Padłem ofiarą scamu/wyłudzenia na allegro. Kupiłem Przedmiot i nie został on wysłany. Takich jak ja jest kilkanaście osób. Allegro oddało nam pieniądze a sprzedający wypłacił saldo na swoje konto. Zastanawiam sie czy nie jest to jakis sposob na pranie pieniedzy, bo sprzedajacy po ponad miesiacu uregulowal fonanse na allegro i konto dziala do dzis. Wiem zesprzedajacy ma firme. Czy allegro w ogole zglasza cos takiego na policje kiedykolwiek? Jest tu ktos ogarniety
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asdfiksowy no i tu się mylisz. Dostałem jakieś pół roku temu pismo w którym kancelaria prawna reprezentujaca allegro wniosła sprawę przeciwko nieuczciwemu sprzedającemu i musiałem jechać na komendę w moim mieście i składać zeznania. Policjant miał nawet screen z aukcji i znał treść mojej wiadomości do sprzedającego.
  • Odpowiedz
WItam, zamówiłem herbatę (3 opakowania herbat) do paczkomatu, po otwarciu paczki okazało się że są 2 z 3 opakowań, od razu napisałem do sprzedawcy na allegro że brakuje 1 opakowania itd.
Dostałem odpowiedź że na wg monitoringu została spakowana inna herbata zamiast tamtej - ale jak wspomniałem w paczce były 2 opakowania. Paczka była w stanie nienaruszonym.
Proszę o jakieś porady.
#allegro #paczkomaty
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion: Wystawiasz na Allegro Lokalnie czy na zwykłym Allegro? Allegro Lokalnie ma trochę upośledzony interfejs, dlatego łatwo rozpocząć zakup przypadkiem. Wystaw na zwykłym Allegro, to będziesz miał spokój.
  • Odpowiedz
Kupiłem używanego laptopa od firmy na allegro przez licytacje. Można go zwrócić w ciągu 14 dni?
Bo jednak nie działa mi to co chciałem aby mi na nim działało wiec nie jest mi potrzebny.
#allegro
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#allegro Mireczki mam problem, miesiąc temu kupiłem laptopa na raty zero, czas oczekiwania 21 dni roboczych. Dziś mija termin a sprzedający wysłał mi wiadomość że musi anulować zamówienie i zwrócić pieniądze bo dostawca nie dostarczył mu mojego laptopa. Znalazł się ktoś kiedyś w podobnej sytuacji ?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki polećcie mi jakieś #gry planszowe/familijne/towarzyskie(jak zwał tak zwał) dla przynajmniej 5 osób, żeby dało się kupić na #allegro
posiadam - eurobiznes, monopoly, karty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wloczykij2: na karcie podarunkowej miałeś 150 zł, ale wykorzystałeś na zakupy łącznie 106,99 zł i dlatego zostało Ci 43,01 zł do wykorzystania.

Kartę otrzymałeś prawdopodobnie 23 lipca 2022
Być może regulamin promocji zdradzi Ci informację skąd taką kartę pozyskałeś
  • Odpowiedz
Hej @allegro_pl mam taką uwagę. Fajnie gdybyście dodali opcję edycji, możliwość dodania i usunięcia przedmiotów w "Kup ponownie" Kilka krotnie anulowałem zakup bo o czymś zapominałem lub kupiłem za dużo.
#allegro
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Itslilianka:
Do Żabki paczki dostarcza DHL Parcel, Inpost, Poczta Polska. Operatora wybierasz samodzielnie przy wyborze opcji dostawy (nie każdy sprzedawca ma każda opcję dostępną).
  • Odpowiedz
Kupiłem w sklepie internetowym filtr do kosiarki za 20 zł, ale okazało się, że ma wadę fabryczną. Zwrot jest płatny. Jednak znalazłem na allegro ich konto, gdzie ten sam filtr kosztuje 40 zł. Kupić na #allegro jeszcze raz ten sam filtr ze smartem, podmienić i zwrócić bez powodu? Czy to złe moralnie? Tak czy tak powinni mi wymienić. #filozofia #etyka #moralnosc #cebula
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@giguga: Jeśli zwracasz z rękojmi (a wada fabryczna się pod to łapie), to koszty przesyłki ponosi sprzedawca. Warto się tutaj powołać na rękojmię, a nie gwarancję, bo z gwarancjami różnie bywa i się może okazać, że w gwarancji to ty poniesiesz koszty zwrotu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@giguga: plus 40 zł załapie na smarta. Sam wolę wybrać ofertę za 40 zł niż za 35 i dobierać jakieś śmieci ;)
  • Odpowiedz