Wpis z mikrobloga

Gdzie znajdę stare obiektywy w sensownych cenach? Kupiłem na Ebayu Nikona FM, ale bez obiektywu.
Chcę kupić bardzo konkretny model (Nikon Series E 50mm f/1,8, druga wersja z metalową obręczą, to był chyba kitowy obiektyw do tego aparatu).
Na OLX/Allegro są pojedyncze oferty, zwykle są uszkodzone albo w pierwszej, gorzej wykonanej wersji.
Przeszedłem się po lombardach, ale tam nie mają żadnych obiektywów. Myślałem też o jakichś targach staroci,
ale nie wiem, czy będą tam takie rzeczy. Ten obiektyw przestali produkować 40 lat temu, nie kupię go w sklepie. Mógłbym kupić znów na Ebayu zza granicy, ale będę musiał znowu czekać i przepłacać za wysyłkę.
Macie jakieś pomysły, albo inne szkła do starych analogów Nikona których mógłbym poszukać?

#fotografia #olx #kiciochpyta #pytanie #allegro #uzywane
w11_ - Gdzie znajdę stare obiektywy w sensownych cenach? Kupiłem na Ebayu Nikona FM, ...

źródło: 50mm

Pobierz
  • 2
@w11_ straszny boom jest na stare obiektywy, tanio kupisz jakieś zagrzybiałe, albo porysowane szkła, ale już w dobrym stanie kosztują po prostu dużo, mimo że większość od nowości nie rysowało ładnie - co najwyżej specyficznie. Jeśli nie masz sentymentów to lepiej wyjdziesz kupując coś nowszego na adapter, nawet chinola.
via Wykop
  • 0
@sidhellfire: Akurat zależy mi, żeby to było coś z podobnych czasów co aparat, czyli jakiś manual z lat 80tych. Nie chcę ani nie stać mnie, żeby przenosić się na fotografię analogową, więc jeśli zdjęcia będą wychodzić "specyficzne", to mi to pasuje. Zależy mi bardziej na klimacie i zobaczeniu jak to się robiło kiedyś. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.