Mirki kociarze pomóżcie. Szukam jakichś drzwiczek, bramek siatkowych na zawiasach, które można zamontować we framudze drzwi tak aby koty nie właziły do sypialni w nocy. Klimatyzację mam w salonie i jak zamknę drzwi do sypialni to nie da się spać w te upały. Ktoś próbował takie rozwiązania? Są moskitiery na zawiasach ale siatka ma za gęste oczka i na pewno będzie ograniczać cyrkulacje powietrza.

#koty #kiciochpyta #remontujzwykopem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wilczak:

wykop.pl##.entry.stream-microblog + article
wykop.pl##.entry.stream-microblog + span
wykop.pl##.entry.stream-microblog + section:not([class])
wykop.pl##section[data-label="ad: top"] + *
  • Odpowiedz
✨️ Jak zacząć dostarczanie jedzenia w Berlinie?
Mieszkam przy granicy z Niemcami i sobie pomyślałem, że mógłbym spróbować dostarczać jedzenie w Berlinie. nie chciałbym o razu się wiązać jakąś działalnością gospodarczą, no chyba, że trzeba koniecznie. Zastanawiam się od czego zacząć, czy też jak w Polsce od partnera flotowego? Nocleg jakiś mam, żeby codziennie nie wracać do domu, zależy mi na mocnym squeezie. Niestety mam tylko samochód. Możecie coś doradzić na start,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

16-letni brat stał pod prysznicem przez ponad godzinę, zwariować z nim można. On ogólnie jest jakiś zaburzony psychicznie. Uczęszcza do psychologa, a i tak nic to nie daje. Macie jakieś rady?

#kiciochpyta #psychologia #zdrowie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qba2004: są różne preferencje, w jego wieku też się kąpałem 1.5h xD
ale pod prysznicem to by mnie nogi rozbolały, chyba, że masz na tyle duży, że można sobie usiąść wygodnie.

A jak mu powiesz aby się pospieszył?
można zasugerować, że jak dostaje kieszonkowe to z jego wodę będziecie opłacać kasy.
  • Odpowiedz
Skoro Aliexpress dolicza VAT i cło już w koszyku, to czy Poczta Polska będzie pobierać 8,50 zł / 11,50 zł w zależności od źródeł opłaty manipulacyjnej za przedstawienie przesyłki do clenia? Czy Aliexpress ma to jakoś inaczej rozegrane i dokonane opłaty są już ostateczne?

#aliexpress #alipaczka #kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym zakupić torbę https://www.wotancraft.tw/product/pilot-travel-camera-sling-bag-7L-blackC i z racji, że nigdy nie zamawiałem nic tak abym musiał opłacić cło nie wiem do końca na czym ono polega.

Ktoś mógłby mi mniej więcej wyliczyć ile zapłaciłbym za powyższy produkt? Bo nie wiem czy płacić w Polsce 900 do 1000zł, czy zamówić bezpośrednio od nich. Bo jeśli wyjdzie bardzo zbliżona kwota to się nie będę w to bawił nawet i kupie z Polskiego sklepu.

#zakupy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mordki, mordeczki... Był taki filmik z "zatrzymania" @GoAskAlice na wypoku z humorystyczną muzyką sklejony z jakiegoś fake nalotu FBI czy czegoś podobnego. Ma ktoś linka?
Hint: na samym końcu rzucają się na babcię xD - ten filmik
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam pytanie, bo wpadłem chyba na genialny pomysł
skoro mamy problemy z suszą
i czasami mamy problemy z opadami deszczu typu, że w 1 dzień spadło tyle co w miesiąc, to czy
nie można jakoś zrobić zbiorników na taką deszczówkę, w których by się zbierała woda, którą moglibyśmy później wykorzystać podczas susz?
#burza #deszcz #pogoda #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#auta #motoryzacja #kiciochpyta
Czy 4 letni duster z nie całym 70k nalocie w gazie to dobry pomysł na dojazdy przez rok ok 20k km, potem juz bliżej 10-15k km. Myślę żeby wziąć w leasing, ale niem wiem czy nie straci takie auto na wartości za szybko i czy w ogóle jest sens.
Ps. Auto z renew renault wiec wydaję sie legitne.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tarner339: o nieeee tylko nie utrata wartości, przecież samochód to nie narzędzie tylko inwestycja!

Zobacz jak poprzednie modele tego samego producenta się trzymają (to nie jest porada inwestycyjna)
  • Odpowiedz
  • 1
Patrzyłem już, budżet zaczynał sie od 40 tysięcy, i powoli dobija do 70 i w tym tempie za miesiac wezmą chyba nowy z salonu zanim prze brnę przez to szambo zwanym rynkiem aut używanych na fakture vat 23%. Generalnie jeżeli auto ma historię serwisową i nie nalatane nie wiadomo ile to w sumie całkiem ładnie trzymają cene.
  • Odpowiedz
Ma ktoś może w domu osuszacz powietrza chodzi o te takie bardziej domowe niż przemysłowe, do 500-600zł z wydajnością przeważnie 12L/24h np. taki Osuszacz powietrza EBERG

Daje to jakieś efekty czy tylko chodzi i burczy?

W domu utrzymuje mi się wilgotność na poziomie 60-70% w zależności jak chiński czujnik pokaże przy temperaturach od 20 do 25 stopni. Wiadomo jak prawnie albo mycie to chwilowo skacze więcej.

Mam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żona ostatnio siedzi przed kompem i mówi, że jest jakaś platforma trejdingowa, na której ludzie zarabiają super pieniądze i czy o tym słyszałem i jak nie to może trzeba tam założyć konto
- mhmmm, o co chodzi?
- Glapiński w wywiadzie z Moni...
- przestań, to jest scam...

(Albo agresywna reklama na platformie gazeta.pl, kliknęła miniaturkę wywiadu gdzieś...).
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Oczywiście, że jest to niedozwolone. Oczywiście, że Glapa nie wyraził zgody, został wrzucony w AI. Oczywiście, że platformy typu facebook nic z tym nie robią, bo pieniądze z przestępczości im nie śmierdzą i ignorują zgłoszenia takich reklam.
  • Odpowiedz
@Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie: W poprzednim acerze mialem problem z zawiasami. Ale nie ze sie zepsuly. Byly na tyle mocne ze po prostu mi rozpierdzielily ekran (wyrwaly srubki :DDD)

najpierw jeden to olalem sprawe. Jako ze olalem to skonczylo sie na tym ze mialem osobno "klawiature" i osobno "ekran" :D

Doczytalem potem ze to znana wada tych modeli.

Skonczylo sie na tym ze przewiercilem "ekran" i przymocowalem blache z tylu do ktorej przykrecilem
  • Odpowiedz