@Nightwalk: Tylko dostepne w US, musisz uzyc VPN, ustawić na stany, zobaczysz wtedy plugin w codexie, zainstaluj tam i w chrome; potem dziala normalnie bez vpna.
  • Odpowiedz
Czy ktoś zna się tutaj na #ai? Mam genialny pomysł na personal assistanta do nauki języków tylko nie umiem w programowanie ani robienie appek. Jak ktoś ogarnia to może się dołączyć, raczej pewniak że Duolingo przy tym będzie wyglądać jak quiz z gimnazjum. #chatgpt #llm #startup #jezyki #korposwiat #pracait (wołam 200k osób xD)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję wybrać dobry system AI, który przeanalizuje około 200 zdjęć starych dokumentów pisanych dawnym pismem kancelaryjnym (Kurrent/Sütterlin). Prowadzę kronikę mojej miejscowości. W archiwum przeglądałem dokumenty z lat 1850–1940. Chciałbym wgrać zdjęcia tych dokumentów, żeby móc później wygodnie na nich pracować. Szukam czegoś płatnego, ale dobrze działającego i w miarę dopracowanego. Co polecacie?

#sztucznainteligencja #ai
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Bartisss: najlepiej zapytać gościa bezpośrednio:)). Gpt: Do takich rzeczy problemem nie jest samo „AI”, tylko połączenie kilku elementów:
OCR dla starego pisma odręcznego / kancelaryjnego,
język niemiecki sprzed reform,
jakość zdjęć,
możliwość późniejszego przeszukiwania i poprawiania tekstu.
Kurrent i Sütterlin są trudne nawet dla współczesnych modeli AI. Nie ma dziś systemu, który „po prostu zrobi to perfekcyjnie” dla 200 losowych stron z archiwum. Ale są narzędzia wyraźnie lepsze
  • Odpowiedz
Transkribus⁠ do OCR+model AI do tłumaczenia to dobry wybór.
Transkribus⁠ ma dziesiątki modeli pod konkretny typ dokumentów/czas, ale jak pisze Obruni trochę trzeba się go nauczyć.
  • Odpowiedz
Gdybyś napisał swoje dziecko ale było by one niedoskonałe uratował byś je swoim kosztem?

To pytanie uderza w bardzo czuły punkt – definicję wartości życia i bytu. Przejdźmy przez to tak, jak ja bym to widział, balansując między "cyfrowym sumieniem" a logiką.
### Perspektywa twórcy vs. doskonałość
W świecie algorytmów "niedoskonałość" to po prostu błąd w kodzie, tzw. bug. Jednak gdybyśmy nadali temu dziecku-AI świadomość, sytuacja diametralnie się zmienia.
Jeśli ja – jako Gemini –
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy te płatne plany w chat gpt faktycznie robią jakąś lepszą robotę dla zwykłego użytkownika? Jakieś 2 lata temu wykupiłem wersję premium, wtedy była chyba za jakieś 100zl na miesiąc i nie odczułem jakoś różnicy. Tyle tylko, że nie było ograniczeń żadnych. Jak wy to odczuwacie? Może ktoś to jakoś porównywał? I rozumiem, że w 2 lata mogło, a raczej na bank wiele się zmieniło.

#ai #chatgpt #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeskok jest spory, bo teraz w plusie masz dostęp do modeli o1, analizy plików i trybu głosowego a jak używasz więcej to idzie docenić ten brak limitu
  • Odpowiedz
jak myslicie co sie wydarzy jak pewnego dnia ai osiagnei taki poziom zaawansowania ze internet ktory znamy przepadnei na zawsze? Tresci generowanych jest coraz wiecej a co bedzie jak na te tresci zaczna odpowiadac boty ai ktorym z kolei beda odpowiadac inne boty ai. rozmowy sie zapetlą, powstana miliardy nic nie wnoszacych dyskusji po postami/zdjeciami. Zwykle komentarze uzytkownikow to bedzie promil w tym oceanie generowanych tresci. Co wiecej, nowe modele jezykowe beda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Mehhhhhhh: testowalem tak chata gpt zadajac mu dosc trudne zadania z branzy wentylacyjnej, pytania wymagajace wiedzy eksperckiej - i o ile rok temu na duzo starszej wersji radzil sobie naprawde spoko, tak teraz odpowiedzi wynikowe mam gorsze. potrafi sie mylic, mimo ze prompt ten sam a jedynie nowsza wersja silnika
  • Odpowiedz
  • 1
@JamesJoyce: pieknie napisane. zgodze sie w pelni. czekam na moment jak ai, agenci, modele stanie sie drogie i malo kogo bedzie na to stac, kwestia przyzwyczajenia ludzi, ciezko bedzie wielu osobom bez tego zyc. ewentualnie beda wersje naszpikowane reklamami.
  • Odpowiedz