Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1666

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Bolą cię wysokie podatki? Masz pecha. Bogacze wynajmują biurowce i całe osiedla: 0% CIT. Sprzedają majątek firmy? 0%. Potrzebują gotówki? Biorą z "Fundacji Rodzinnej" pożyczki bez zwracania - 0% PIT. Do budżetu Polski wpłacają już jedynie głupi i biedni, a elity się z nas śmieją otwierając szampana.

nieco
nieco
nieco
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 17:53:02
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    afera
  • #
    podatki
  • 274
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Prezydent 2x zawetował likwidację przywilejów podatkowych Fundacji Rodzinnych
nieco
z businessinsider.com.pl
  • 356
Fritz: "Nie bez powodu otworzyłem Fundację Rodzinną i nie płacę podatków".
nieco
z facebook.com
  • 182

Komentarze (274)

najlepsze

nieco
nieco
nieco
Autor
07.05.2026, 18:43:45 via Wykop
  • 548
Oto lista przywilejów, które sprawiają, że system podatkowy w Polsce to ponury żart, a Ty jesteś jego głównym sponsorem. Podczas gdy elita śmieje Ci się w twarz używając Fundacji Rodzinnych, Ty skrupulatnie rozliczasz każdą złotówkę. Tak najbogatsi kpią z Twoich podatków:

1) Podatek Belki? LOL, to tylko dla "biedaków"
Ty płacisz 19% od każdych wypracowanych paru złotych na lokacie czy akcjach. Elita? Fundacja obraca milionami, kupuje akcje, obligacje i krypto, płacąc równe 0% podatku
nieco - Oto lista przywilejów, które sprawiają, że system podatkowy w Polsce to ponur...

źródło: Rich-men-laughing-meme-7nte5

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nieco
nieco
nieco
Autor
07.05.2026, 19:44:22 via Wykop
  • 191
@D4Ru73K: Fundacja sama w sobie nie tworzy miejsc pracy (to podmiot pasywny do unikania podatków). Nie tylko elity "tworzą więcej miejsc pracy, gdy wydają więcej kasy", bo biedota też "jak ma więcej kasy to więcej kasy wydaje tworząc więcej miejsc pracy w gospodarce", a mimo to biedota MUSI płacić podatki (spore jak na liczbę biedaków oraz relację % kwot), a bogacze NIE MUSZĄ podatków płacić wcale!
  • Odpowiedz
mattt-pittt
mattt-pittt
07.05.2026, 19:58:01 via Wykop
  • 180
@nieco: warto przypomnieć, że część z tych luk, np. ten temat z najmem, miała załatać nowelizacja ustawy o CIT, którą Batyr zawetował w listopadzie 2025
  • Odpowiedz
yahone
yahone
yahone
07.05.2026, 18:31:02 via Wykop
  • 181
dziki kraj, nic juz mnie nie dziwi, tu tylko wały i mafie
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nieco
nieco
nieco
Autor
07.05.2026, 21:58:35 via Wykop
  • 204
@yahone: Prezydent Nawrocki już 2x zawetował likwidację przywilejów podatkowych Fundacji Rodzinnych!
Rząd się nie poddaje i będzie próbował ponownie pod koniec maja.
Fundacje Rodzinne stworzył w Polsce rząd PiSu, aby PiSowscy milionerzy legalnie nie musieli płacić żadnych polskich podatków.
https://businessinsider.com.pl/prawo/sa-dwa-weta-karola-nawrockiego-chodzi-o-zmiany-w-fundacji-rodzinnej/vnnt6rs
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
08.05.2026, 00:16:17 via Wykop
  • 9
@musicisgood: nie ma, bo kobiety w niewoli się słabo rozmnażają ;)
  • Odpowiedz
znmd
znmd
znmd
07.05.2026, 23:49:10 via Wykop
  • 136
Nieeeee!!!11!! Nie opodatkowujmy bogatych!!11!!!!!1! Przecież jak to zrobimy, to oni się przeniosą za granicę i nie będą płacili podatków jeszcze bardziej!!11!!1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kastrator2
kastrator2
kastrator2
08.05.2026, 06:34:58 via Wykop
  • 26
@znmd: Bogaty w Polsce to jest od 8 000 brutto, jest mnóstwo artykułów które to wyjaśniają XD
  • Odpowiedz
dlugi-gr
dlugi-gr
08.05.2026, 07:26:31 via Wykop
  • 6
Sami tworzymy dziury podatkowe z których skrzętnie korzystają bogaci. Oni nie stali się bogaci bo jest fundacja rodzinna a dlatego że potrafią wykorzystać otoczenie gospodarcze do własnych celów.


@ksawery2001: kurde, To nie ja stworzyłem prawo dla nich, ale PIS. PIS stworzył fundacje rodzinne by oni nie płacili podatków. Nie zwalaj winy na ogół i nie wybielaj bogaczy.
  • Odpowiedz
Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
08.05.2026, 06:04:38 via Wykop
  • 110
Majątek Fundacji Rodzinnych nie musi być wpisany do oświadczenia majątkowego!
Jesteś politykiem i z-------ś kawalerkę? Wpisujesz do fundacji i nikt się nie dowie.
Dostajesz kasę od ruskiej agentury albo łapówki? Tak samo.
Teraz już wiecie dlaczego pewien Gdański bandyta to wetuje.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

karamba78
karamba78
karamba78
08.05.2026, 18:13:21 via Wykop
  • 4
@Wielka-Polska-Betonowa: przecież on chroni dupę swoją i złodziei z pis.
  • Odpowiedz
xmas78
xmas78
08.05.2026, 18:47:32 via Wykop
  • 0
@Wielka-Polska-Betonowa: Tak wygląda raj podatkowy przegłosowany 441 zgodnymi głosami rządu Zjednoczonej Prawicy i ówczesnej opozycji. Witamy w świecie fundacji rodzinnych.
Jeszcze za poprzedniej władzy. PiS i PO razem głosowali za ..
  • Odpowiedz
Wumakudu
Wumakudu
07.05.2026, 19:24:04 via Wykop
  • 103
Słuchajcie, czy tylko ja mam wrażenie, że system kaucyjny w tym kraju to jakaś abstrakcja? Moja dwudniowa walka o zwrot butelek w „Stonce” to gotowy scenariusz na komedię pomyłek.

Dzień 1: Idę pieszo z 4 butelkami. Automat pełny. Pani na sklepie mówi: „przy kasie zeskanują”. Po 8 minutach w kolejce okazuje się, że jednak nie, mam iść do samoobsługowych, bo tam jest „Pani Krysia”. Kolejne 5 minut czekania. Pani Krysi nie ma,
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
07.05.2026, 20:34:21 via Wykop
  • 158
@Wumakudu: I w czasie gdy ty się awanturujesz o grosze na butelkach to milionerzy sobie dają zwolnienia podatkowe. Za parę lat ci zniosą system kaucyjny i poczujesz wielkie zwycięstwo, a bogaty nadal nie będzie płacił podatków.
  • Odpowiedz
sebastian-podjadlo
sebastian-podjadlo
sebastian-podjadlo
07.05.2026, 22:43:47 via Wykop
  • 37
@Wumakudu: To nie jest abstrakcja. To są realne pieniądze.
Oczywiście nie dla ciebie.
  • Odpowiedz
Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
07.05.2026, 22:16:33 via Wykop
  • 74
Twoje oświadczenie majątkowe jest publiczne? Nie ma problemu. Przepisz wszystko na fundację, a będziesz w oświadczeniu takim samym gołodupcem jak K. Bosak w oświadczeniu z 2019 roku
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
08.05.2026, 13:24:36 via Wykop
  • 4
@Imperator_Wladek:
Wielka-Polska-Betonowa - @Imperator_Wladek:

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
09.05.2026, 15:49:53 via Wykop
  • 0
@bastek66: bo został posłem w 2019
Imperator_Wladek - @bastek66: bo został posłem w 2019

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
AndreWayda
AndreWayda
08.05.2026, 06:01:46 via Wykop
  • 61
O--------l na 40mln podatku, wpłacił 1mln charytatywnie na scamcancers i pyk przeciez dal na chore dzieci egoisto!!!!!! Kij ze placimy nfz wszyscy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

warzone-rastafuraj
warzone-rastafuraj
warzone-rastafuraj
08.05.2026, 07:47:48 via Wykop
  • 26
@AndreWayda: jeszcze to bydlo co placi podatki ma go za bohatera xddd
  • Odpowiedz
AndreWayda
AndreWayda
08.05.2026, 08:11:03 via Wykop
  • 9
@warzone-rastafuraj: chyba zrobię eksperyment społeczny jak łatwo zostać zarabiającym sławnym influencerem kosztem takich "zbiórek". Co wy na to? Ogolę pindola na transmisji na 100 000 zl celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
friesee
friesee
07.05.2026, 18:23:30 via Wykop
  • 46
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ksawery2001
ksawery2001
ksawery2001
08.05.2026, 05:53:56 via Wykop
  • -5
@musicisgood: to prawda, nie ma ograniczeń ale nie wpisuje się w narrację i wykopki wiedzą swoje.
  • Odpowiedz
musicisgood
musicisgood
musicisgood
08.05.2026, 08:04:55 via Wykop
  • -1
@ksawery2001: no i zobacz jak minusują. HAHA. Ludzie są niesamowici :)
  • Odpowiedz
PolakRodakAfrykaner
PolakRodakAfrykaner
07.05.2026, 20:47:48 via Wykop
  • 41
Ty przy spadku martwisz się o drogie formalności i wyceny. Milionerzy przepisują całe imperia na dzieci przez fundację bez płacenia podatku od spadków i darowizn. Majątek zostaje w rodzinie, nietknięty przez brudne ręce fiskusa.

No i przy rozwodzie cię nikt nie o-------i z połowy wszystkiego, jak twój majątek będzie miała fundacja, która jest np na twoją mamę.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nieco
nieco
nieco
Autor
07.05.2026, 21:39:03 via Wykop
  • 8
@PolakRodakAfrykaner: fundacja spokojnie może być na ciebie i twój rozwód jej nie tknie.

Jeśli fundujesz fundację z majątku dorobkowego, kodeks rodzinny i opiekuńczy wymaga zgody drugiego małżonka. Jeśli zgoda została wyrażona na piśmie, majątek bezpowrotnie staje się własnością fundacji. Sąd nie cofnie tej decyzji przy rozwodzie.


Z chwilą skutecznego wniesienia majątku do fundacji, przestaje on fizycznie i prawnie należeć do fundatora. Fundacja to odrębna osoba prawna. Sąd rozwodowy nie ma do niej
  • Odpowiedz
ksawery2001
ksawery2001
ksawery2001
08.05.2026, 05:47:03 via Wykop
  • 5
@nieco: a jeśli współmałżonek nie wyrazi zgody albo fundatorami będą oboje, albo wręcz to ty pobyłeś się w taki sposób swojej części majątku ustanawiając tylko małżonkę fundatorem, to cały wywód do kosza.
  • Odpowiedz
santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
07.05.2026, 20:02:12 via Wykop
  • 29
chlew obsrany gównem odcinek 2137 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3068
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2446
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2031
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1792
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1796
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking