Wtedy wiesz, że w środku silnik ma nowe uszczelki, sprawdzone pierścienie, tłoki, panewki i masz pewność że się nie rozkraczy przy
@wortzik: Skoda Octavia 1 1.9 turbo diesel
źródło: comment_1614938433o9mPHwm5ZKn5KJjyarAOqW.jpg
Pobierz- 2
Miałem dzisiaj jechać oglądać auto (Rapid, za 40k, także średnia półka) jednak zdziwiło mnie to, że gość ma ukryty numer VIN, po zapytaniu czy mógłby mi wysłać nie odpowiada na wiadomości.
Auto z polskiego salonu, serwisowany w ASO.
To normalne czy ja jestem zbyt roszczeniowy żeby za taką kwotę sprawdzać VIN?
Bo podejrzewam że jakby nie miał nic do ukrycia to by podał, a tak to pewnie jakaś szkoda się znajdzie
#
Auto z polskiego salonu, serwisowany w ASO.
To normalne czy ja jestem zbyt roszczeniowy żeby za taką kwotę sprawdzać VIN?
Bo podejrzewam że jakby nie miał nic do ukrycia to by podał, a tak to pewnie jakaś szkoda się znajdzie
#
- 107
@Redminek: przecież to oczywiste, że skoro ukrywa VIN, to ma do tego jakiś powód ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja już bym pewnie olał takie ogłoszenie
- 43
@Redminek: jak masz niedaleko, to możesz podjechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ja z góry zakładam, że jeśli ktoś już na samo wejście próbuje zrobić mnie w konia, to będzie ciągnął to do samego końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#auto #samochody #naprawasamochodow #jaktoogarnac #pytanie #pytaniedoeksperta
Czy da się naprawić? W warsztacie powiedzieli że do kasacji. Nie chcę mi się wierzyć. Hyundai i20
Czy da się naprawić? W warsztacie powiedzieli że do kasacji. Nie chcę mi się wierzyć. Hyundai i20
źródło: comment_1614722547O4FLhiROvqiG5KeLZu68nD.jpg
Pobierz696
Tak przyspiesza podkręcony Lancer EVO

Moc-2145 KM, silnik kręci się do 12,200 obr/min
z- 151
- #
- #
- #
- #
- 1
Zmieniam felgi w swoim rdzowozie #mercedes #w210, obecnie mam 16". Chciałem 17" ale słaby wybór i nic mi się nie podoba. Wybrałem więc 18" albo monoblock amg (ale boli cena prawie tyle co auto) albo keskiny. Wulkanizator mnie uprzedził, że do merca wkładanie takich opon mija się z celem w naszym kraju bo straci na komforcie. Nigdy nie miałem takich dużych kółek w aucie, serio jest aż
- 2
@winsxspl: 65 to za duzy balon. max 45 a i tak trzeba uważać na krawężniki i dziury. nie wiem jak ludzie jezdza na 35...
- 2
@tymc: Zależy chyba jakie masz drogi w okolicy, u mnie dawało radę i na 18'
Tak wyglądały 235/40/18 na moim zardzewiałku:
Tak wyglądały 235/40/18 na moim zardzewiałku:
źródło: comment_1614696249SvXhVraqFDL0s7bhG2G8ql.jpg
PobierzWrzucam jeszcze raz, bo ostatnio był mały odzew, a zależy mi na opiniach.
Nissan Qashqai czy Mitsubishi ASX?
Rocznikowo 2012-2013.
Jaki silnik warty uwagi, diesel/benzyna? Auta w automacie.
Czy 2.0 benzyna 150 km od Mitsubishi to dobry i mało awaryjny
Nissan Qashqai czy Mitsubishi ASX?
Rocznikowo 2012-2013.
Jaki silnik warty uwagi, diesel/benzyna? Auta w automacie.
Czy 2.0 benzyna 150 km od Mitsubishi to dobry i mało awaryjny
- 0
@ToJaTwojMorderca: z kombi podoba mi sie np. A4 albo Mazda 6. Jednak w pierwszym przypadku obawiam się, że licznik będę musiał pomnożyć x2, a w drugim, że po tygodniu wyląduje w jakiejś dziupli... w sumie Audi podobnie.
@Sam_Marton: nie chce rzucać konkretnymi modelami bo aż tak nie siedzę w rynku używanych ostatnio. Np z dużych Kombii to laguna 3 to fajna fura, 2.0T 170km świetnie znosi LPG i jest tam dobry automat. Nie jest to demon prędkości ale jakoś jedzie i bardzo wygodny. Renault chciało tym modelem odkupić winy za lagunę 2 i d------i to auto nieźle ale ludzie już nie chcieli laguny i model został ostatecznie
- 0
Rozglądam się za #mercedes CLS shooting brake, benzynka.
Zalety?
Wady?
#kiciochpyta
#kupnosamochodu #auto #motoryzacja
Zalety?
Wady?
#kiciochpyta
#kupnosamochodu #auto #motoryzacja
@Billybob główną wadą jest to ze mnie na takiego nie stać xD
14
Pojemność bagażników w nowych kombi klasy średniej

Różnice sięgają 160 litrów. W Top 5 również auta japońskie i francuskie, co dla wielu może być zaskoczeniem.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#anonimowemirkowyznania
Mirosławy od #motoryzacja, nie mam konta, a chciałem o coś zapytać.
Otóż przymierzam się powoli do kupna #pierwsze4kola, ale nie bardzo znam się na autach. Co moglibyście polecić? Budżet nie jest sztywny, nie ma tragedii i przeglądając różne auta to podoba mi się parę i między innymi są to te słynne stare klasy premium (choć nie tylko), nic nie poradzę - no musi
Mirosławy od #motoryzacja, nie mam konta, a chciałem o coś zapytać.
Otóż przymierzam się powoli do kupna #pierwsze4kola, ale nie bardzo znam się na autach. Co moglibyście polecić? Budżet nie jest sztywny, nie ma tragedii i przeglądając różne auta to podoba mi się parę i między innymi są to te słynne stare klasy premium (choć nie tylko), nic nie poradzę - no musi
- 1
UprzejmaŁania: Ekonomia, ekonomią, ale znalazłeś już kogoś, na kogo będzie OC?
Zaakceptował: LeVentLeCri
Zaakceptował: LeVentLeCri
Mam ciekawe pytanie - temat do rozkminy.
Co to znaczy mieć markę samochodową?
W przypadku Niemiec sprawa jasna - DACH ma specyficzną strukturę gospodarczą i nie ma wątpliwości, że Mercedes czy BMW to deutsche.
Japońskie marki jak Toyota, Honda czy Mazda to samo.
Co dalej?
Zacznijmy coś prostszego - Szwecję, czy to kraj, który ma Volvo czy jest chińskie?
Co to znaczy mieć markę samochodową?
W przypadku Niemiec sprawa jasna - DACH ma specyficzną strukturę gospodarczą i nie ma wątpliwości, że Mercedes czy BMW to deutsche.
Japońskie marki jak Toyota, Honda czy Mazda to samo.
Co dalej?
Zacznijmy coś prostszego - Szwecję, czy to kraj, który ma Volvo czy jest chińskie?
- 1
@Fan_Morawieckiego: Uważam, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedne marki są narodowe inne międzynarodowe. Dodatkowo marki odsprzedają sobie wzajemnie technologie albo zlecają wykonanie czegoś, chyba wszystkie marki posiadają fabryki w różnych krajach świata.
Marki jak mercedes, bmw, toyota, honda, mazda, nissan, suzuki, hyundai uznałbym za narodowe. Marki jak psa, opel, jeep uznałbym za międzynarodowe. Szwedzi volvo uznają za szwedzkie, ja się z nimi nie zgadzam.
Marki jak mercedes, bmw, toyota, honda, mazda, nissan, suzuki, hyundai uznałbym za narodowe. Marki jak psa, opel, jeep uznałbym za międzynarodowe. Szwedzi volvo uznają za szwedzkie, ja się z nimi nie zgadzam.
@r4do5: PSA miedzynarodowe? A Citroen? Peugot(marka z ponad 200 letnią historią)? Bo o ile Stellantis(fuzja FCA z PSA) to jak najbardziej koncern międzynarodowy, tak jak na razie sam Citroen, Peugeot czy DS to jest tak Francuskie jak sie da.
- 0
Hejki,
Szukam jakiegoś auta używanego do 100k (brutto). Wymagania:
- rozsądne spalanie (do 11l) (rocznie robię ok 30k km, więc to ważna kwestia),
- SUV/sedan/coupe - raczej nie kombi,
- koniecznie silnik do LPG (czyli odpadają wszystkie na bezpośrednim wtrysku, #gaztylkodokuchenek - tak wiem, ale jednak mi nam zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°
Szukam jakiegoś auta używanego do 100k (brutto). Wymagania:
- rozsądne spalanie (do 11l) (rocznie robię ok 30k km, więc to ważna kwestia),
- SUV/sedan/coupe - raczej nie kombi,
- koniecznie silnik do LPG (czyli odpadają wszystkie na bezpośrednim wtrysku, #gaztylkodokuchenek - tak wiem, ale jednak mi nam zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°
@itdd: Dacia Duster.
Jeszcze Ci zostanie na drugą, zapasową Dacie. Nie dziękuj.
Jeszcze Ci zostanie na drugą, zapasową Dacie. Nie dziękuj.
- 5
@OrzechowyDzem: jednak podziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º) Kto jechał Dusterem na autostradzie ten się w wesołym miasteczku nie śmieje :D
@lukiduki87 latarka w zbiornik przyswiec od boku, jak masz możliwość i będziesz widzieć
- 0
Mirki doradźcie. Szukam opon letnich do #auto Seata Leona 2 225/45/R17. Znalazłem takie Nokiany: https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-225-45r17-nokian-powerproof-10101223208
Wydają się mieć dobre parametry: rocznik 2021, przyczepność na mokrym klasa A, opór klasa C i mają poziom hałasu 68 dB. Pytanie czy są jakieś dobre alternatywy, które może mieliście lub polecacie? Tak do 1200 zł za komplet. Myślałem nad Falkenami (FK510), bo z tego producenta miałem zimowe i poprzednie letnie (205/55/R16) i nie zawiodły
Wydają się mieć dobre parametry: rocznik 2021, przyczepność na mokrym klasa A, opór klasa C i mają poziom hałasu 68 dB. Pytanie czy są jakieś dobre alternatywy, które może mieliście lub polecacie? Tak do 1200 zł za komplet. Myślałem nad Falkenami (FK510), bo z tego producenta miałem zimowe i poprzednie letnie (205/55/R16) i nie zawiodły
40
Wrocław drastycznie podnosi opłaty za parkowanie

Ponad dwukrotnie więcej będzie trzeba już jutro zapłacić na parkowanie w ścisłym centrum Wrocławia. Opłaty za postój pobierane będą od poniedziałku do niedzieli od godz. 9 do 20
z- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #



























a) Suzuki SX4 z 2007, poj. 1.6, 107KM, benzyna, 239k km
b) Seat Ibiza z 2009, poj. 1.4, 85KM, benzyna, 189k km
Co wybrać? Rocznie robię jakieś 12-15k km
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi modelami?
#auto #kupnosamochodu #motoryzacja #seat #suzuki #kiciochpyta #samochody #pytaniedoeksperta
@cwlmod: xD