W styczniu kupiłem opaskę na allegro od gościa: DPhone. Opaska się zepsuła. Faktura z HonkKongu jednak NIP z Polski: PL5263509324
W serwisie Huawei mi odbili po numerze seryjnym gdyż: "Zgodnie z informacjami w systemie urządzenie pochodzi z nieoficjalnej dystrybucji, w związku z czym nie jest objęte prawami gwarancyjnymi na terenie Polski. "
lub jeszcze taką wiadomość mam od nich:
Z przykrością informuję, iż zgodnie z informacjami w naszym systemie opaska HUAWEI Band 6 o
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#allegro #pytanie #mirabelkopomusz
Kupiłam od sklepu/outletu używaną kurtkę. W opisie na Allegro nie było nic o tym że jest brudna. W kieszeniach mam pełno okruchów z jakiejś bułki co oznacza że muszę ją prać chemicznie bo to wełna. Czy kogę jakoś żądać zwrotu za pralnię?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy szaraczek wystawiający coś z prywatnej stopy na #allegro ma możliwość włączenia smarta dla wysyłki do paczkomatu?
Jeśli prywatne konto ma spełnić warunki firmowe, to nie ma szans, bo nie mam nawet 5 komentarzy odkąd wyzerowano licznik kilka lat temu.
Nawiązując jednak do tej informacji
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przesylke-z-allegro-paczkomaty-inpost-na-allegro-lokalnie-XxOlq6gzLUA#jak-udostepnic-metode-dostawy-allegro-paczkomaty-inpost-w-swoim-ogloszeniu
edytowałem ogłoszenie i w cenniku dostawy jaki zapisałem lata temu, zmieniłem na allegrowy inpost za 8,99. Mogę liczyć na to że za godzinę faktycznie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robicie w takiej sytuacji?
Sprzedawca zdaje się próbuje zrzucić odpowiedzialność za wadę produktu na producenta, jednak o ile mi wiadomo to on jest odpowiedzialny za towar jaki sprzedaje.

Jestem cienki w negocjacje, więc zastanawiam się jak do tego podejść, żeby nie wyjść zbyt agresywnie od samego początku i raczej polubownie sprawę załatwić. Jakoś napisać im, że to oni są odpowiedzialni i nie obchodzi mnie wynik zgłoszenia reklamacji do producenta?

#pytanie
Gumaa - Co robicie w takiej sytuacji? 
Sprzedawca zdaje się próbuje zrzucić odpowied...

źródło: comment_1665055447hkyziHG4DVhS0L9NckR012.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś okradł was na allegrolokalnie kiedyś? Nie dostałem towaru, po 1 dniu od zapłaty konto wyparowało. Zostaje czekanie 14 dni czy można coś wskórać prędzej żeby się za to zabrali? Tym bardziej ze konto usunięte?
#allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dezynwoltura: jeżeli kupiłeś od firmy to zawsze możesz. Jezeli od osoby prywatnej to nie. Chyba, ze dana osoba wyslala rzecz nie sprawną, albo Cie oszukała - wtedy od razu pisz do allegro, szkoda nerwów
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: na lokalnie nie odstąpisz jak zakup od osoby prywatnej, nawet nie ma żadnego formularza. możesz jedynie się kontaktować ze sprzedawcą, może ci pozwoli
  • Odpowiedz
Czy jak sprzedam coś na allegro lokalnie, to pieniądze dostaje od razu czy muszę czekać np. aż paczka dojdzie i kupujący kliknie coś że jest wszystko git itd? Bo wystawiłem PS4 na olx z adnotacją, że tylko odbiór osobisty, bo zależy mi, żeby pieniądze mieć do jutra, ale w sumie mogę sprzedać, jeśli po kup teraz dostanę siano #allegro #allegrolokalnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy komuś się udało ostatnio dodać negatywną ocenę z recenzją produktu na Allegro? #allegro
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FFFFUUUU: Dziwisz się? Kto chciałby mieszkać w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może właśnie o to mu chodzi, chce wyłączyć swoją miejscowość poza granice XD
  • Odpowiedz
Czy na allegro można biorąc coś na raty wpłacić część wcześniej z góry? Przykładowo 50% wpłacam i 50% na raty.
#allegro
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki. Dokonałem zakupu na #allegro Ale się rozmyśliłem i rozpocząłem procedurę anulowania. Zaznaczyłem "zakup przez pomyłkę", gdzieś 10 minut po kliknięciu "Kup teraz".
W systemie widziałem, że anulowanie zaczęło się zanim sprzedający wysłał paczkę.
Teraz dzwoni kurier, że ma dla mnie przesyłkę od tego sprzedawcy.

Nie przyjmować od kuriera czy wykorzystać prawo do 14 dni na zwrot?

#pytanie #zakupy #prawokonsumenckie #handel #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach