Chcę zacząć sprzedawać na allegro. Jak robić zdjęcia nie korzystając z profesionalistów? Próbowałam - nie spełniają warunków allegro. To mają być dekoracje zrobione przez mnie.
#handel #fotografia #allegro
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ana77: ja to robiłem w szafie i było dobrze, normalnie brystol biały sobie wkładasz do tej szafy, światło jak tam Ci pasuje, możesz na wieszaku co tam jest w szafie sobie lampę zamontować, no i w takim studiu sobie pstrykasz fotki z jakiegoś najlepiej statywu za 20zł i to wystarczy w zupełności mordo
z fartem
  • Odpowiedz
@Ana77 podstawowa rzecz to idealnie białe tło: RGB: 255.255.255, inaczej będzie leciała trafność + allegro usunie taka aukcje za niezgodność z regulaminem. Taka idealna biel ciężko uzyskać bez obróbki w programie graficznym. Jak duże te dekoracje?
  • Odpowiedz
Co to naodjebywało to #allegro z przymuszaniem sprzedających do łączenia produktów z produktami ich kategorii? Często sprzedaje coś co nie ma żadnego kodu EAN a ci WYMAGAJĄ by go podać. W efekcie wpisuje się byle co by można było wystawić aukcje i potem ciągle widzę jakies pralki na liście ze skarpetkami, albo lustrznaki na liście ochraniaczy piłkarskich. Co jest do diabła? A najgorsze że sprzedający muszą podpiąć cokolwiek wiec częśto
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: To była bardzo dobra idea, żeby wyeliminować sprzedających, którzy wystawiali 100x ten sam produkt żeby zaspamować kategorię i aby inne oferty zginęły w spamie. Tylko wykonanie jakoś nie wyszło ... Żądają EAN i łączenia z produktem nawet gdy zaznaczysz stan używany co jest beznadziejną głupotą, ale wuj mnie to obchodzi, niech zdychają, jak coś wystawiam wbijam jakikolwiek numer byle suma kontrolna się zgadzała.
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl: ale utrudniacie. Ja pierdziele, czemu wymuszacie wpisywanie kodów na rynku wtórnym, gdzie ludzie najczęściej ich nie mają. To co ja mam tak wpisac jak nie mam.
  • Odpowiedz
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba Dawno temu allegro nabijało opłatę 20gr za stworzenie kuponu z monet, wycofali się z niej kiedyś.

Sam mam -60gr czy coś i nawet bym im zapłacił ale musze wpłacić minimum 1.01zł to niech się gonią, wystarczy wejść na allegro w saldo.
  • Odpowiedz
mam pytanie bo już ręce załamuje #allegro i w sumie to tez #sellingo, czy ktoś miał może problem że przy imporcie ofert na sklep w sellingo w ofertach na allegro zmieniał się opis i zdjęcia ofert na ten domyślny z katalogu allegro? Zmieniałem już to ręcznie ale dziś znowu się to stało i nie mam już sił do tego...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212: bo ktoś może nie odebrać paczki, wtedy tracisz czas, pieniądze wydane na wysyłkę + dodatkowo musisz opłacić zwrot do Ciebie tej paczki od adresata, który jej nie odebrał.
z fartem
  • Odpowiedz
@art212: Sam nigdy bie wysyłam za pobraniem bo jak ludzie nie odbierają to ja place za paczkę i tracę tylko czas na ponowne wystawienie/ponowną wysyłkę
  • Odpowiedz
Mirki takie pytanie, sprzedaję na allegro lokalnie, dałem opcję wysyłki "Paczkomaty 24/7 InPost - przedpłata" za 14,69 złotych, jak rozumiem etykiety nigdzie nie dostanę i muszę sam załatwiać dostawę za te 14,69 złotych?

Jeszcze jedno pytanie, jeśli paczka jest większa i wybiorę na aplikacji inpostu "duża" za 20,99 złotych to różnicę w cenie muszę dopłacić z własnej kieszeni?

#allegro #handel #biznes #olx
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedam vouchery na Allegro o łącznej wartości 1750 zł.

Oddam za 1600 ;)

Kody ważne do listopada tego roku..

#sprzedam #allegro
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem przedmiot który okazał się posiadać fabryczną wadę, sprzedający zgodził się na zwrot pieniędzy jeżeli prześlę paczkę z powrotem. Tylko nie do końca wiem jaki podać powód zwrotu (odstąpienie/reklamacja), czy to nie ma żadnego znaczenia skoro sprzedający napisał że zwróci mi pieniądze po zwrocie przedmiotu? ||

#allegro #pytanie
M.....d - Kupiłem przedmiot który okazał się posiadać fabryczną wadę, sprzedający zgo...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-20 115926

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moted: Wymuszanie wyboru dlaczego odstępujesz od umowy jest niezgodne z prawem. Miałem kilka sporów z tą platformą już.

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny.


Równie dobrze można przez sms odstąpić od umowy.
Masz na samo złożenie oświadczenie 14 dni od daty odbioru towaru.
  • Odpowiedz
Ktoś wie na jakiej zasadzie działają takie sklepy i na ile jest to legalne?

- chodzi to, że ktoś sprzedaje milion gier na steam w bardzo niskiej cenie.
- jest to ,,GIFT Steam dodawany do nowego konta Steam".
- gre można doddać tylko do nowego konta, nie można do starego.

na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem 2 dni temu zegarek, nothing fancy - nie umiem dbać o zegarki, więc nie wydaję na nie dużych pieniędzy. Dziś podświetliła mi się jednak oferta z moim nowym zegarkiem od sklepu gdzie go kupiłem ale w niższej cenie. Pikachu face.jpg. Włączył mi się więc tryb Janusz.exe i chciałem go od razu kupić i zwrócić ten drożej nabyty. Kiedy miałem już klikać kup teraz, naszła mnie refleksja; różnica tych kilku pln to
Yawimaya - Kupiłem 2 dni temu zegarek, nothing fancy - nie umiem dbać o zegarki, więc...

źródło: Screenshot_20230519_134002

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#allegro i od strzalu @allegro_pl

Krotka pilka, jak wyglada aktualnie regulamin dla sprzedawcow dotyczacy zdjec dolaczanych do aukcji/oferty?
Kilka lat temu pamietam, ze powstaly jakies wytyczne i wymogi co do zdjec oferowanego produktu. A jak to wyglada w przypadku sprzedawania uzywanych rzeczy?

Czy profil firmowy, sprzedajac uzywane rzeczy, moze poslugiwac sie tylko i wylacznie zdjecami nowego produktu z katalogu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PurpleHaze: Pewnie jako główne musi być produkt na białym tle, ale w aukcji można dać zawsze foty ukazujące produkt "w realu". A, że niektóry dają tylko foty z katalogu... to już inna bajka. Allegro w ogóle sobie zrobiło ze sprzedających darmowe foty i opisy produktów
  • Odpowiedz
Masakra z tym #olx
Przyszedł uszkodzony towar, i teraz doczytuje, że OLX ma na to w------e. Jak przyjdzie pusta paczka, to ok, zareagują, ale jak uszkodzona, to trzeba się sądzić xd. Masakra.
I jeszcze trzeba im zabulic chyba 2 dychy za "ochronę". Ja j---e...
Więc wiadomość dla potomnych, nie kupujcie nic droższego na OLX. wtedy tylko i wyłącznie #allegro.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach