#programista15k jak u was w firmie tez jest p-------c na punkcie #ai, milion subskrypcji roznych providerow, warsztaty ai, pushowanie na to aby kazdy w zespolach uzywal ai, automatyzacja itd? Czy to juz norma, czy raczej chwilowy hype?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
OMLX na MacBook Pro M4 48GB RAM. Pi-mono agent. Qwen3.6 35B A3B UD MLX 4bit. Nawet fajnie chodzi. 48t/s gen, prefill 520 t/s.
  • Odpowiedz
Media trabi o tym ze Anthropic Mythos znalazl 271 bledow w Firefoxie.

Zrobilem to czego dziennikarze nie zrobili - przeczytalem raporty bledow.

🦊 Podatnosc dotyczy color pickera
🔍 Poprawka to podstawowa ochrona callbacka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszs

chwała Ci za przeczytsnie i podanie info.

Niestety media mają jedynie podtrzymywać hype na ai, inaczej inwestorzy nie dadzą pieniążków, banieczka pęknie i, podobno, ( po ilości kasy włożonej w ai w stanach i fakcie że tylko spółki powiązane z tą technologią rosną) - będzie spory krach. A sporego krachu absolutnie nikt teraz nie chce. Amerykanie rozbili skarbonkę żeby zbudować olbrzymie centra danych i zaoferować ai dla użytkowników końcowych, podobno
  • Odpowiedz
Czy Wy też macie wrażenie że OpenAI i Anthropic vibecodują na pałę? Zaczyna mnie to już irytować. Mam #chatgpt i #claude oba w wersji Pro. Claude robi aktualizacje appki średnio co 2 dni, z czego aktualizacje głównie sprowadzają się do bezsensownych zmian UI typu zmiana wyglądu przycisków, przekładanie elementów UI raz w jedną stronę, raz w drugą. Generalnie wygląda to tak jakby na pałe robili aktualizacje i nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#egzaminosmoklasisty #ai #gemini

Jako że jutro mój potomek spróbuję się zmierzyć z egzaminem ósmoklasisty, zapytałem Gemini pro 3.1, deep research o oszacowanie prawdopodobieństwa tematów z języka polskiego:
Raport wyjaśniający metodologię jest olbrzymi ale wrzucam jako ciekawostkę, zobaczymy jak jutro się zestarzeje:

Strefa maksymalnego prawdopodobieństwa (Estymacja powyżej 75%)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Media trabi o tym ze Anthropic Mythos znalazl 271 bledow w Firefoxie.

Zrobilem to czego dziennikarze nie zrobili - przeczytalem raporty bledow.

🦊 Podatnosc dotyczy color pickera
🔍 Poprawka to podstawowa ochrona callbacka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki moze ktos z was ogarnia, openclaw i bot telegram(ale bot/agent ogolnie), generuje mase tokenow przy prostym 2+2 - spamuje na maxa zbednym kontentem. Zauwazylem to dopiero na lokalnym llmie ktory stoi na mac studio. Wczesniej po api do deepseek nie zwrocilem uwagi na tokeny przy zapytaniach.
Nic nie pomaga na ograniczenie bota, zawsze n--------a po korek, taka przypadlosc openclaw czy ja jestem na to zbyt glupi?

#ai #llm
Pan_Slon - Mirki moze ktos z was ogarnia, openclaw i bot telegram(ale bot/agent ogoln...

źródło: Screenshot 2026-05-10 at 11.52.57

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Slon: Problem leży w systemowym prompcie frameworka. OpenClaw domyślnie pakuje ogromny kontekst przy każdym zapytaniu niezależnie od jego prostoty, do tego agent "myśli na głos" przed odpowiedzią co generuje dodatkowe tokeny. Rozwiązanie to albo przycięcie systemu promptu do minimum, albo ustawienie max_tokens w odpowiedzi, albo wywalenie narzędzi których bot nie potrzebuje bo sam ich opis zjada konteksty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: Sam sobie odpowiem, jest jakis problem z ogarnianiem kontekstu pytania, bot z openclaw i tak jest ustawiony "zajebiscie" Testowo odpalilem Hermesa i j--------e jaki kontekst wali, trwa to 4 razy dluzej niz problem z openclaw Tak wiec nie jest zle ale musze dowiedziec sie jak ogarnac "zlewanie" spamu kontekstem bota nt jego bzdurnych umiejetnosci itp przy prompt typu 2+2
  • Odpowiedz
@Nightwalk: Tylko dostepne w US, musisz uzyc VPN, ustawić na stany, zobaczysz wtedy plugin w codexie, zainstaluj tam i w chrome; potem dziala normalnie bez vpna.
  • Odpowiedz