@allegro_pl: Tzn. co, mamy wchodzić w każdą jedną ofertę i przechodzić przez mało wygodny formularz? Gdy takich problematycznych ofert jest dziesiątki albo i setki? A potem i tak nie wiemy czy coś z daną ofertą się stało czy nie, bo (chyba) nie ma u was możliwości przejrzenia ofert które zgłosiliśmy.

Na przykład szukam sobie taniej farby młotkowej w opakowaniu 1l wpisując odpowiednie wartości w parametrach wyszukiwania: https://allegro.pl/kategoria/sciany-i-elewacje-farby-126182?string=farba%2Bmłotkowa&dostawa-z-polski=tak&order=p&wielkosc-opakowania-od=1&wielkosc-opakowania-do=1 znajdźcie tutaj proszę farbę,
  • Odpowiedz
Kupowałem w zeszłym tygodniu szpej rowerowy na allegro od intersportu. W zamówieniu były m.in. 2 różne rozmiary jednego produktu i niepasujący rozmiar wraz z innym nietrafionym sprzętem zwróciłem. Dzisiaj zauważyłem, że pojawiła się na ten przedmiot promocja -30%. Pisać do intersportu o zwrot różnicy ceny, czy zamówić jeszcze raz po niższej cenie i zwrócić w zakresie starego zamówienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszy zwrot był odesłany za darmo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem sobie 3 rzeczy na allegro i sprzedający napisał ze nie ma rzeczy A (która jest w sumie główna rzeczą a reszta to zapychacze) i wysyła bez rzeczy A. Jak mu napisałem ze nie oferuje się rzeczy których nie ma się na stanie i ze będę zwracał wszystko to odpisał ze najlepiej jak bym tego nie odbierał i jak wróci samo to będzie po sprawie. I teraz się zastanawiam czemu tak a
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@khaotic: Masz włączone sortowanie: pomocne - w tym przypadku wyświetlają się oceny ocenione przez użytkowników jako najlepsze.

Na allegro ocena produktu jest wspólna dla wszystkich sklepów. Jak wszedłeś w aukcje firmy Z to nie pokazuje Ci tylko ocen produktu kupionych u tego jednego sprzedawcy. Przy kazdym komentarzu jest nazwa sklepu w którym został zakupiony produkt.
  • Odpowiedz
  • 0
@CichooByc: ok, teraz rozumiem, ja myślałem że to są oceny od sklepu, a dopiero po Twojej wiadomości zauważyłem anonimizowane nazwy rzeczywistych kupców xD
@prezeees ja stosuję płukanki co dwie-trzy wymiany
  • Odpowiedz
Gdzie znajdę stare obiektywy w sensownych cenach? Kupiłem na Ebayu Nikona FM, ale bez obiektywu.
Chcę kupić bardzo konkretny model (Nikon Series E 50mm f/1,8, druga wersja z metalową obręczą, to był chyba kitowy obiektyw do tego aparatu).
Na OLX/Allegro są pojedyncze oferty, zwykle są uszkodzone albo w pierwszej, gorzej wykonanej wersji.
Przeszedłem się po lombardach, ale tam nie mają żadnych obiektywów. Myślałem też o jakichś targach staroci,
ale nie wiem, czy
w11_ - Gdzie znajdę stare obiektywy w sensownych cenach? Kupiłem na Ebayu Nikona FM, ...

źródło: 50mm

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w11_ straszny boom jest na stare obiektywy, tanio kupisz jakieś zagrzybiałe, albo porysowane szkła, ale już w dobrym stanie kosztują po prostu dużo, mimo że większość od nowości nie rysowało ładnie - co najwyżej specyficznie. Jeśli nie masz sentymentów to lepiej wyjdziesz kupując coś nowszego na adapter, nawet chinola.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@sidhellfire: Akurat zależy mi, żeby to było coś z podobnych czasów co aparat, czyli jakiś manual z lat 80tych. Nie chcę ani nie stać mnie, żeby przenosić się na fotografię analogową, więc jeśli zdjęcia będą wychodzić "specyficzne", to mi to pasuje. Zależy mi bardziej na klimacie i zobaczeniu jak to się robiło kiedyś. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
Mirki, Mirabelki
Poszukuje narzedzia z historia cen przedmiotu[1] z dluzszego przedzialu czasu do 2 lat powiedzmy. Chcialbym zobaczyc czy nie lepiej czasem kupic cos za granica anizeli u nas.
Kiedys byl fakefriday, ale padl/wygasl(?). Nastepnie sa ceneo/skapiec/keepa. Cos sie zmienilo?


[1] Z cyklu zobacze pozniej i pozniej, a potem sie zbiera cos do PC, jakies AGD czy inne badziewie do domu. TL;DR wszystko i nic chcialbym popatrzec.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3gion: brzmi skutecznie. Oceniający pomyśli, że zrobi komuś na złość, a tymczasem jego skarga klik i puuu do kosza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@Lizbona: to wersja z włączoną obsługą przeszukiwania stron WWW, wczoraj to wypuścili i mogłem już aktywować jako funkcję beta.

Normalny GPT-4 nie przeanalizuje wpisu na wykopie bo nie ma takiej możliwości - wtedy jest czarna ikonka jeśli używasz go w wersji "klasycznej" - bez dostępu do neta.
  • Odpowiedz
Jak zostaję naliczona opłata za dostawę na allegro? Jako sprzedawca wystawiłem towar i dostałem zapłatę za produkt + 10zl do paczkomatu. Paczkę nadaję skanując kos kreskowy lub qr i wtedy nic nie opłacam? Czy opłaca za dostawę zostaję naliczona dopiero w rozliczeniach z allegro gdy nadam paczkę lub kupujący ją odbierze?

Druga sprawa to jak wygenerowałem etykietę, ale jednak z jakiś powodów nie mam jak wyslac produktu to zracając koszty kupującemu nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wertyh: W zakładce Podsumowanie kosztów sprawdzisz między innymi informacje o kosztach dostawy zamówień do kupujących. Co do drugiego, oczywiście musisz zwrócić całość kwoty kupującemu - koszt przedmiotu i dostawy. Nie powinniśmy naliczyć Ci za to opłaty.
  • Odpowiedz
Czy ja dobrze rozumiem, że największy sklep internetowy w Polsce #allegro nie ma obsługi klienta czynnej w weekendy? XD Bo napisałem wszędzie gdzie mogłem (whatsapp, facebook) i zero odpowiedzi XDDDDDDDD
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@allegro_pl: dwie i pół godziny czekania, kabaret. Największy sklep internetowy w Polsce ma taką obsługę klienta w weekendy. Leciutkie nieporozumienie, tym bardziej, że temat tyczył się wypłaty środków na konto XD
  • Odpowiedz
Cześć, chcę kupić nowego iphone 11 i znalazłem na allegro ofertę 500 zł taniej niż w popularnych sklepach, w której sprzedawca napisał że telefon jest nowy, postanowiłem go dopytać i dostałem taką odpowiedź - co o tym sądzicie ?

Dzień dobry,
Dziękuję za kontakt w tej sprawie.

Urządzenie które jest przedstawione na aukcji pochodzi z nadwyżek magazynowych producenta. My jako sprzedawca zajmujemy się sprzedawaniem urządzeń których nie ma już w oficjalnej produkcji oraz sprzedaży przez
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach