Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
danielbr3
danielbr3

danielbr3

Dołączył 5 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 324
  • Znaleziska 138
  • Mikroblog 186
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 6
danielbr3
danielbr3
danielbr3 06.05.2024, 22:12:18
  • 0
Szukam jakiegoś hatchbacka do 40tys a jak się spodoba to nawet trochę więcej może być.

Z wymagań to w miarę wygląd, by nie był totalnie plastikowy, moc conajmniej 120KM, benzyna i nie starszy niż 2010.
Podzielicie się swoimi opiniami na podstawie tego czym jeździcie i co byście głównie brali pod uwagę?

Obejrzałem sobie do tej pory jedną AlfęGiuliettę 170KM, Hondę Civic IX 142KM i Kie Ceed 136KM. Kia choć najnowsza i z niskim przebiegiem
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
06.05.2024, 23:08:10 via Wykop
  • 0
@Little_Juice: silnik 1.2 120KM jakoś mnie nie przekonuje co do bezawaryjności
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
07.05.2024, 07:50:26 via Wykop
  • 0
@menzwykop: odniosłem dokładnie takie samo wrażenie. Na zdjęciach wszystko ładnie, ciekawy wygląd, wydaje się że ma charakter. A jak się przejechałem to totalny zawód, bo właśnie takie poczucie plastiku wokół, niewygodna pozycja za kierownicą. Położenie podłokietnika i ręcznego tam to już w ogóle szczyt głupoty. Aż ciężko sobie wyobrazić że nikt nie wpadl na pomysł by ustawić to jakoś ergonomiczniej.
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
07.05.2024, 08:15:27 via Wykop
  • 0
@kimunyest95: no pewnie bezpieczniejsza. Ale 120KM już nie da zabawy i przyjemności takiej jak 170KM więc nawet nie biorę tego pod uwagę
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 03.04.2024, 20:42:00
  • 0
Witam. Szukam porady odnośnie poszukiwań pierścionka zaręczynowego? Jakich jubilerów w Warszawie polecacie? Chciałbym zobaczyć ofertę innych jubilerów i porównać z sieciówkami.
Na ten moment w oko wpadł mi taki: Pierścionek Savicki
ale ogólnie to widzę, że znacznie ciekawszy wybór jest w sklepach internetowych typu Marko lub Auroria ale nie wiem jak tam z jakością i gwarancją oraz czy nie ma jakichś problemów.
Tutaj wpadły mi w oko pierścionek Auroria oraz pierścionek Marko
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
03.04.2024, 22:59:16 via Wykop
  • 0
wpadł mi jeszcze w oko InterJubiler. Cena wydaje się bardziej korzystna
  • Odpowiedz

649

Analiza szkodliwości przymusowej służby wojskowej i ćwiczeń.

Pokaż treści 18+

Analiza szkodliwości przymusowej służby wojskowej i ćwiczeń.

Przymusowa zasadnicza służba wojskowa to archaizm dyskryminujący mężczyzn generujący samobójstwa.

Xing77
z
swiadomosc-zwiazkow.pl
dodany: 10.03.2024, 10:52:55
  • 305
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    polska
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    prawo
  • #
    psychologia
danielbr3
danielbr3
danielbr3 11.03.2024, 08:34:40 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

danielbr3
danielbr3
danielbr3 08.03.2024, 11:23:58
  • 0
Jak tanio dostać się do Budapesztu z Warszawy 27 kwietnia i wrócić do 2 maja?
Samolot to dla dwóch osób koszt >1500zł.
Pociąg myslałem, że będzie tanszy ale na stronie PKP Intercity wychodzi >800.
Nie rozumiem, czemu nie ma żadnych zniżek studenckich. Faktycznie się nie da czy nie ogarnąłem jak to zrobić? Może kupić bilety przez jakąś inną stronę?
#podroze #podrozujzwykopem #pociagi #pkp #
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
08.03.2024, 12:54:06 via Wykop
  • 0
@sylwke3100: wlasnie tu mam proboem ze tak to wyglada dopoki nie przejde do kupowanie. Potem z tym niecalych 200 robi sie 400 no i po prostu nie wiem czemu tak jest
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 14.02.2024, 21:20:24
  • 0
Co sądzicie o takiej konfiguracji kompa?
Zastosowanie to przede wszystkim AI, głównie sieci neuronowe na obrazach, więc karta graficzna jest dość istotna.
Nie jest to komputer potrzebny do pracy lecz do wlasnych eksperymentów i pisania pracy magisterskiej więc nie chcę jakoś bardzo dużo na niego wydawać. Ale może warto przerzucić koszt z jednego komponentu do drugiego albo polecicie jakiś bardziej opłacalny.

#komputery #sztucznainteligencja #siecineuronowe #elektronika
danielbr3 - Co sądzicie o takiej konfiguracji kompa? 
Zastosowanie to przede wszystki...

źródło: Komp

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
14.02.2024, 21:26:00 via Wykop
  • 2
@Safinek: MAC do AI gdzie uczenie odbywa się na GPU z użyciem CUDA jest słabym pomyslem
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
14.02.2024, 23:38:30 via Wykop
  • 1
@Razi91: dzięki, chyba faktycznie dam sobie DDRAM4 zamiast 5 i tańszą płytę główną a na to miejsce kupię 4060Ti z 16GB
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 09.01.2024, 19:54:10
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
09.01.2024, 20:02:58 via Wykop
  • 0
w sumie jak ich znalazłem na booking to widzę, że zdjęcie z dymem nadal jest, więc tam też koloryzują, wcześniej się nie natknąłem na to na bookingu. Na szczęście poza tym jednym faktem nie było źle. Niesmak jednak pozostał, gdyż właśnie ze względu na kominek zdecydowaliśmy się akurat na to, niezbyt tanie mieszkanie
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
09.01.2024, 20:08:38 via Wykop
  • 0
@fiku_miku: tu nawet taniej nie było, po prostu ciężko było znaleźć coś sensownego na Sylwestra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 31.07.2023, 15:28:31
  • 2
Planuję podróż do Rzymu własnym samochodem na 3 tygodnie. Po drodze chcemy zwiedzić takie miejsca jak: Wiedeń, Werona, Florencja, Piza, Siena, Rzym, San Marino, Wenecja. Będzie to taki objazd północnych Włoch, najpierw w okolicy Morza Tyrreńskiego, potem Morza Adriatyckiego, z czego tydzień w samym Rzymie.

Możecie podpowiedzieć jakieś fajne miejsca do zobaczenia, niekoniecznie dokładnie w tych miejscach ale moze gdzieś w okolicy jest coś ciekawego? Na ten moment wiem, ze chcemy zobaczyć: galeria
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
31.07.2023, 16:05:00 via Wykop
  • 0
@fotograf_warszawiak: dzięki za nowe miejsca. W samym Rzymie mieszkanie mamy z dala od centrum, konkretnie przy stacji EUR Magliana i tam zamierzamy na tydzień zostawić samochód a po samym mieście jeździć komunikacją. Nie mamy co prawda parkingu prywatnego pod mieszkaniem ale mam nadzieję że nikt nie zainteresuje się 16-letnim Focusem
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
31.07.2023, 16:14:47 via Wykop
  • 0
@fotograf_warszawiak: to mnie nieźle uspokoiłeś ( ಠ_ಠ)
no ale może jednak nikt za okradanie takiego się nie zabierze... zresztą bardzo dużo tam nie znajdzie
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
31.07.2023, 19:46:50 via Wykop
  • 0
@randomdrop: dziękuję za te rady, z części na pewno skorzystam
  • Odpowiedz

693

Pełne zeznanie "de-transitionerki" Chloe Cole przed Kongresem USA

Pełne zeznanie "de-transitionerki" Chloe Cole przed Kongresem USA

Kiedyś wierzyłam, że urodziłam się w niewłaściwym ciele, a dorośli w moim życiu, którym ufałam, potwierdzali moje przekonanie, co wyrządziło mi nieodwracalną krzywdę na całe życie. Zabiegi medyczne mające na celu zmianę płci zdezorientowanych dzieci są przerażające. [ENG]

sancho
z
nypost.com
dodany: 31.07.2023, 11:50:56
  • 153
  • #
    gender
  • #
    trans
  • #
    transseksualizm
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
danielbr3
danielbr3
danielbr3 31.07.2023, 16:12:08 via Wykop
  • 6
@madmanlabs: to powiedz co ciebie czyni autorytetem. Co czyni autorytetem wszystkich tych, którzy wmawiają dzieciom ideologię? Gdzie masz potwierdzenie swojej teorii, że ludzie po tranzycji są szczęśliwi i gdzie obalenie teorii, że terapia nie może komuś pomóc poradzić sobie z problemami w wieku dorastania?
danielbr3
danielbr3
danielbr3 31.07.2023, 07:44:55
  • 0
Witam.
Jeszcze się tym nie interesowałem na tyle by pytać w bankach, ale jaką zdolność kredytową mogę mieć w wieku 24 lat będąc zatrudnionym na umowę zlecenie, jeśli miesięcznie wyciągam na rękę od 7 do 11 tysięcy od ponad roku, wcześniej ok. 5 tysięcy.
Chciałbym za rok kupić jakieś mieszkanie w Warszawie, mój wkład własny to na ten moment 150 tysięcy, a za rok myślę że już będzie pełne 200 tysięcy i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

F.....o
F.....o
konto usunięte 31.07.2023, 08:46:00 via Wykop
  • 1
@danielbr3: natomiast do aliora nie składaj nawet, na ten moment nie tolerują UZ jako główne źrodło dochodu.
  • Odpowiedz
F.....o
F.....o
konto usunięte 31.07.2023, 12:05:45 via Wykop
  • 0
@natkasratka: pko nadal bez odpowiedzi, zawalone strasznie w moim mieście. PEKAO SA.
  • Odpowiedz

1015

Szeryf z Zabrza... UNIKAT, uchwycony od przodu

Szeryf z Zabrza... UNIKAT, uchwycony od przodu

S7 przed Chęcinami, stare ale jare... nigdzie nie wrzucałem jeszcze więc macie na wyłączność, podwójne COMBO bo blokuje ciężarowe

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 19.03.2023, 17:54:04
  • 118
  • #
    piratdrogowy
  • #
    policja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    szeryfdrogowy
  • #
    jazdanasuwak
  • #
    szeryf
danielbr3
danielbr3
danielbr3 20.03.2023, 18:31:01 via Wykop
  • 0
@Hi_Lo_Hi: masz trochę racji. Tylko wkurza fakt że z tych dwóch pasów do zjazdu na prawo prawie nikt nie jedzie prawym, korek na dwa kilometry a ludzie ruszają jak cioty dzięki czemu nawet nie trzeba się starać wcisnąć tylko można zazwyczaj płynnie wjechać z lewego bez żadnego spowolnienia ostatnich. Przypuszczam ze znacznie mniej osób by to stosowało, gdyby po pierwsze ludzie faktycznie jechali dwoma pasami, a nie tylko lewym z
S.....j
S.....j
konto usunięte 30.12.2022, 19:21:09
  • 60
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3 31.12.2022, 09:10:52
  • 0
@Maly_7: nawet więcej niż 50gr
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 08.08.2022, 11:56:46
  • 0
Pytanie odnośnie samochodu zastępczego z OC sprawcy.
Zostałem poszkodowany w kolizji drogowej i mój samochód jest obecnie od mechanika, od którego nie mam od środy żadnej informacji o stanie pojazdu. Zadzwoniłem więc do ubezpieczalni sprawcy aby otrzymać samochód zastępczy. Odebrałem go i tu niestety okazuje się, że przy wynajmie samochodu mam wkład własny. Rozumiałbym jeszcze jakbym to ja spowodował stłuczkę, ale w przypadku jeśli ktoś w Warszawie zarysuje mi samochód to ja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
08.08.2022, 12:13:06
  • 0
@cwlmod @Dioromeh
Też mi się właśnie wydaje że nie powinienem ponosić dodatkowych kosztów. Rozumiem jeszcze jak sam spowoduje stłuczkę ale pękniecie opony, porysowanie przez kogoś na parkingu albo grad to przesada.
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Właśnie dzwonię do rzecznika finansowego.
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
08.08.2022, 21:31:40
  • 0
@darek_fraczek: dziękuję za odpowiedź. Ja rozumiem, że chcą się zabezpieczać. Jakbym spowodował stłuczkę to nie miałbym żadnego problemu by ten wkład własny zapłacić. Jednak wkurza fakt obowiązku płacenia za każdą małą ryskę zrobioną przez pieszego na parkingu, gdzie 3mm rysy to 100zł. A uszkodzenia przy wynajmie pokazywał tak drobne że prawie na 100% coś nowego by się uzbierało. No i te opony to jakiś absurd.
Wydaje się że powinny być
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
08.08.2022, 21:31:51
  • 0
@darek_fraczek: dziękuję za odpowiedź. Ja rozumiem, że chcą się zabezpieczać. Jakbym spowodował stłuczkę to nie miałbym żadnego problemu by ten wkład własny zapłacić. Jednak wkurza fakt obowiązku płacenia za każdą małą ryskę zrobioną przez pieszego na parkingu, gdzie 3mm rysy to 100zł. A uszkodzenia przy wynajmie pokazywał tak drobne że prawie na 100% coś nowego by się uzbierało. No i te opony to jakiś absurd.
Wydaje się że powinny być
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
09.08.2022, 19:50:26
  • 0
@darek_fraczek: to ja doskonale rozumiem, ale w swoim samochodzie, który ma 15 lat, a nawet w nowym, nie zwracałbym uwagi na ryskę długości 4mm na plastikowym zderzaku i nie oznaczałoby to dla mnie straty 100zł. Wręcz przerażające na jak drobne elementy zwracali tam uwagę przy wynajmie. Przecież to też normalne że przy jeździe autostradą na szybie lub zderzaku mogą pojawić się odpryski. Dlatego nie podobają mi się warunki tej wypożyczalni
  • Odpowiedz

277

PGE zbuduje magazyn energii o mocy powyżej aż 200 MW

PGE zbuduje magazyn energii o mocy powyżej aż 200 MW

Polska Grupa Energetyczna (PGE) poinformowała, że zbuduje magazyn energii o mocy powyżej 200 MW. Powstanie on w Żarnowcu. PGE uzyskała promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii

Poludnik20
z
biznesalert.pl
dodany: 20.07.2022, 20:43:42
  • 134
  • #
    polska
  • #
    energetyka
danielbr3
danielbr3
danielbr3 21.07.2022, 22:25:02
  • 1
@zbyt_zielone_awokado:

Udajesz znawcę a nie do końca nim jesteś. Oczywiście pojemność ma duże znaczenie, ale moc również jest bardzo istotna. W tego typu magazynach nie chodzi o to by zmagazynować energię na dłuższy czas gdy zasilanie w sieci zaniknie, bo to raczej się nie wydarzy. Celem tutaj jest wyrównanie poboru prądu, tak aby zmniejszyć maksymalny, czyli wypuścić energię w chwili dużego zapotrzebowania i naładować się gdy zużycie jest mniejsze. Takich
danielbr3
danielbr3
danielbr3 27.04.2022, 19:53:22
  • 0
Czy ktoś znający się w temacie potrafi mi powiedzieć jak wygląda rozliczenie dochodu ze sprzedaży walut i kryptowalut? Oczywiście wiem, że powinno się opłacić PIT od zysku ale jak jest w przypadku gdy nie mam 26 lat.
Wtedy nic nie muszę rozliczać?
#prawo #waluty #gielda #kryptowaluty
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
27.04.2022, 20:17:00
  • 2
cudownie, ciekawe jak to zrobić przy kilkudziesieciu transakcjach na nieduże kwoty, cześć w kantorze banku, cześć w kantorze internetowym. Jak to państwo lubi utrudniać życie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 25.03.2022, 21:03:51
  • 0
Może ktoś z was będzie w stanie coś podpowiedzieć. Problem z turbiną w focusie mk2 opisany na forum
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327087
#samochody #ford #motoryzacja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Haddi
Haddi
26.03.2022, 06:25:06
  • 0
@danielbr3: sprawdź ciśnienie na listwie paliwowej(przy okazji kiedy filtr zmieniany?) , czujnik kopiowania turbo(niby wymieniany, ale objawy na niego wskazują), praca sztangi(ew. nieszczelność, czy nie była czasem przestawiana). W najgorszym wypadku sterownik, bądź zapieczone łopatki zmiennej geometrii.
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 07.03.2022, 19:21:46
  • 0
Jak zrobić w apce iPKO przelew z EURO na konto internetowykantor żeby sprzedać waluty. Wybrałem przelew zagraniczny ale wyskkuje mi, że nie udało się zlecić przelewu bo BIC banku beneficjenta nie może być kodem BIC PKO Banku Polskiego.
W zwykłym przelewie nie mam do wyboru konta walutowego żeby z niego zrobić przelew
#forex #waluty #gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
07.03.2022, 20:19:17
  • 0
Już się udało ogarnąć. W IKO nie ma możliwości wyboru konta walutowego do zwykłego przelewu. Na stronie banku już taka opcja jest. Różnica między kantorem zwykłym a tym internetowym to 3gr dodatkowego spreadu
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 06.03.2022, 23:14:47
  • 1
Gdzie polecacie wymienić waluty żeby była jak najniższa prowizja i dało się to dość szybko zrobić? DO tej pory korzystałem z internetowego kantoru, gdzie były ok.3grosze różnicy między ceną kupna i sprzedazy.
#forex #waluty #gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
06.03.2022, 23:19:40
  • 0
@wuwuzela1: cały czas taki jest, jedynie zastanawiam się czy nie da się lepiej XD
Chociaż ten spread 3groszy i tak jest całkiem spoko. W PKO teraz jest 16 groszy dla porównania.
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 06.03.2022, 00:50:28
  • 0
Frank kurs - wykres
O co chodzi że dzisiaj cały dzień wykresy walut są takie sztywne bez wahań?
#gielda #waluty #forex
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ToiletCleaner0
ToiletCleaner0
ToiletCleaner0
06.03.2022, 00:53:15
  • 11
@danielbr3: jest weekend, rynki forex operuja od poniedzialku do piatku
  • Odpowiedz
Cineczeq
Cineczeq
06.03.2022, 01:33:08 via iOS
  • 1
@danielbr3: a GdIe niby chcesz handlować walutą jak forex zamknięty, bo dzis sobota? Xd
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3 04.03.2022, 22:02:11
  • 15
To jest już nie do ogarnięcia do ilu wystrzeli ta inflacja. Kurs innych walut zapieprza a PiS zwiększa rozdawnictwo i wymyśla jakieś 1200+ na Ukraińca. Ciekawe jak wiele osób to wykorzysta żeby "wynająć" mieszkanie po wyzszej cenie i do jakich kwot polecą ceny za wynajem czy kupno mieszkań. Jako 22letniego Polaka, który zaczyna właśnie całkiem nieźle zarabiać, to zaczyna mnie to załamywać. Na szczęście zakupiłem sobie inne waluty za 30tys jakiś miesiąc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
05.03.2022, 00:07:37
  • 1
@sharaquss: kupiłem na szczęście przed górką, ale kto wie czy za 2-3 miesiące nadal będziemy mogli nazwać górką to co teraz nią jest
  • Odpowiedz
danielbr3
danielbr3
danielbr3
Autor
05.03.2022, 00:08:50
  • 0
@picasssss1: może jeszcze zdąże się dorobić czegoś więcej ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
Chociaż nie wiem czy w tym kraju...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 3 z 4
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking