Co to naodjebywało to #allegro z przymuszaniem sprzedających do łączenia produktów z produktami ich kategorii? Często sprzedaje coś co nie ma żadnego kodu EAN a ci WYMAGAJĄ by go podać. W efekcie wpisuje się byle co by można było wystawić aukcje i potem ciągle widzę jakies pralki na liście ze skarpetkami, albo lustrznaki na liście ochraniaczy piłkarskich. Co jest do diabła? A najgorsze że sprzedający muszą podpiąć cokolwiek wiec częśto
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Bunch: To była bardzo dobra idea, żeby wyeliminować sprzedających, którzy wystawiali 100x ten sam produkt żeby zaspamować kategorię i aby inne oferty zginęły w spamie. Tylko wykonanie jakoś nie wyszło ... Żądają EAN i łączenia z produktem nawet gdy zaznaczysz stan używany co jest beznadziejną głupotą, ale wuj mnie to obchodzi, niech zdychają, jak coś wystawiam wbijam jakikolwiek numer byle suma kontrolna się zgadzała.
- 0
@allegro_pl: ale utrudniacie. Ja pierdziele, czemu wymuszacie wpisywanie kodów na rynku wtórnym, gdzie ludzie najczęściej ich nie mają. To co ja mam tak wpisac jak nie mam.
- 0
@Aguirre_gniew_brzozy: zamawiam już któryś raz i nie ma znaczenia skąd. Przy wyborze dostawy masz "dostawa na jutro" i jest na jutro. Rano ktoś wysyła i koło 20:00 mam u siebie. Magia :D
@pomidorowymichal1: Potwierdzam, działa. :) Zarówno kurier jak ten ich automat paczkowy. Kurier zawsze mi dzwonił czy będę w domu wieczorem.
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba: Przecież to scam. Kliknij aby wyczyścić konto.
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba Dawno temu allegro nabijało opłatę 20gr za stworzenie kuponu z monet, wycofali się z niej kiedyś.
Sam mam -60gr czy coś i nawet bym im zapłacił ale musze wpłacić minimum 1.01zł to niech się gonią, wystarczy wejść na allegro w saldo.
Sam mam -60gr czy coś i nawet bym im zapłacił ale musze wpłacić minimum 1.01zł to niech się gonią, wystarczy wejść na allegro w saldo.
666
Jak Allegro zarabia na oszukiwaniu ludzi i jeszcze usuwa niewygodne fakty!

- 149
- #
- #
- 0
mam pytanie bo już ręce załamuje #allegro i w sumie to tez #sellingo, czy ktoś miał może problem że przy imporcie ofert na sklep w sellingo w ofertach na allegro zmieniał się opis i zdjęcia ofert na ten domyślny z katalogu allegro? Zmieniałem już to ręcznie ale dziś znowu się to stało i nie mam już sił do tego...
- 0
- 0
Jakie są zagrożenia wysyłki przedmiotu za pobraniem? Dlaczego niektórzy sprzedawcy nie oferują takiej wysyłki? #allegro #internet #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #handel #biznes #sprzedaz
@art212: bo ktoś może nie odebrać paczki, wtedy tracisz czas, pieniądze wydane na wysyłkę + dodatkowo musisz opłacić zwrot do Ciebie tej paczki od adresata, który jej nie odebrał.
z fartem
z fartem
@art212: Sam nigdy bie wysyłam za pobraniem bo jak ludzie nie odbierają to ja place za paczkę i tracę tylko czas na ponowne wystawienie/ponowną wysyłkę
- 0
Mirki takie pytanie, sprzedaję na allegro lokalnie, dałem opcję wysyłki "Paczkomaty 24/7 InPost - przedpłata" za 14,69 złotych, jak rozumiem etykiety nigdzie nie dostanę i muszę sam załatwiać dostawę za te 14,69 złotych?
Jeszcze jedno pytanie, jeśli paczka jest większa i wybiorę na aplikacji inpostu "duża" za 20,99 złotych to różnicę w cenie muszę dopłacić z własnej kieszeni?
#allegro #handel #biznes #olx
Jeszcze jedno pytanie, jeśli paczka jest większa i wybiorę na aplikacji inpostu "duża" za 20,99 złotych to różnicę w cenie muszę dopłacić z własnej kieszeni?
#allegro #handel #biznes #olx
#allegro Siema, czy na #allegrosmart można zamawiać rzeczy tylko do jednego paczkomatu konkretnego jaki sobie wybiorę na początku, czy mogę potem dowolnie wybierać paczkomaty?
@Sephirionn: możesz zmieniać kiedy i jak chcesz.
@Sephirionn: przy każdym zamówieniu możesz wybrać sposób dostawy. smart to też kurier do domu powyżej jakiejś ceny, nie tylko paczkomat
- 1
Kupiłem przedmiot który okazał się posiadać fabryczną wadę, sprzedający zgodził się na zwrot pieniędzy jeżeli prześlę paczkę z powrotem. Tylko nie do końca wiem jaki podać powód zwrotu (odstąpienie/reklamacja), czy to nie ma żadnego znaczenia skoro sprzedający napisał że zwróci mi pieniądze po zwrocie przedmiotu? |૦ઁ෴૦ઁ|
#allegro #pytanie
#allegro #pytanie
źródło: Zrzut ekranu 2023-05-20 115926
Pobierz@Moted: Odstąpienie bez podania przyczyny, nie reklamuj tylko odstąp od umowy.
@Moted: Wymuszanie wyboru dlaczego odstępujesz od umowy jest niezgodne z prawem. Miałem kilka sporów z tą platformą już.
Równie dobrze można przez sms odstąpić od umowy.
Masz na samo złożenie oświadczenie 14 dni od daty odbioru towaru.
Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny.
Równie dobrze można przez sms odstąpić od umowy.
Masz na samo złożenie oświadczenie 14 dni od daty odbioru towaru.
Ktoś wie na jakiej zasadzie działają takie sklepy i na ile jest to legalne?
- chodzi to, że ktoś sprzedaje milion gier na steam w bardzo niskiej cenie.
- jest to ,,GIFT Steam dodawany do nowego konta Steam".
- gre można doddać tylko do nowego konta, nie można do starego.
na
- chodzi to, że ktoś sprzedaje milion gier na steam w bardzo niskiej cenie.
- jest to ,,GIFT Steam dodawany do nowego konta Steam".
- gre można doddać tylko do nowego konta, nie można do starego.
na
- 12
Kupiłem 2 dni temu zegarek, nothing fancy - nie umiem dbać o zegarki, więc nie wydaję na nie dużych pieniędzy. Dziś podświetliła mi się jednak oferta z moim nowym zegarkiem od sklepu gdzie go kupiłem ale w niższej cenie. Pikachu face.jpg. Włączył mi się więc tryb Janusz.exe i chciałem go od razu kupić i zwrócić ten drożej nabyty. Kiedy miałem już klikać kup teraz, naszła mnie refleksja; różnica tych kilku pln to
źródło: Screenshot_20230519_134002
Pobierz@Yawimaya dawno nie widziałem takiego cebulactwa xD
@Yawimaya:
O ludzie, ale cebulak z Ciebie xD Zwróć i kup w tańszym sklepie a nie inby kręcisz tam gdzie jest drożej, i oczekujesz zwrotu różnicy w cenie ¯_(ツ)_/¯
O ludzie, ale cebulak z Ciebie xD Zwróć i kup w tańszym sklepie a nie inby kręcisz tam gdzie jest drożej, i oczekujesz zwrotu różnicy w cenie ¯_(ツ)_/¯
źródło: obraz_2023-05-19_142502112
Pobierz#allegro i od strzalu @allegro_pl
Krotka pilka, jak wyglada aktualnie regulamin dla sprzedawcow dotyczacy zdjec dolaczanych do aukcji/oferty?
Kilka lat temu pamietam, ze powstaly jakies wytyczne i wymogi co do zdjec oferowanego produktu. A jak to wyglada w przypadku sprzedawania uzywanych rzeczy?
Czy profil firmowy, sprzedajac uzywane rzeczy, moze poslugiwac sie tylko i wylacznie zdjecami nowego produktu z katalogu
Krotka pilka, jak wyglada aktualnie regulamin dla sprzedawcow dotyczacy zdjec dolaczanych do aukcji/oferty?
Kilka lat temu pamietam, ze powstaly jakies wytyczne i wymogi co do zdjec oferowanego produktu. A jak to wyglada w przypadku sprzedawania uzywanych rzeczy?
Czy profil firmowy, sprzedajac uzywane rzeczy, moze poslugiwac sie tylko i wylacznie zdjecami nowego produktu z katalogu
@PurpleHaze: Wiem. Nie pozostaje nic innego jak omijać takie oferty. Założę się, że sprzedawcy którzy tak robią nie mają dobrych ocen, więc tym bardziej trzymać się z dala.
@PurpleHaze: Pewnie jako główne musi być produkt na białym tle, ale w aukcji można dać zawsze foty ukazujące produkt "w realu". A, że niektóry dają tylko foty z katalogu... to już inna bajka. Allegro w ogóle sobie zrobiło ze sprzedających darmowe foty i opisy produktów
- 1
- 8
Masakra z tym #olx
Przyszedł uszkodzony towar, i teraz doczytuje, że OLX ma na to w------e. Jak przyjdzie pusta paczka, to ok, zareagują, ale jak uszkodzona, to trzeba się sądzić xd. Masakra.
I jeszcze trzeba im zabulic chyba 2 dychy za "ochronę". Ja j---e...
Więc wiadomość dla potomnych, nie kupujcie nic droższego na OLX. wtedy tylko i wyłącznie #allegro.
Przyszedł uszkodzony towar, i teraz doczytuje, że OLX ma na to w------e. Jak przyjdzie pusta paczka, to ok, zareagują, ale jak uszkodzona, to trzeba się sądzić xd. Masakra.
I jeszcze trzeba im zabulic chyba 2 dychy za "ochronę". Ja j---e...
Więc wiadomość dla potomnych, nie kupujcie nic droższego na OLX. wtedy tylko i wyłącznie #allegro.
szatanie jeśli istniejesz niech konkurencja zaora to śmieciowe złodziejskie allegro
#allegro
#allegro
@Magowie0gniaEnjoyer przecież oni nie mają konkurencji. Każdy ponosi u nas porażkę eBay, albo amazon z tym ich śmiesznym serwisem. Najwyżej część przejmie sam sklep allegro a sprzedawcom pozostanie płakanie w kącie ¯_(ツ)_/¯
@Magowie0gniaEnjoyer zobacz erli.pl
coraz lepiej się kręci
coraz lepiej się kręci
- 0
@bla_bla_bla: allegro się samo zarżnie, inni nie potrafili tego zrobić, a jeszcze się okaże, że amazon przejmie rynek przez ich chciwość
502
Allegro - sprzedawca zapłaci dodatkowo, jeśli klient wybierze Allegro Pay

Nie tak dawno Allegro podniosło koszt usługi Allegro Smart! do 59zł i usunie możliwość dzielenia się tą funkcją z rodziną, teraz zwiększa koszt wkładu sprzedawców w Allegro Smart! jak i również dodaje dodatkową opłatę za zakupy klienta przez Allegro Pay.
z- 327
- #
- #

































#handel #fotografia #allegro
z fartem