Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MacIntel
MacIntel

MacIntel

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1744
  • Znaleziska 1048
  • Mikroblog 696
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

1233

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 15:47:12
  • 746
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
MacIntel
MacIntel
MacIntel 23 godz. i 50 min temu via Wykop
  • -1
Teoria strun, czy dokładanie kolejnych wymiarów, żeby nam się matma zgadzała ma sens? Przecież to nie brzmi jak nauka, tylko jak dogmat religijny, równie dobrze mogę sobie dodać do równania wielkiego homara z jakiejś egzotycznej materii i przypisać mu takie właściwości, że matematyka się ładnie zepnie. Tyle,ze homar nie brzmi tak "naukowo" na wykładzie jak zwinięte wymiary. Nie lepiej podchodzić do nauki jak Feynman? Nie wiem, to nie wiem, a nie że
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

623

Łukasz ocalił 17 osób z płomieni. Teraz potrzebuje pomocy.

Łukasz ocalił 17 osób z płomieni. Teraz potrzebuje pomocy.

Nie wahał się. Wskoczył do budynku i pomógł uratować 17 osób. Być może uratował im życie, być może zdrowie - mówił kpr. Mateusz. Ratowanie innych pan Łukasz przypłacił własnym zdrowiem. W wyniku silnego niedotlenienia doszło do poważnego uszkodzenia mózgu.

Bill_Bohater_Galaktyki
z
portalobronny.se.pl
dodany: 22.06.2026, 06:43:28
  • 62
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
MacIntel
MacIntel
MacIntel 23.06.2026, 06:22:15 via Wykop
  • 25
@taatatko: pierwsza zasada udzielania jakiejkolwiek pomocy, zadbaj o swoje bezpieczeństwo, chłopak niewątpliwie wykazał się bohaterską postawą, tylko że za kilka miesięcy nikt już nie będzie o tym pamiętał, a zdrowia mu już nikt nie zwróci, romantyzm jest fajny ale w książkach
kankes
kankes
kankes
22.06.2026, 08:34:45
  • 384
Ufff całe szczęście, że nie ma (jeszcze) przymusu umawiania się...

#p0lka #podrywajzwykopem #logikarozowychpaskow #blackpill
kankes - Ufff całe szczęście, że nie ma (jeszcze) przymusu umawiania się...

#p0lka #...

źródło: p0lka

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 22.06.2026, 18:02:47 via Wykop
  • 0
@Leto_Atryda: to przeważnie w pakiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

730

USA przegrało wojnę z Iranem.

USA przegrało wojnę z Iranem.
DziobakPepe
z
en.wikipedia.org
dodany: 20.06.2026, 11:58:37
  • 174
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    izrael
  • #
    trump
  • #
    swiat
  • #
    bliskiwschod
MacIntel
MacIntel
MacIntel 21.06.2026, 06:24:48 via Wykop
  • 3
@Pawel993: Większym problemem jest to, że Iran już wie, że może tą cieśninę zamykać i otwierać kiedy chce. Mają to przetestowane w praktyce i teraz to będzie narzędzie nacisku na gospodarkę światową.

6

Iran ogłasza zamknięcie Cieśniny Ormuz, USA zaprzeczają

Iran ogłasza zamknięcie Cieśniny Ormuz, USA zaprzeczają

Iran ogłosił zamknięcie Cieśniny Ormuz, ale USA twierdzą, że nie ma na to dowodów.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 20.06.2026, 16:39:46
  • 5
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    finanse
MacIntel
MacIntel
MacIntel 20.06.2026, 17:14:14 via Wykop
  • 7
Cieśnina Schroedingera
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Piotrek7231
Piotrek7231
20.06.2026, 14:36:57
  • 163
Nawrocki tą decyzją nic nie osiągnął dyplomatycznie poza burdelem i poklaskiem miłośników awanturnictwa, do tego pozbawił się karty, w której ręku mógł użyć po wojnie, jak by Ukraińcy odcinali nas od rynku i zakłamywali historie.

Oczywiście, byłby to jeden z elementów całej polityki dyplomatycznej rządu może nawet rządu prawicy, ale najprościej było się wstrzelać i pokazać sekcie, że on jest BIGBOSS

Kolejny dyplomatyczny b----l, który będzie sprzątać Tusk i Sikorski, bo Polska
Piotrek7231 - Nawrocki tą decyzją nic nie osiągnął dyplomatycznie poza burdelem i pok...

źródło: obraz_2026-06-20_152403062

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 20.06.2026, 15:07:09 via Wykop
  • 1
@Piotrek7231: wymagasz dyplomacji od gościa, który lał sie z innymi po mordach w lesie " bo za klub"
  • Odpowiedz

16

Ukraina, co dalej?

Ukraina, co dalej?

Także tak, maski opadły. Jaka Ukraina jest to już każdzy widzi teraz. Pytanie co dalej? Bo jeśli myślicie, że to tylko gra na zwracanie orderów to jesteście w ogromnym błędzie.

pogromc4_szurkowskiego
z
wykop.pl
dodany: 20.06.2026, 14:45:44
  • 5
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polityka
  • #
    bezpieczenstwo
MacIntel
MacIntel
MacIntel 20.06.2026, 15:04:46 via Wykop
  • -6
Fajna ta analiza, taka niemądra i bezsensowna, oparta na niczym. Takie "trust me bro", tylko w wersji dla idiotów.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ValtteriBottas
ValtteriBottas
20.06.2026, 06:59:33
  • 1
Oglądałem taki filmik na początku wojny i trochę ciężko było wierzyć w to co mówi, a teraz ciężko uwierzyć jak bardzo kacap kręci korbą https://youtu.be/Z2f0n1Akymg #ukraina
ValtteriBottas - Oglądałem taki filmik na początku wojny i trochę ciężko było wierzyć...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 20.06.2026, 07:05:20 via Wykop
  • 2
@ValtteriBottas: głupie decyzje po obu stronach i rozdmuchiwanie mało istotnych bzdur do rangi afery miedzynarodowej dają takie paliwo wywiadowi rosyjskiemu, że żadnych rafinerii nie trzeba
  • Odpowiedz

76

MAGA już kocha Ukrainę, wielka zmiana, przypadek? 2:11 min

MAGA już kocha Ukrainę, wielka zmiana, przypadek? 2:11 min

Chyba coś się stało na ostatni szczycie G7, bo jedna z propagandystek (czy jak to nazwać) która z całego serca nienawidziła Ukraińców, nagle zmieniła zdanie. Chodzi o panią Laure Loomer. Pani Laura tłumaczy się że była pod wpływem rosyjskiej propagandy i że to dla tego miała takie złe zdanie o UA..

Etyczna_Pogarda
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 16:04:06
  • 17
  • #
    ukraina
  • #
    maga
  • #
    trump
  • #
    usa
MacIntel
MacIntel
MacIntel 19.06.2026, 17:03:19 via Wykop
  • 9
Trump po Iranie może potrzebować jakiegoś sukcesu i dobrego PR. Podepnie sie pod ukraińców i ogłosi że sam wygrał wojnę.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Kapsułka MIT wielkości borówki mierzy temperaturę wprost z żołądka

Kapsułka MIT wielkości borówki mierzy temperaturę wprost z żołądka

Inżynierowie MIT opracowali połykalną kapsułkę 6 mm, która mierzy temperaturę ciała z dokładnością do 0,01C i przesyła dane raz na sekundę. Bezkontaktowy odczyt bez aktywnej baterii. Cel: pacjenci po znieczuleniu i immunosupresji.

real_scoria
z
national-geographic.pl
dodany: 18.06.2026, 08:11:25
  • 2
  • #
    medycyna
  • #
    technologia
  • #
    mit
  • #
    innowacje
  • #
    nauka
MacIntel
MacIntel
MacIntel 19.06.2026, 13:37:17 via Wykop
  • 3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
MacIntel - ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1000003496

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pawel_k1
pawel_k1
pawel_k1
19.06.2026, 11:02:14
  • 163
W związku z wczorajszymi pokazami fajerwerków w Moskwie stwierdziłem że potroluje mojego byłego już kolegę z czasów szkolnych w Polsce który sam określił się jako rosyjski patriota.

Mały background: gość jest trzecim pokoleniem migrantów w ramach ZSRR z paszportem litewskim w rosji nigdy nie był. Aktualnie mieszka w UK. Jego rodzina to ruscy ale też wszyscy mieszkają na Litwie albo UK.

Wysłałem mu o tak o jako udany ragebait ( ͡°
pawel_k1 - W związku z wczorajszymi pokazami fajerwerków w Moskwie stwierdziłem że po...

źródło: 8634

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 19.06.2026, 11:13:20 via Wykop
  • 1
@pawel_k1: hej, chcesz cos z Avonu?
  • Odpowiedz

385

Akcyza nie działa? To podnieśmy ją jeszcze bardziej

Akcyza nie działa? To podnieśmy ją jeszcze bardziej

Najpierw luka w prawie pozwala jednemu gigantowi sprzedawać taniej, potem rząd rachunek wystawia wszystkim użytkownikom. Najlepsze jest to, że po ostatnich podwyżkach akcyzy wpływy do budżetu były niższe od prognoz o 3,5 mld zł. Widocznie receptą na nieudane podatki są... jeszcze wyższe podatki

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 18.06.2026, 06:22:08
  • 65
  • #
    akcyza
  • #
    epapieros
MacIntel
MacIntel
MacIntel 19.06.2026, 07:30:49 via Wykop
  • 0
@dziupla666: takie coś już istnieje i nazywa się sie wodomierz( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
19.06.2026, 00:56:57
  • 155
W kacapskim internecie diametralna zmiana nastrojów po ataku Ukraińców na Moskwę. Część pisze o jak najszybszym zakończeniu wojny, cześć o obaleniu Putina, niektórzy nawet wspominają, że nie dziwią się, że Ukraińcy w taki sposób zaatakowali. Jeszcze do wczoraj takie wpisy byłyby nie do pomyślenia. Oj strach zmienia perspektywę i spojrzenię na wojnę.
#wojna #rosja #ukraina
Mariuszzuk - W kacapskim internecie diametralna zmiana nastrojów po ataku Ukraińców n...

źródło: 1000013084

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 19.06.2026, 05:16:48 via Wykop
  • 4
@Arhus: tam od jakiegos czasu zaczęły sie rysy i przebijały się opinie, które jeszcze rok temu były natychmiast moderowane
  • Odpowiedz
Chuopijak
Chuopijak
18.06.2026, 13:10:29
  • 170
#ukraina film dnia xD
Chuopijak - #ukraina film dnia xD
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 18.06.2026, 16:37:11 via Wykop
  • 6
@Chuopijak: polityka zawitała do drzwi przeciętnego karalucha, teraz Moskwa będzie ściągać paliwo z innych regionów, gdzie powoli też już mają problemy
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
18.06.2026, 11:25:06
  • 65
Ale skomlenie. Ale wycie.

Dej mnie wsparcie bo mnie prześladują.

(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) reżim… Polska nie jest niepodległa hahaha ale koledzy w ambasadzie Rosji to byli pewnie na dniu demokracji?

Grzesiok - Ale skomlenie. Ale wycie. 

Dej mnie wsparcie bo mnie prześladują. 

 (⌐ ͡...

źródło: IMG_0474

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 18.06.2026, 11:56:42 via Wykop
  • 0
@Grzesiok: #braunzamurem i to solidnym
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
18.06.2026, 10:41:18
  • 12
Jeden z moskiewskich bloków nie był ocieplony, no to od dzisiaj już jest xd

Filmik:

https://streamable.com/4sroym

#wojna #rosja #ukraina
Mariuszzuk - Jeden z moskiewskich bloków nie był ocieplony, no to od dzisiaj już jest...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 18.06.2026, 11:29:33 via Wykop
  • 0
@muskutanin: wyglada jak kryjówka Hamasu albo innego ruskiego Hezbollachu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

19

Umowa USA-Iran: Klęska Trumpa.

Umowa USA-Iran: Klęska Trumpa.

Potwierdzone memorandum z Iranem to według analityków najgorsza porażka dyplomatyczna USA od Wietnamu. W centrum krytyki stoi Donald Trump, którego wypowiedzi wzajemnie się wykluczają. W 2015 roku Trump krytykował umowę Obamy: Najgorsze, co możesz zrobić w negocjacjach, to wyglądać na zdesperowaneg

Paradajek
z
wykop.pl
dodany: 17.06.2026, 23:12:59
  • 21
  • #
    usa
  • #
    izrael
  • #
    iran
  • #
    wojna
  • #
    polityka
  • #
    trump
MacIntel
MacIntel
MacIntel 18.06.2026, 07:02:29 via Wykop
  • 3
@Nusantara: chyba mu ktoś powiedzial w końcu, ze jak dalej beda zużywać zapasy rakiet i antyrakiet to w końcu zostaną z gołą dupą przed chińczykami

1239

Niezależny raport: gangi zgwałciły nawet 250 tysięcy brytyjskich dziewczynek

Pokaż treści 18+

Niezależny raport: gangi zgwałciły nawet 250 tysięcy brytyjskich dziewczynek

Brytyjski poseł Rupert Lowe opublikował 219-stronicowy raport sfinansowany przez ponad 20 tysięcy darczyńców. Dokument opisuje dekady zorganizowanego wykorzystywania seksualnego w co najmniej 149 dystryktach UK, za "aktywną lub pasywną zgodą" policji, opieki społecznej i polityków.

awe-spam
z
gbnews.com
dodany: 17.06.2026, 13:24:12
  • 149
  • #
    wielkabrytania
  • #
    anglia
  • #
    londyn
  • #
    polityka
MacIntel
MacIntel
MacIntel 17.06.2026, 19:37:29 via Wykop
  • 13
@suweren_sudoku: że ten kraj jeszcze nie płonie po tym raporcie.. ja p------e bo inaczej sie nie da powiedzieć
Grzesiok
Grzesiok
16.06.2026, 13:38:36
  • 137
No on jest bezczelny :) ile można żebrać i płakać, bo za akcjami przyszły konsekwencje?

będzie gadać o wolności? Że po nas ida? Kto idzie? Czlowieku ty chciałeś kule w łeb dla unikających wojska. Krzyczałeś o karze śmierci dla ministra. Twierdziłeś że mord polityczny imigranta w RPA był działaniem w stanie wyższej konieczności. Nie wiem kto po nas idzie ale nie będzie gorszy niż wy.

I ten tag o odzyskiwaniu niepodległości. Czy to o
Grzesiok - No on jest bezczelny :) ile można żebrać i płakać, bo za akcjami przyszły ...

źródło: IMG_0415

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 16.06.2026, 17:43:45 via Wykop
  • 1
@kartofel: odwarstwienie siatkówki i nieudana operacja, na to oko już nie widzi
  • Odpowiedz
Mariuszzuk
Mariuszzuk
Mariuszzuk
16.06.2026, 05:56:21
  • 811
Dlaczego po Warszawie chodzą jakieś samozwańcze paramilitarne grupy i patrolują ulicę w umundurowaniu przypominające służby, zaczepiając przy tym przypadkowych ludzi? Dlaczego ktoś na to pozwala? xd
#polityka #sejm #warszawa #bakiewicz #ruchobronygranic #ukraina #bekazprawakow
Mariuszzuk - Dlaczego po Warszawie chodzą jakieś samozwańcze paramilitarne grupy i pa...

źródło: 1000012891

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MacIntel
MacIntel
MacIntel 16.06.2026, 11:30:05 via Wykop
  • 0
@Mariuszzuk: a co to, jacyś nowi homo swingersi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tam bym nie oceniał, jak się kochają, to niech będą szczęśliwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.12.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 15.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking