Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko119
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Fin_de_partie
Fin_de_partie

Fin_de_partie

Dołączył 2 lata i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1118
  • Znaleziska 160
  • Mikroblog 958
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2
pablos255
pablos255
pablos255
przedwczoraj, 19:18:02
  • 0
#nieruchomosci
cześć, stoję przed wyborem mieszkania - wszystkie aspekty są ok, tylko salon z aneksem kuchennym jest w nieregularnym kształcie (jak na obrazku w załączeniu) - pomieszczenie ok. 30m. Czy według Was to duża wada i minus czy da się to dobrze zaaranżować i będzie git? Może ktoś ma styczność i może podpowiedzieć? Prostokąt to miejsce na aneks kuchenny
dzięki :)
pablos255 - #nieruchomosci 
cześć, stoję przed wyborem mieszkania - wszystkie aspekty...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie przedwczoraj, 20:09:06 via Wykop
  • 7
@pablos255: niczego tam nie ustawisz
  • Odpowiedz
del855
del855
przedwczoraj, 08:55:28
  • 3
Przypomnę tylko, ze zabydowa "typu lesznowola" to i tak duze osiągnięcie ubranistyczne. Dlaczego?

- bo jest kompresja domow na małej przestrzeni, dzieki gęstej zabudowej szeregowe takie osiedle zajmuje 3-5x mniej miejsca niz taka sama ilosc domow wolnostojących
- mniejsze nakłady infrastrukturalne, czyli sieci z mediami, drogi, chodniki i ich oświetlenie itp itd
- wieksza szansa na komunikację miejska oraz blizej do przystanku
- mniejsze odległości do sklepu czy punktu uslug a nawet opcje ich powstania
del855 - Przypomnę tylko, ze zabydowa "typu lesznowola" to i tak duze osiągnięcie ubr...

źródło: 1000048981

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie przedwczoraj, 10:02:58 via Wykop
  • 8
@del855:

- mniejsze odległości do sklepu czy punktu uslug a nawet opcje ich powstania w ogole


W budownictwie typu Lesznowola nie powstają tereny usługowe, bo wszystkie WZ-tki w promieniu dwóch kilometrów szły na budynki jednorodzinne dwulokalowe w zabudowie bliźniaczej/szeregowej. Tam fizycznie nie ma gdzie powstać
Findepartie - @del855:
- mniejsze odległości do sklepu czy punktu uslug a nawet opcje...

źródło: zgorzała

Pobierz
  • Odpowiedz
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie przedwczoraj, 10:29:28 via Wykop
  • 4
@del855: Ja z tych, co doświadczył takiego życia na własnej skórze, przeprowadziłem się z miasta do segmentu, a po kilku latach znowu jestem w mieście, bo styl życia i logistyka na przedmieściach były jedną wielką frustracją.
  • Odpowiedz

278

Trupie pole i ślady zbrodni. Prof. Teul o pracy przy ekshumacjach na Wołyniu

Trupie pole i ślady zbrodni. Prof. Teul o pracy przy ekshumacjach na Wołyniu

Nie da się przejść obok tego całkowicie zawodowo. Do dziś pamiętam te warkoczyki, koraliki i dziecięce buciki mówiła prof. Iwona Teul z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Antropolog wspominała swoją pracę przy ekshumacjach ofiar rzezi wołyńskiej.

giorgioborgio
z
wnet.fm
dodany: 07.06.2026, 14:30:34
  • 23
  • #
    bandera
  • #
    wolyn
  • #
    upa
  • #
    ludobojstwo
  • #
    ukriana
  • #
    polityka
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 08.06.2026, 13:49:59 via Wykop
  • 2
@manstain: Sto tysięcy razy była wyjaśniania historia tego zdjęcia, to nie UPA

954

Rządowe dopłaty do emerytur artystów mogą objąć "aktorki" OnlyFans

Wedle wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 16 października 2025 roku za usługi kulturalne mogą być uznawane także występy przed kamerką na popularnej niebieskiej platformie. W świetle tego wyroku uznano, że tego rodzaju twórcy mogą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT.

wojtas_mks
z
x.com
dodany: 28.05.2026, 08:30:36
  • 96
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    neuropa
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 28.05.2026, 10:31:23 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pawelososo
pawelososo
26.05.2026, 17:51:32
  • 13
Krakowska teoria skapywania #kanalzero #nieruchomosci #antykapitalizm #krakow
pawelososo - Krakowska teoria skapywania #kanalzero #nieruchomosci #antykapitalizm #k...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 27.05.2026, 06:02:59 via Wykop
  • 2
@pawelososo: Gul mi skacze przez te wykupy z bonifikatami, ale jakbym sam miał taką opcję, to też bym z niej skorzystał - nie odpuściłbym półtora miliona majątku z nieba, "bo tak nie wypada". Rokita ma do tego takie samo prawo jak tysiące innych Kowalskich korzystających z tej patologii, nie ma w tym politycznego drugiego dna.
  • Odpowiedz
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 27.05.2026, 11:08:48 via Wykop
  • 0
@swiadomy_anakolut: Serio, półtora miliona za darmo, za w pełni legalne skorzystanie z przysługujących mi uprawnień to dla mnie nawet nie jest dylemat moralny. Ile lat życia potrzebowałbyś by odłożyć taką kwotę z wypłaty/działalności? Sprawdźmy szybką i uproszczoną matematyką: zakładając że zarabiasz 10.000 zł na rękę, nie jesz, nie pijesz, niczego nie wydajesz i wszystko wpłacasz na konto, to potrzebujesz na to 150 miesięcy czyli 12,5 lat. Zakładając, że jednak wydajesz
  • Odpowiedz
ukojenie
ukojenie
23.05.2026, 13:31:54
  • 794
#heheszki #matematyka #fizyka
ukojenie - #heheszki #matematyka #fizyka

źródło: 1

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 23.05.2026, 19:20:21 via Wykop
  • 5
@welonka: Neil deGrasse Tyson
  • Odpowiedz

317

Likwidują kolejną porodówkę?

Likwidują kolejną porodówkę?

Powody: zbyt mało porodów - tylko 650 a powinno być min 1500. Największy koszt to personel medyczny. Dyrektor szpitala wskazuje także na problemy z kadrą lekarską, która jest niewystarczająco zaangażowana.

17loginbylzajety
z
tuwodzislaw.pl
dodany: 14.05.2026, 18:59:54
  • 151
  • #
    porod
  • #
    dzieci
  • #
    demografia
  • #
    slask
  • #
    lekarz100k
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 15.05.2026, 05:37:00 via Wykop
  • 109
@kasza332: u mojej żony 2/2 porody kończyły się krwotokami, po których miała przetaczaną krew. Porody w największym szpitalu położniczym w Polsce, o pierwszym stopniu referencyjności. Pierwszy poród nawet nie był odbierany przez położną, tylko przy ciągłej obecności lekarza. Oczywiście do samego końca przebieg ciąży był idealny i nic nie zapowiadało kłopotów. Przy tym strażaku z OSP to nie miałbym już ani żony, ani dzieci.
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 15.05.2026, 08:26:01 via Wykop
  • 18
@majk3l: Mieszkam w Warszawie i w tej placówce była prowadzona cała ciąża, mowa o szpitalu św. Zofii w Warszawie. Intencją mojego postu było wskazanie, że szpital położniczy to nie jest jakaś fanaberia, tylko w wielu przypadkach czynnik przesądzający o tym czy matka urodzi dziecko zdrowe, czy, za przeproszeniem, okrakiem nad grobem. Ja jestem uprzywilejowany, bo w swoim mieście mogę sobie w placówkach na wysokim poziomie przebierać jak w ulęgałkach, natomiast
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 15.05.2026, 11:01:28 via Wykop
  • 5
@Norciu: to prawda, mój błąd. Św. Zofii ma oczywiście najwyższy, trzeci. Ten szpital to zresztą mała fabryka narodzin, zerknąłem, że w poprzednim roku przyszło tam na świat 5572 dzieci
juz_usma
juz_usma
14.05.2026, 19:13:16
  • 3
Dzisiejszy wpis miruna sprawił, że zaczęłam się zastanawiać ile mirasow i mirabelek ma dzieci.

#kiciochpyta #demografia

Macie dzieci?

  • Mam 22.3% (25)
  • Nie mam 77.7% (87)

Oddanych głosów: 112

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 15.05.2026, 05:31:42 via Wykop
  • 1
@juz_usma: u mnie dwójeczka
  • Odpowiedz
PijanyDrwal
PijanyDrwal
09.03.2026, 20:36:50
  • 1
Ciekawe połączenie wyjścia na dwór przez dzieci, a konkretnie na plac zabaw w dzisiejszych czasach. Przechodząc właśnie koło placu zabaw widziałem troje dzieci, gdzie jedno na huśtawce delikatnie się huśta i ogląda coś na telefonie, drugie w piaskownicy i też coś ogląda, trzecie na takie sprężynie i tak zgadliście ogląda coś na telefonie. #dzieci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 12.03.2026, 17:42:49 via Wykop
  • 0
@PijanyDrwal: Jestem codziennie po dwie godziny z dwulatką na różnych plecach zabaw i tego o czym piszesz praktycznie nie ma. Dzieci - zarówno młodsze jak i starsze - zasadniczo bawią się i grają jak my kiedyś
  • Odpowiedz

546

W USA rośnie liczba osób odpłatnie oddających osocze krwi, by opłacić rachunki.

W USA rośnie liczba osób odpłatnie oddających osocze krwi, by opłacić rachunki.

Bogaty kraj biednych ludzi.

4pietrowydrapaczchmur
z
money.pl
dodany: 14.02.2026, 10:37:48
  • 148
  • #
    usa
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    finasne
  • #
    pieniadze
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 15.02.2026, 07:29:28 via Wykop
  • 6
@DeoLawson: wszyscy krwiodawcy to wiedzą, bo przy każdej rejestracji przed donacją wyrażasz (lub nie) na to zgodę
kthxb
kthxb
kthxb
07.02.2026, 19:16:51
  • 0
Pytałem AI czy można podać 3,5 letniemu dziecku polopirynę, bo mi lekarz przepisał jako ostatnia deska ratunku, jak nie bardzo sobie radzimy z gorączką ibuprofenem lub paracetamolem. Pytam AI czy mogę - stanowczo odradziło ze względu na możliwy zespół Reye'a, w szczególności przy wirusach np. grypie. Zadzwoniłem na teleporadę, skonsultować jeszcze raz z lekarzem, bo wyszła grypa. Mówię mu o jakimś przeciwskazaniu, czy zespole. Lekarz od razu mówi, że chodzi o zespół
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 07.02.2026, 21:41:32 via Wykop
  • 2
O kurcze, za czasów mojego dzieciństwa polopiryna to był podstawowy lek przeciwgorączkowy, podawana rozkruszona na łyżeczce z wodą, myślę, że między 4 a 10 rokiem życia pewnie łykałem ja kilkadziesiąt razy, również przy grypie. Jakby co to żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

1808

250 starych polskich komiksów na archive.org

250 starych polskich komiksów na archive.org

Wgrałem sobie zestaw polskich komiksów z PRL i wczesnych lat 90 na Archive.org. Chciałem mieć możliwość poczytania sobie komiksu on-line i myślę że nie tylko ja skorzystam:) Pościągane kiedyś z chomika głównie,nie ma co ukrywać:)

elsajko
z
archive.org
dodany: 27.01.2026, 19:49:44
  • 195
  • #
    komiks
  • #
    komiksy
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 28.01.2026, 10:48:00 via Wykop
  • 1
@hitxol: Blacked naszego dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trexone
Trexone
Trexone
11.01.2026, 15:00:17
  • 1
#primemma co ten gracjan wali konik ma na twarzy? wygląda jakby się w kwasie wymoczył
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 11.01.2026, 18:45:11 via Wykop
  • 0
@Trexone: trądzik różowaty, sporty walki w których obijają ci facjatę nie pomagają. Powinien łykać doksycyklinę i smarować ryj inwermektyną
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
09.01.2026, 11:25:03
  • 0
✨️ Antynatalizm i pytania o sens życia Ⓘ

Antynataliści piszący, że życie to cierpienie mam do was #pytanie

Czemu nie chcecie się zabić?

Zamiast
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 09.01.2026, 12:15:15 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
nocticadius
nocticadius
30.12.2025, 07:45:23
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 30.12.2025, 09:18:05 via Wykop
  • 8
@nocticadius: najlepszy hosting zdjęć #pdk
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
11.12.2025, 07:19:30
  • 273
#heheszki #januszebiznesu #pracbaza #praca
JasnyBanan - #heheszki #januszebiznesu #pracbaza #praca

źródło: temp_file7932718700218333134

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 11.12.2025, 12:03:50 via Wykop
  • 2
90 zł dziennie, przez 6 dni będzie z tego 540 zł. Przy dzisiejszych cenach to jakieś dwukrotne zakupy w lidlu. Raj na ziemii.
  • Odpowiedz
KryptonZ
KryptonZ
06.12.2025, 16:48:41
  • 13
Przypominajka, że będą was leczyć lekarze:

- odbywający zajęcia kliniczne w grupach 10-14 osobowych, bo bardzo często "prowadzący nie przyjdzie"
- których 95%+ zajęć wygląda tak jak "zbierzcie wywiad z pacjentami, na końcu ich omówimy, ja pójdę wypisać zlecenia i do was wrócę" (wróci na sam koniec)"
- gdzie progi są tak niskie od wielu lat, że widać jak zmienia się mentalność studentów lekarskiego (patrz: instagramy/tiktoki bananowych julek)

-
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie 08.12.2025, 10:21:18 via Wykop
  • 1
@KryptonZ: To wciąż lepsza perspektywa niż brak realnego dostępu do lekarza ze względu na czas oczekiwania na świadczenie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.08.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 10.06.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking