Rozumiem nagonkę na lekarzy, którzy wykorzystują system i drenują budżet NFZ fikcyjnymi zabiegami i dyżurami, ale ta nagonka na lekarzy rozpętana na wykopie już dawno straciła znamiona jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i coraz bardziej przypomina tłuszczę goniącą lekarzy z widłami i pochodniami niczym wiedźmy za samo bycie lekarzem.
Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
@troglodyta_erudyta: Studia za państwowe, i kursy + specjalizacje za państwowe jeszcze do tego? Każdy zawód medyczny ma ustawowy obowiązek szkolenia i zbierania punktów tylko im za to nikt nie płaci, za specjalizację też nie.
Nowa ustawa rozszerza uprawnienia pielęgniarek i położnych. Naczelna Izba Lekarska sprzeciwia się wielu zmianom, choć zamiast merytorycznej polemiki dominuje obrona dotychczasowego monopolu lekarzy na część świadczeń i decyzji medycznych.
@robsonx: wejdź sobie zobacz do luxmedu jaki tam jest przemiał i jak krótkie okienka czasowe, tylko praca jest poukładana i przewidywalna to czy spokojna to już kwestia indywidualna. W szpitalu jesteś understaffed albo ukrainiecstaffed i zdarza się jazda bez trzymanki 24/7 za podobny pieniądz. No ale zdarzają się też spokojne dyżury gdzie idziesz spanko.
@hrabia_ponimirski: jakie k---a konsekwencje xD audyt od członków partii zaangażowanych w sprawę żeby zamieść jak najwięcej pod dywan? Kradzież x pieniędzy vs kradzież x pieniędzy + koszty procesowania udawanych konsekwencji.
@Pznienacka: za głupią kwalifikację dawców do oddania krwi masz stawki 150zł/h co jest chyba najniżej w łańcuchu zarobków czyli za 160h 24k brutto b2b. Szpital i dyżury to ZACZYNAMY od 30k wzwyż.
@johann_10: Etat specjalisty plus jeden dyżur w tygodniu (dodatkowe 16,5h pn-pt lub 24h sb-nd) to spokojnie 30k jest do zainkasowania. A jak ktoś jest w stanie trzaskać po 300h to już w ogóle.
Od 1 lipca wchodzą kolejne podwyżki dla kadry, a dyrektorzy placówek dostają w niektórych specjalizacjach żądania renegocjowania stawki na 320-340 zł za godzinę. Prowadzi to do sytuacji, gdy szpitale konkurują o lekarzy ofertą finansową. Zdaniem wiceprezydent, tworzą się często "koalicje" na rzecz w
@Detharon: jak będzie limit na godzinę to na dyżurze będą robili teleporady, albo zdalne wykłady na uczelni. Tej siły już nie powstrzymacie, dilerzy bmw też muszą za coś żyć.
@Nill0n: o my taką mieliśmy w podstawówce, i największą atrakcją było to że wali gównem (bawiliśmy się świetnie analizując w której strefie waliło najgorzej)
Dla zdrowia i świętego spokoju unikam wszelkich tematów politycznych i pochodnych, ale jakoś tak przypadkiem trafiłem na materiał Stana #kanalzero #stanowski o tym jak to pani kontrolerka US/KAS wlepiła mandat pizzerii za stosowanie nieprawidłowej stawki VAT na pozycji z owocami morza. Pizzeria zrobiła z siebie ofiarę na całą Polskę, a Kris pojechał się po babeczce tak, że na jej miejscu bałbym się z domu wychodzić w obawie przed
@Trampoliniusz-Pompka: Nie wiesz jaki był powód kontroli, może ktoś zgłosił, może ktoś brał fakturę i de facto został oszukany na x zł VAT-u który miałby do zwrotu. Poza tym żeby zmienić stawkę z 8 na 23 musisz kliknąć całe 4 przyciski na klawiaturze. No ale lepiej żeby urzędnik udawał że się nic nie stało i za darmo nastawiał karku xD
@Trampoliniusz-Pompka: zamówiły jedną rzecz i już w---------a xD. Ustalasz stawki VAT do pozycji przy okazji programowania kasy. Jakby ktoś sprzedawał części komputerowe na 8% to też byłoby spoko? Albo ktoś wystawiałby faktury na VAT 22% bo głupia platforma podniosła
Zakładam nową pizzerię pierwsze co robię to nie sprawdzam niczego, na wszystko daję 8% i c--j xD super logika. Poza tym nie znamy całego przebiegu kontroli z jakiegoś powodu dali taki mandat a nie inny, nazywanie mandatu 2000zł surową karą jest śmieszne, 1/3 obrotu z jednego dnia średniej pizzerii, jak sprzedali 200 takich pizz to są na zero z samego tego podatku. Tak jak mówiłem niektórzy byli zobowiązani do pokrycia różnic i
@staszaiwa: to po c--j piszesz że jechał 200 i nie do końca rozumiem nie piętnowania brudasa ciapaka śmiecia który zrobił najbardziej upośledzony manewr jaki tylko można sobie wyobrazić (standardowy manewr dla tej nacji) doprowadzając do tragedii.
@staszaiwa: nie mówię że nie ma z-----------y, ale ten manewr mógł skasować dosłownie każdego niezależnie od prędkości, totalne zaskoczenie i zerowe szanse na reakcję. Jak jadę to zawsze się rozglądam czy jakiś matoł nie wyjedzie z lewej/prawej na czerwonym ale takie coś to nawet by mi nie przyszło do głowy. Jak w ogóle można o-----ć coś takiego.
@ketrab86: chyba w takim audiku jest elektroniczny prędościomierz ale nie dam sobie głowy uciąć. @staszaiwa no to faktycznie jak cokolwiek zdążył zahamować to mógł w okolicach skrzyżowania lecieć tyle
Powiem wam tak - wszyscy się śmiejecie z mojego Dino, a prawda jest taka, że ostatni piątek pokazał jak odporne są to akcje na zawirowania rynkowe. Śmieć po prostu spada równo i systematycznie praktycznie każdego dnia, więc go kryzysy nie obchodzą.
Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.
Tak szczerze sprzeda się więcej towaru? Ludzie zjedzą więcej albo kupią więcej ubrań/telewizorów/whatever? Większość firm/urzędów/sklepów specjalistycznych i tak jest czynna pon-pt. Zamiast tego więcej kasy zamiast do zagranicznych firm idzie do w większości polskich przedsiębiorców w branży HoReCa i turystyki którzy odprowadzają podatki tutaj a nie u wroga lub w Portugalii.
Czytałem wątek na konkurencyjnym forum Koleś ma młoda fajna dupę ale jakim kosztem
Jak zabiera ją z jej pracy to wchodzi do auta już obrażona Dopóki nie weźmie jej na sushi czy inne modne g---o typu matcha to siedzi z morda jak podkowa
Ubogie wyżywienie, brak książek, brak zajęć rekreacyjnych i sportowych, ograniczony dostęp do prysznica, brak ciepłej wody, uciążliwe oświetlenie. Napisał do RPO skargę
@FrasierCrane: kolega widział kiedykolwiek ZK chociaż w TV czy opiera się na bełkocie ludzi takich jak majtczak? Jedno moje przemyślenie bo nie chce mi się strzępić ryja na ten ciechocinek który się odbywa za murami: jakby przeciętny polak dowiedział się o ile lepsza jest opieka zdrowotna dla więźnia niż dla niego to by się nogami nakrył.
@Mesk: O czym ty mówisz, oni wszyscy wychodzą zdrowsi niż przyszli. Codziennie masz dostępne pielęgniarki i w zależności gdzie to też lekarza, wszystkie leki które biorą mają zapewnione a jak ich coś boli to dostają również tableteczkę ekstra. Jak tylko cokolwiek poważniejszego się dzieje od razu jest wzywana karetka. Przyjęcia na oddziały też mają organizowane, nic nie muszą załatwiać xD. Nie wiem czym się objawia to "średniowiecze" masz normalne zawody
Strimer, korzystając z platformy amerykańskiej korporacji, która ogranicza płacenie podatków w Polsce do poziomu mikro, organizuje akcję (na której zarabia owa korporacja sprzedając reklamy) po to by kupić lek za 12 milionów dla chorego polskiego dziecka od innej amerykańskiej korporacji. Jak wiele musiało się wydarzyć by ludzie przestali zauważać, że żyją w dystopii. #latwogang #antykapitalizm #usa #zdrowie
@TenNickNaPewnoNieBedzieZajety: jakie limity chłopie, teraz na medycynę bezpłatną masz dużo niższe progi niż kiedyś a na prywatną masz kredyt który państwo spłaca w całości jak ukończysz specjalizację, progi są tak niskie że wystarczy napisać maturę na 60-70% a jak nie umiesz się nauczyć tyle na tą maturę to możesz sobie odpuścić meda bo ilość materiału zmiecie z planszy.
https://wykop.pl/link/7965825/izba-lekarska-dostala-13-mln-zl-na-szkolenie-lekarzy-i-lekarzy-dentystow
Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
Izba Lekarska dostała 13 mln zł na szkolenie lekarzy i lekarzy dentystów