Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
BeginEnd
BeginEnd

BeginEnd

Dołączył 17 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2247
  • Znaleziska 1044
  • Mikroblog 1203
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 14

4

Mój kanał na Youtub dla domowych złotych rączek.

Mój kanał na Youtub dla domowych złotych rączek.

Nie jest sukcesem zapłacić komuś za usługę, a próba wykonania tej usługi samemu. Zawsze staram się coś naprawić we własnym zakresie, nie zawsze z sukcesem, ale gdy się uda czuję dumę, że nie jestem do niczego. Ważne by się nie poddawać, ale też wiedzieć kiedy trzeba odpuścić.

Bober_Majstruje
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 05:57:11
  • 2
  • #
    remont
  • #
    diy
  • #
    zrobtosam
  • #
    demolka
  • #
    domzprl
  • #
    nowystart
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd przedwczoraj, 08:30:23 via Wykop
  • 2
Granat do środka i łopatą wynosić. Współczuję bo też przechodziłem przez taki remont. Zobaczysz ile niespodzianek znajdziesz jeszcze po drodze :P
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 14.06.2026, 10:46:21
  • 0
Czemu oni zawsze muszą te pączki lukrem o--------ć, że aż się rzygać chce od ilości cukru. Kupuję pączek z dobrym nadzieniem, żeby smak poczuć, a jedyne co to lukier chrzęści pod zębami.

#problemypierwszegoswiata #jedzenie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
14.06.2026, 10:58:05 via Wykop
  • 0
@FilipWWL: czasami tak jest i wtedy też tak robie, ale czasami ten lukier jest lejący się (bardziej plynny) taki że palce się od niego lepią, i wtedy bez noża ni rusz, a i tak zostaje sporo.
  • Odpowiedz
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 12.06.2026, 12:36:43
  • 0
Doszczelnił mi się odpływ od bidetu. Chcę wymienić całość z chromowanej rury na PCV. Czy te syfony są jakoś standaryzowane i muszę trafić w taki sam rozmiar czy to się kupuje dokładnie pod wymiar.

#remontujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
13.06.2026, 21:49:22 via Wykop
  • 0
@Jarek_P: średnicę rury to wiem że muszę zmierzyć. Chodzi mi raczej czy w każdy bidet zmieszczę każdy syfon. Nie chcę żeby żona jęczała kilka dni "ola boga łazienka nie do użytku" jak już zdejmę i okaże się, że nie pasuje.
  • Odpowiedz
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
14.06.2026, 10:39:27 via Wykop
  • 0
pytam raczej o syfon, bo teraz jest wygięta chromowana rura, a syfony trochę grubsze są zazwyczaj. Dobra zobaczę co będzie najwyżej pojęczy trochę.
  • Odpowiedz
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 10.06.2026, 22:07:52
  • 2
Do tej pory unikałem AI jak ognia bo śmierdzi mi to ściemą na kilometr, ale postanowiłem dać temu szansę. Stawiam pierwsze kroki także nie śmiejcie się jak coś oczywistego piszę.

TL;DR

Jakbym gadał z jakimś statystycznym hindusem, który parę lat siedzi w IT i, który bezczelnie wciska ci, że "taak, zrobiłe i ruchomiłem, działa w 200%. Trast mi ser."
Tylko dlatego, że mam tyle lat doświadczenia z takimi ludźmi to udało mi się to wyłapać,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
11.06.2026, 20:17:54 via Wykop
  • 0
@pietryna123: Tak wiem że potrafi, ale też potrafi zmyślać tak, że nie da się tego odróżnić. Shit in powinno być no-out. Ale spoko, skoro ludzie tak bronią tego to poczekamy, aż ludzie tak zgłupieją i będą sobie robić kuku masowo.
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
03.06.2026, 14:28:41
  • 33
W maju 2026 roku 35,5% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE.

Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 424,22 zł / MWh (42 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w maju 616,75 zł zł / MWh (62 gr za kWh) - o 48% więcej, niż przy obecnym miksie energetycznym.

Dane z https://energy-charts.info/charts/power/chart.htm?l=en&c=PL&interval=month&month=04&legendItems=0x7vvh oraz https://pvindex.pl/ceny-energii-elektrycznej-rce-godzinowe

Poprzedni
@ossprime +142
W kwietniu 2026 roku 37,1% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE.

Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 346,88 zł / MWh (35 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w
więcej
ossprime - W maju 2026 roku 35,5% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE....

źródło: Ceny_2026-imageonline.co-merged

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 05.06.2026, 11:17:27 via Wykop
  • 0
@ossprime @MiedzygalaktycznyMors A jaka byłaby cena gdyby nie ECTsy-sretesy?
  • Odpowiedz
Smarek37
Smarek37
30.05.2026, 20:17:52
  • 7
#remontujzwykopem #hydraulika
Wymieniłem sobie dzisiaj anodę magnezową w bojlerze. W sumie nie była jeszcze taka zła cn?
( ͡º ͜ʖ͡º)
Smarek37 - #remontujzwykopem #hydraulika
Wymieniłem sobie dzisiaj anodę magnezową w b...

źródło: 5170

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 30.05.2026, 20:19:25 via Wykop
  • 3
@Smarek37: Jeszcze w miarę, trzeba było zostawić i obserwować. Ja się boję ruszać, bo zbiornik jeszcze się zorientuje i gotów się rozlecieć przy odkręcaniu ;)
  • Odpowiedz
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 30.05.2026, 20:17:18
  • 2
Ha, jestem geniuszem. Użyłem tego gównianego AI od googla do czegoś pożytecznego :)
Jak co tydzień, lista zakupów wielkości Mont Everestu i robiona bez ładu i składu przez różową. I tu objawił się mój geniusz - wklejam go ją do prompta i dodaję

Przeorganizuj tę listę i pogrupuj produkty tak, aby zrobić zakupy jak najszybciej w Kauflandzie. Dodaj wskazówki gdzie szukać danych produktów.


I okazało się, że działa. Zrobił to w miarę dobrze.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

379

Euro miało chronić Grecję. Badania pokazują, że mogło pogłębić jej kryzys

Euro miało chronić Grecję. Badania pokazują, że mogło pogłębić jej kryzys

Grecki kryzys nie był tylko historią długu publicznego. Euro obniżyło koszt finansowania, napędziło boom kredytowy, a później zmusiło Grecję do bolesnej dewaluacji wewnętrznej

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 29.05.2026, 13:14:31
  • 125
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 30.05.2026, 20:08:12 via Wykop
  • 0
Pssst... a może to wina Greków, że że są lewusami na robotę i ciągną z państwa ile się da, a samo państwo raczej podchodzi luźno do kwestii fiskalnej? Tak jak południe Włoch to syf, bród i skansen bo sami tubylcy tacy są?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 28.05.2026, 20:43:44
  • 4
Odnośnie sraczki z kontrolą fotowoltaiki przez OSD i protestów itp itd: chciałbym zobaczyć taki flashmob analogiczny jak godzina dla ziemi, tylko zamiast żarówek na godzinę w szczycie wyłączyłoby się swoją fotowoltaikę. Ale to byłby epicki blackout :D

#pv #fotowoltaika #oze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
29.05.2026, 14:20:48 via Wykop
  • 0
@the_last_tomato_in_the_world: Możesz dać linka gdzie coś takiego było już robione? swoją drogą to ja nic nie proponuję, tylko mówię, że kupiłbym sobie wcześniej popkorn i p--o ;)
  • Odpowiedz

73

Kupiłem drukarkę w x-komie za 2199 zł. Dostawa FedEx.

Kupiłem drukarkę w x-komie za 2199 zł. Dostawa FedEx.

I teraz zaczyna się kabaret. Najpierw dostaję od FedEx maila, że przesyłka została doręczona. Problem w tym, że nikt jej u mnie nie widział. Żadnego kuriera, żadnej paczki, nic. Po kontakcie z x-komem okazuje się, że przesyłkę rzekomo odebrała jakaś konkretna osoba.

sebka2026
z
wykop.pl
dodany: 28.05.2026, 10:57:51
  • 83
  • #
    xkom
  • #
    fedex
  • #
    kurier
  • #
    kurierzy
  • #
    zakupy
  • #
    logistyka
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 28.05.2026, 20:32:39 via Wykop
  • -1
Żałosne jest to że żeby mieć jakikolwiek support to trzeba kupować przez platformy sprzedażowe takie jak allegro. Tam wystarczy pomyśleć, że paczka nie doszła, a sprzedający już wysyła następną. Tak było jak zamawiałem barierki dla dzieciaka za ponad 700pln. Nowy kurier zostawił w sąsiedniej miejscowości bo "nazwa ulicy się zgadzała". Gościu z tamtej miejscowości dzwoni (dostał numer tel od swojej matki która pracuje w urzędzie gminy i mnie znalazła - swoją drogą
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
27.05.2026, 05:43:55
  • 289
Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury niesie mniejsze ryzyko i powikłan niz cesarskie cięcie
Konsensus:cięcie cesarskie jest zabiegiem ratunkowym

Tymczasem polki: zesransko
Ja wiem lepiej,cesarka na zyczenie, a bo koleżance matki siostry wypadł płuco przez odbyt.
DoktorMorela - Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury...

źródło: Screenshot_20260527_072033_Samsung Internet

Pobierz
  • 505
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 27.05.2026, 20:57:56 via Wykop
  • 1
Źródło: https://rodzicpoludzku.pl/wp-content/uploads/2021/12/RAPORT_FRpL_2018.pdf


@Famine: Nie bronię OPa, bo widać kolo szuka atencji, jednak twoje badania to tak mogę skwitować jedynie stwierdzeniem "ciekawe wnioski drogi Watsonie". A mówię to z doświadczenia obserwatora porodu przez blisko 12h. Kluczem jest słowo "odczucie" i "doświadczyło". Słyszem w jakim stanie się kobiety znajdują obok na salach, a już z bliska widziałem i doświadczałem stanu mojej żony. Jestem w stanie się założyć, że w większości przypadków najarany do
  • Odpowiedz
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 27.05.2026, 13:07:25
  • 0
OLX helper umarł to na bazie https://pastebin.com/vJHMysWM popełniłem swój mały skrypcik dla siebie, ale może komuś się też przyda.

Alternatywna galeria OLX

Bierzcie i używajcie tego jak swoje.

#olx #ogloszenia #aplikacja #zdjecia #zakupy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
27.05.2026, 20:07:39 via Wykop
  • 0
@blackbird: #soa1
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
25.05.2026, 17:05:53
  • 4
Dobra, pewnie będziecie ze mnie kręcić bekę ale pisze na serio.

Mam duży problem ze spalinami z komputera. Spaliny - w sensie gorące powietrze z peceta.

Ogółem to moje biurko to typowa meblościanka z 2000s. No i mam komputer, poinstalowane wewnątrz jego jakieś wiatraczki push-pull. Komputer zaciąga chłodne powietrze z przodu, przepycha wewnatrz siebie i wypluwa rozgrzane powietrze z tyłu.

Problem
SzubiDubiDu - Dobra, pewnie będziecie ze mnie kręcić bekę ale pisze na serio.

Mam du...

źródło: Przegrzany PC

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 25.05.2026, 20:54:01 via Wykop
  • 0
1) jest wybitnie gorąco dookoła komputera


@SzubiDubiDu: Siedzisz we wnęce razem z czymś co działa jak grzejnik (i trochę jak klimakonwektor bo ma wiatraczki). Jeżeli nie usuniesz tego gorącego powietrza to cokolwiek nie zrobisz bo będzie gorąco na dłuższą metę. Ja widzę dwie opcje:
1. bieda wersja: kup wiatrak jakiś co ustaw obok monitora żeby ci to gorące powietrze jak najszybciej wydmuchał daleko do góry albo w prawo. Odessiesz to
  • Odpowiedz

852

Uczeń uderzył nauczycielkę. Kuratorium uchyliło decyzję o usunięciu go ze szkoły

Pokaż treści 18+

Uczeń uderzył nauczycielkę. Kuratorium uchyliło decyzję o usunięciu go ze szkoły

Uczeń uderzył nauczycielkę w Toruniu. Kuratorium uchyliło decyzję o usunięciu go ze szkoły. Prokuratura lada dzień kończy śledztwo.

PiotrPiter
z
nowosci.com.pl
dodany: 23.05.2026, 15:43:33
  • 154
  • #
    szkola
  • #
    torun
  • #
    kuratorium
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 24.05.2026, 22:02:22 via Wykop
  • 2
Podali sobie ręce?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ninja_xtb5
Ninja_xtb5
20.05.2026, 21:38:02
  • 5
#przegryw czy coś jeszcze w ogóle ma sens
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 20.05.2026, 21:41:15 via Wykop
  • 2
@Ninja_xtb5: Nic nie ma sensu. Trzeba się położyć i umrzeć. Potem można iść na p--o z tymi co przetrwali.
  • Odpowiedz
swecy_mje_plendzo
swecy_mje_plendzo
18.05.2026, 08:52:04
  • 234
Żona sie domagała mebla ogrodowego do altany. Zrobiłem rozeznanie - wszędzie marketowy syf a jak fajne to kosmiczne ceny.
Dlatego spiąłem dupę i stwierdziłem że zrobię sam. Póki co kanapa się robi, dojdzie stolik i może fotel.

Jestem zadowolony z efektu więc #chwalesie bo takie #diy mogę robić z chęcią.

#stolarstwo
swecymjeplendzo - Żona sie domagała mebla ogrodowego do altany. Zrobiłem rozeznanie -...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-18 104719

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 20.05.2026, 20:59:58 via Wykop
  • 0
@swecy_mje_plendzo: Nie jestem jakimś stolarzem czy nawet materiałem na stolarza ale jakieś skile mam, bardziej w metalu niż w drewnie, ale zawsze chęć jest żeby coś zrobić. Dlatego tak trochę popytam skąd brać nadaj takie drewno nadające się od razu do użycia?
  • Odpowiedz

332

PSZCZOŁA w Mikroskopie Elektronowym

PSZCZOŁA w Mikroskopie Elektronowym

Jak wygląda pszczoła miodna, gdy przyjrzymy się jej z bliska? W tym odcinku siadacie ze mną przy mikroskopie elektronowym i razem eksplorujemy anatomię pszczoły.

Stylish_Pirate
z
youtube.com
dodany: 17.05.2026, 10:28:41
  • 30
  • #
    mikroskop
  • #
    owady
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 17.05.2026, 22:25:03 via Wykop
  • 3
W mikroskopie? pfff... Ja mam pszczoły w kominie i się nie chwalę.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

835

Polki nie chcą mieć dzieci, bo ich nie lubią

Polki nie chcą mieć dzieci, bo ich nie lubią

W przypadku kobiet najczęściej padającą odpowiedzią jest "Nie lubię dzieci", które wskazało ponad 75 proc. respondentek. Donald Tusk wypowiedział się odnośnie przyczyn niskiego przyrostu naturalnego w Polsce. Pominął ważną przyczynę: Polki nie lubią dzieci.

DziobakPepe
z
bezprawnik.pl
dodany: 17.05.2026, 12:48:52
  • 774
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polityka
BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 17.05.2026, 22:23:09 via Wykop
  • 44
Pssss.... zdradzę wam sekret: dzieci też jak już czasami się pojawią to często też ich nie lubią...
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd 15.05.2026, 22:00:18
  • 3
Skuszony ceną ok 1600 cebulionów kupiłem przez neta zmywarkę WHIRLPOOL wolnostojącą.
Powiem wam, że większego gówna w życiu nie widziałem. Wiem że kierowałem się ceną, ale nic nie tłumaczy tego, że producet wciska urządzenie zrobione z blachy tak cienkiej, że mój 1.5lvl dzieciak wciska ręką blachę drzwiczek na grubość kciuka (mojego!). Tego że w środku jest kruszący się styropian jako izolacja, a połowa śrub w drzwiczkach jest fabrycznie poprzekręcana. Tego, że kosze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeginEnd
BeginEnd
BeginEnd
Autor
17.05.2026, 22:16:51 via Wykop
  • 0
@Notakaprawda: bo próbuje wpychać ten szajs ludziom?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 24
  • Strona 1 z 24
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.02.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 06.10.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking