@akaisterne mnie telfexo mocno uczulało, dlatego wróciłem do loratadyny. Ale ja mam głównie objawy w postaci trudności z oddychaniem i astmy. U każdego to wygląda inaczej, musisz konsultować ze swoim lekarzem alergologiem.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pomóżcie mi. Jestem w dołku finansowym. Kupiłem sobie nowe okulary, takie korekcyjne bo jestem ślepy, ogólnie mam jakąś wielką wadę, jakieś tam astygmatyzmy, szkła z cylindrami, no bez okularów widzę jakby mgła wszędzie. Wydałem kupę kasy na nowe szkła i oprawki, wziąłem taki które mają dopinaną na magnes taką nakładkę z ciemnymi szkłami. Wszystko super ale mam od okularów uczulenie jakieś chyba, bo od razu jak zacząłem nosić
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @zupakalafiorowazkluskami: Nie wiem. Ale od dziś przestałem używać okularów. Było tragicznie ale po jakiejś godzinie czy dwóch mózg już zaakceptował ten stan rzeczy. Jedynie do auta będę zakładał ale to kilkanaście minut dziennie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: heracinsky
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @zupakalafiorowazkluskami: Dobra. Ponad tydzień minął i jest to przez te okulary. Od kiedy przestałem ich używać to te zmiany przestały być "aktywne". Tzn skóra dalej jest sucha, widać, że coś jest nie tak ale nie robią się takie odpadające płatki. Teraz mam taki jakby strup i jakby się goiło. Po kąpieli też nie czuje efektu ściągania. A i nic się nie sączy, nie ma takich
  • Odpowiedz
Zrobiłem test, przez trzy dni nie jadłem nic z zawartością mleka. Żadnych serów, jogurtów, mleka i masła. W efekcie powiedzmy że żołądek pracował mi dużo sprawniej niż zwykle.

Dziś na śniadanie zjadłem tosty z serem gouda i jogurt skyr. Efekt rozwolnienie po kilku godzinach.

I cholera coś mi się tu nie zgadza, przecież sery żółte i jogurty nie powinny mieć w sobie laktozy. Jeżeli nie laktoza to co mi może szkodzić w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S- blad. Osoby z nietolerancją laktozy muszą uważać na jogurty typu skyr. Co prawda w procesie produkcji sporo cukru mlecznego zostaje z niego usunięte, ale wciąż zawiera on laktozę. Żółte fakt nie mają praktycznie nic
  • Odpowiedz
Mirki szukam podejrzanego za moją alergię (duszności, ból głowy i czerwona wysypka)
używał ktoś z was PERSIL COLOR DEEP CLEAN - GERMAN TECHNOLOGY? Uczuliło was kiedyś?
Stosuję go już długo, ale od kilku miesięcy cierpię na duszności i może tutaj jest powiązanie, ta wysypka zapaliła mi lampki.
#alergia #astma #persil #proszekdoprania #pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna
SkopconyKapciu13 - Mirki szukam podejrzanego za moją alergię (duszności, ból głowy i ...

źródło: Screenshot 2025-01-16 08-34-15

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SkopconyKapciu13: Ja przy astmie nie mogę stosować NIC co ma jakikolwiek zapach. Od razu mnie dusi. Jak wyżej, omijam sklepy/alejki z zapachami. Używam proszków BALJA, bardzo polecam - są mega wydajne w porównaniu do tych dużych worków, które trzeba kupować co chwilę.
  • Odpowiedz
Cześć wszystkim. Moja dziewczyna ma alergię na koty (z tego co pamiętam 5/5 w jakiejś skali) i do tego astmę. Mocno reaguje na przebywanie w otoczeniu kotów. Słyszałem o planowanym wprowadzeniu szczepionki dla kotów HypoCat, która ma niwelować wydzielanie alergenu Fel d1, ale jeszcze parę lat pewnie to potrwa. Dlatego szukam innego rozwiązania i stąd moje pytanie. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z karmą Purina LiveClear, która ma średnio o 47%
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WM111: Hej, mam podobny kłopot tylko o niebieskiego chodzi. okazało się że drugi kot go uczula, w przeciwieństwie do pierwszego. Kupiłam mu bilastyne, może będzie trochę lepiej.
Anyway, ta karma ma taki raczej średni sklad, plus jest sucha, więc może na dłuższą metę kotu zaszkodzić. Nie kupowałabym, niezależnie od deklaracji producenta
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie #cirrus i już myślałem, że znalazłem wreszcie lek, który działa na alergiczny nieżyt nosa... No i co? I znów lipa.

Bo to #pseudoefedryna

Nie wiem już jak sobie pomóc. Dekady testowania wszelkich leków przeciwhistaminowych i kortykosteroidów n-tej generacji. Nawet przeszedłem zabieg konchoplastyki. A obrzęk cały czas jak był, tak jest. Może 2 godziny na dobę mi się odetka i mogę oddychać nie przez usta.

Czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#koty #alergia #kitku
Moja różowa bardzo uparła się na kota, za dziecka miała 2 i ciężko jest jej mieszkać bez jakiejkolwiek, ja nic do nich nie mam, oprócz alergii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2 godziny w towarzystwie kota i zaczyna się kichanie, potem zatkany nos, a na koniec jeszcze swędzenie oczu i ogólne osłabienie.
Czytaliśmy, że podobno kot syberyjski wytwarza mniej alergenów. Myślicie, że to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: można się uodpornić na alergeny swojego kota jak się z nim mieszka, ale to nie jest pewnik XD
wyjście do hodowli nic nie da, tam wszędzie będą alergeny. I jeszcze kwestia czy jesteś uczulony na sierść (wtedy można pomyśleć o tych bez sierści XD) czy na kocią ślinę, wtedy to lipa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
sytuacja identyczna w 100% z moją :> Uczulenie na koty, króliki i inne. Rasa: Neva Masquerade, pojechaliśmy do hodowli i reakcja uczuleniowa była u mnie konkretna. Ale musiały być tam też koty innych ras. Kotek wzięty do domu - brak uczulenia, był z nami wiele lat i problemów nie miałem żadnych. Co ja bym zrobił - zaczął od wizyty w hodowli i spędzenia czasu z tym dokładnie kotem który
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,
od jakiegoś czasu mam problem z kichaniem. Siedzę sobie i grzecznie pracuje w domu przed komputerem i pojawia się nagle pojedyncze treść pochylona kichnięcie, które uruchamia ciąg zdarzeń, typowo tak jakby miało mnie złapać przeziębienie, nigdy nie miałem tego rano, zawsze najwcześniej 12/13:

- ból w stawach, głównie łokcie, nadgarstki, kolana
- lekkie duszności, taka bardziej niemożność, wzięcia pełnego wdechu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim Poczytaj o nietolerancji histaminy, wiem że nie zauważyłeś objawów po konkretnych posiłkach ale w przypadku nietolerancji histaminy nie zawsze po każdym posiłku jest taki sam objaw (dużo zależy np od jego świeżości), objawy nasilają się często przy wysiłku fizycznym. Żeby to zdiagnozować bada się enzym DAO w krwi, stosuje się też dietę niskohistaminową żeby zobaczyć czy jest poprawa.
A jeśli chodzi o same alergie to różne są opinie na temat
  • Odpowiedz
Polecam DIETE KETO, z automatu 95% rzeczy w supermarkecie staje sie scierwem niejadalnym.

Przy okazji jakakolwiek przyjemność z życia się eliminuje, a dla znajomych stajesz się dziwakiem który odmawia spróbowania ciasta które ktoś specjalnie na imprezę przygotowywał 4 godziny.

#keto #odchudzanie #zywnosc #zdrowie #medycyna #alergia #takaprawda #heheszki #pdk
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jamniki2: problem z hejtem na keto jest taki, ze jak ktos byl gruby, mial jakies choroby zwiazane z metabolizmem, mial k-------e laknienie po zwyklym jedzeniu i schudl 20kg nadmiarowych bedzi3 ją polecał

A normictwo ktoremu wszystko w genach przyszlo latwo, bedzie pisało jakie to tragiczne jest jedz3nie tluszczy.

Kazdemu wedle potrzeb, ale triggeruje mnie jak zlatuja sie jakies dzieci po 25 lat i gadaja jakie to keto glupie, a jak
  • Odpowiedz
Mireczki ze #zdrowie #alergia mam problem, od dłuższego czasu próbuję dojść co mnie uczula w #dieta i metodą prób i błędów chyba nie dam rady tego zweryfikować. Jakie #badania najsprawniej wykryją alergie pokarmową? Takie standardowe z krwi będzie ok, czy te skórne bardziej wiarygodne?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach