Darowizna na fundację – szlachetność czy sposób na pranie pieniędzy? 💰💸

Wszyscy znamy fundacje – pomagają chorym dzieciom, wspierają edukację, ratują zwierzęta… Ale czy wiecie, że fundacje mogą być też narzędziem do prania brudnych pieniędzy? 🤯

Jak to działa?
Mechanizm jest prosty: ktoś wpłaca dużą darowiznę na fundację, najlepiej taką, którą sam kontroluje (np. jest założycielem albo ma znajomego prezesa). Pieniądze trafiają na konto fundacji, a potem „czyste” mogą wrócić do darczyńcy jako np. wynagrodzenie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jajojek-jajojek: Zależy ile chcesz prać, to mogą być albo kluby sportowe - najlepiej takie III-IV liga, którymi nikt się nie interesuje. A jeśli mówimy o pięciu zerach i więcej, to warto prać przez dzieła sztuki
  • Odpowiedz
#moderacja #reklama #afera #wykop

Ostatnio na głównej co 5 sekund zaczęła mi wyskakiwać reklama wideo "viads".
Bóg się chyba od was odwrócił, skoro pozwala wam na realizowanie tak bardzo złych pomysłów.

To wideo wyskakuje co kilka sekund zasłaniając pół ekranu na telefonie i muszę czekać kolejne 5 sekund aby móc to wyłączyć, ale za 5 sekund znowu wyskoczy.
Przecież teraz nie da się z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orkako: Hajs z orlenu odcięty to i brzytwy się chwytają.
Zawsze się zastanawiam czy może być gorzej i od kilku lat systematycznie jest coraz gorzej.
  • Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko Robertowi, zarobił będąc dobrym w tym co robi. Niemniej, to że wszyscy celebryci i rentierzy inwestuja głównie w nieruchomosci to efekt ultra niskich podatków od nieruchomości, które powodują że bogaca się głównie rentierzy którzy swoje nadwyżki ladują w betonowe złoto, a reszta łapie co raz wyższe ceny. Wszystkie renonomwane instytucje takie jak MFW czy OECD rekomendują zmianę struktury podatków od nieruchomości w Polsce. CZAS PRZYPOMNIEĆ O TYM POLITYKOM.
Xianist - Nie mam nic przeciwko Robertowi, zarobił będąc dobrym w tym co robi. Niemni...

źródło: GjQr-11WsAAm-lT

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xianist: kataster od 2 mieszkania jest bardzo potrzebny, najlepiej w okrutnej, hardkorowej formie bez możliwości ucieczki od niego. Najlepiej ze stawką progresywną typu 2. mieszkanie 20%, 3. 50%, 4. 100% itd. Niestety w Polskich warunkach skończy się tak, że podatek będą płacili ci co mają 1, a ci co mają więcej będą płacić mniej albo wcale, bo to by godziło przecież w ludzi przedsiębiorczych którzy budują gospodarkę handlem betonem, a
  • Odpowiedz
Powtórzmy to jeszcze raz, Polska to nie Hiszpania i głównym problemem oprócz dopłat jest bardzo niskie opodatkowanie nieruchomosci w Polsce (praktycznie żadne), które powoduje że nieruchomość stała się głównie lokatą kapitału. W rezultacie bogacą się rentierzy kupujący po 50 - 100 mieszkań, a zwykli pracownicy na etacie zapłaci prawie 50% podatku od każdej złotówki powyżej 10k brutto i będą ciułać na wynajem albo rosnące ceny. To jest współczesny feudalizm.

  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 320
@Xianist: fakty są takie, że zyski z wynajmu powinny być opodatkowane wyżej niż zyski z inwestycji w instrumenty finansowe
  • Odpowiedz
  • 44
@Xianist

No i gdzie jest refleksja? Nie ma :) Po prostu w tym kraju NIE DA SIE INACZEJ, a kto to kontestuje ten gołodupiec, frajer, gniazdowniki, biedak, komuch, nieudacznik i takie tam...
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deziom: Prawacki przychlast udający babę jak zwykle nie zawodzi. Nie powiem, też mi niektórzy psiarze potrafią podnieść ciśnienie, ale jak widzę tego k0nfabulancko-pis0wskiego przygłupa, to zaczynam ich wszystkich lubić bezwarunkowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#nieruchomosci #kredythipoteczny

Dzwonil do mnie właśnie kolega, taki typowy normik Marcin. Dostał z żoną w piątek zawiadomienie od banku, że muszą wpłacić dodatkowe 100k do zabezpieczenia kredytu gdyż bank w zwiazku z sytuacją rynkową obniżył wycenę ich domu. Jeśli nie zapłacą w ciągu 30 dni, bank będzie miał prawo wypowiedziec umowe kredytową i dom pójdzie na licytacje.

Szkoda chłopa ale też trochę po cichu kisnę z kredyciarza załadowanego
NiszczycielPolactwaKrolB2B - #nieruchomosci #kredythipoteczny

Dzwonil do mnie właśni...

źródło: 1000029792

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po tym jak zielone ludziki próbowały znieść limit miejsc parkingowych u stawie powodziowej, teraz Paszyk będzie próbował to przepchnać w ustawie podażowej. Państwo dla deweloperów, rentierów i pseudoprzedsiębiorców.


Źródło:
Xianist - Po tym jak zielone ludziki próbowały znieść limit miejsc parkingowych u sta...

źródło: paszyk

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiadomo że są koszty pracownicze i że firma musi na sobie zarobić, ale błagam skończmy z tępą propaganda ze pracownik to TYLKO KOSZTY. Jezeli pracownik to tylko koszty? To po co wogóle ich zatrudniamy? Robimy to charytatywnie, żeby pomóc biednym czy zeby, żeby zarobić na czyjeś pracy lub kupić sobie czas? O, suprised.

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xianist: ale kapitał patrzy na pracownika jak na koszty i to fakt, to pracownicy powinni sobie w końcu zdać sprawę z tego, że ich interes jest przeciwny do interesu kapitału i kapitał to wróg a nie przyjaciel
  • Odpowiedz
Na wakacje od składek dla psuedoprzedsiębiorcy się znalazło, na niskie 12,5% podatku od przychodu renteria jest, na rolnika płacącego 1zł zdrowotnego od hektara jest, a ty pracowniku etatowy co roku miej zamrożone progi i w nagrodę utrzymuj resztki usług publicznych i czekaj w 2 letniej kolejce do lekarza. Współczesny feudalizm. Założcie sobie chomąto

Xianist - Na wakacje od składek dla psuedoprzedsiębiorcy się znalazło, na niskie 12,5...

źródło: GjMTVyZXUAAq4ei

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xianist: Pracownicy etatowi zawsze będą dojeni przez państwo bez skrupułów, jest to za duża i za mało solidarna grupa żeby zaczęła protestować. Natomiast przedsiębiorcy są dobrze zorganizowani i umieją płakać w mediach. Ja już dawno się skapnąłem, że nie ma sensu się kopać z koniem i lepiej dołączyć do tych przedsiębiorców i Tobie też tego życzę.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: bez podniesienia drugiego progu nie ma to sensu. Samo zwiększenie kwoty wolnej od podatku tylko przenosi jeszcze bardziej ciężar utrzymania państwa na klasę średnią, która musi bulić 32% podatku po przekroczeniu skandalicznie niskiego drugiego progu podatkowego
  • Odpowiedz
Już za kilka dni kolejna próba przepchnięcia dopłat dla deweloperów i rentierów, tj. dla tzw. prawdziwych polskich rodzin.

Xianist - Już za kilka dni kolejna próba przepchnięcia dopłat dla deweloperów i renti...

źródło: pasozyty

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xianist:

to może być problematyczne bo nie ma narzedzi do sensownego ustawienia takich limitów


Dlatego jemniom usunie warunek sensowności i limity pójdą jak z płatka. 15k/m w Radomiu, 25k w Warszawie. Na jakiś czas starczy, przed końcem kadencji będzie trzeba podnieść najwyżej.
  • Odpowiedz
#nieruchomosci #kredythipoteczny

Dzwonil do mnie właśnie kolega, taki typowy normik Marcin. Dostał z żoną w piątek zawiadomienie od banku, że muszą wpłacić dodatkowe 100k do zabezpieczenia kredytu gdyż bank w zwiazku z sytuacją rynkową obniżył wycenę ich domu. Jeśli nie zapłacą w ciągu 30 dni, bank będzie miał prawo wypowiedziec umowe kredytową i dom pójdzie na licytacje.

Szkoda chłopa ale też trochę po cichu kisnę z kredyciarza załadowanego na szczycie
NiszczycielPolactwaKrolB2B - #nieruchomosci #kredythipoteczny

Dzwonil do mnie właśni...

źródło: 1000029738

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach