Jest sens teraz ładować się w #fotowoltaika Dom z ogrzewaniem gazowym, klima, ostatni rachunek za 2 miesiące 867 kWh 1050zł dach od strony południowej z kominami wentylacyjnymi po bokach i z jaskółkami wschód zachód co też mogłyby mieć panele. Widzę że mój prąd 7.0 będzie tylko na dofinansowanie magazynów
Moja różowa jest raczej ciepłolubna i trzyma wyższą temperaturę niż niższą. Ostatnio ciągle chodziłem i skręcałem termostaty z 5 na 3. Wysłałem jej tutorial jak używać termostatów bo nie wiedziała. Nawet dwa razy zrobiłem jej raban, żeby nie rozkręcała tak grzejników bo zdechnąć idzie. Ona, się zarzekała, że czasami podkręca trochę bo jej chłodno, ale nie na piątkę, tak na 4 i to tylko na chwilę. Chwilę srilę kufa - iągle chodziłem
@Gieekaa: Podejrzenia były że to chińczycy bo to nie te czasy i wtedy nikt ruskich o wszystko jeszcze nie posądzał. Ale fakt jest nie podważalny, cel ataku wybrany perfekcyjnie.
Portal randkowy dla lekarzy, żeby się nie musieli mieszać z plebsem. Tylko lekarski chów wsobny. Ile znacie małżeństw, gdzie tylko jedno jest lekarzem? A dzieci?
Hejt lvl 1000% na lekarzy, stomatologów, psy... Nie wiem o co chodzi, ale przez skórę czuję, że jakiś grubszy temat zaraz wjedzie niepostrzeżenie. Może jakieś nocne głosowanie?
Prace nad podatkiem katastralnym były wstrzymywane przez lata z powodu brak systemu wyceny nieruchomości. Sytuacja zmieniła się w styczniu 2026 roku po uruchomieniu ogólnopolskiej bazy rzeczywistych cen transakcyjnych. Projekt Lewicy po istotnych poprawkach wrócił na obrady.
Ogromne korki, droga szybkiego ruchu totalnie zblokowana. Brawo Zielonogórska Policja. Przepadanych blisko cztery tysiące kierowców skontrolowali policjanci na drodze ekspresowej S3 w Lubuskiem. W trakcie działań zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę - Paraliż komunikacyjny.
Auto za 35tys. Złotych, a tu taka wiadomość od sprzedającej. Za taki hajs nikt nie kupi kota w worku, ale typiara za pewne szuka jelenia. Co myślicie? #motoryzacja
@WlochMokry92: Laski nie powinno obchodzić w jaki sposób chcesz sprawdzić to raz, dwa, że inspekcja na SKP to sobie o kant odbytu można rozbić, trzy to lepiej jedź do dobrego warsztatu który ma taką usługę (nie ASO) - ja byłem, dałem 500zł parę lat temu i dzięki temu wynegocjowałem kilka tysi, cztery to (oprócz oczywistych fackupów jak np samochód po powodzi czy wyklepany po dzwonie) najważniejszą miną jaką możesz wpaść
@WLADCA_MALP: Dawno mnie nurtowało to pytanie, ale teraz jest chyba dobry czas by je zadać: ja nie mam czasu żeby się po dupie podrapać, a ty oglądasz 100^100 filmów i dajesz nam kontent z tego na wykopie. Kim ty jesteś? Nadczłowiekiem? Bezdzietnym lambadziarzem? Odziedziczyłeś fortunę Karingtonów?
@WLADCA_MALP: Nie mam insta ;( i tak już za wiele siedzę na wykopie i YT. Idę obejrzeć ostatni odcinek Fallouta ty bezdzietny lambadziarzu... (⌐͡■͜ʖ͡■)
Burza wokół wywiadu Marty Nawrockiej dla TVN24 jest dowodem, że dla liberalno-lewicowego komentariatu prawicowa kobieta nie ma praw do zabierania głosu w sprawach publicznych.
Moj wykonawca fotowoltaiki nie dokonal zgloszenia do strazy pozarnej, moc PV to 10kWp. Jakie mi grożą konsekwencje? Jak sie dom spali to nic nie dostane z ubezpieczenia?
Wiekszosc prac zrobil wiec nawet sad by mu nie zasadzil kary za oszustwo.
@KRogala2512: Ale co zrobił? A ma potwierdzenia? kto to odebrał, kto się podpisał? Mordo - to nie są lata 90te że mój stary ze Żdziśkiem położyli kabel dostali 1k PLN i fajrant. Teraz to wykonawca ma na rzęsach stanąć że zrobi dobrze. Jak nie to leć do sądu i to on ma przedstawić papiery, że wszystko wypucował
@KRogala2512: Aha, czyli ty z tych "my nie czytali, kazali podpisać, to my podpisali" No to co ci powiem, to płać i płacz. Albo płacz i płacz, a potem jeszcze płacz. możesz też zrzutkę zrobić. Ponoś popularne tera jest.
Izrael po raz kolejny złamał zawieszenie broni osiągnięte w październiku 2025 roku. W wyniku nalotów przeprowadzonych w północnej i południowej części Strefy Gazy zginęło co najmniej jedenaścioro Palestyńczyków, a kilka osób zostało rannych.
Powiem wam mordy, że w ramach protestu dołożyłem swoją cegiełkę do bojkotu tych Klamkonosych - odmówiłem pracy za duży hajs dla Państwa położonego w Palestynie. Może mało, może dużo, ale jak za 1mln monet nikogo nie znajdą, to może będą musieli dać 2 mln monet komuś innemu. Mi nie ubędzie, komuś przybędzie, a im niech krztusiec zawita ;)
@EkspertMateracowy: Dzięki za odp i jakieś potwierdzenie, że nie jestem księciem na ziarnku grochu. Szkoda, że nie ma jakichś norm żeby takie materace móc oddać w p---u.
Z piankowymi to też loteria. Szczególnie to widać w hotelach. Czasami takie wyleżane, że tak samo się zapadają jak inne. Ostatnio spałem w dwóch hotelach i mieli materace petarda (chyba piankowe). Szukałem jakiejś marki, ale nie znalazłem metki niestety :(
Indie wykonują zdecydowany ruch w globalnym wyścigu o infrastrukturę obliczeniową. Rząd w Nowym Delhi zaproponował międzynarodowym firmom technologicznym bezprecedensowe ulgi podatkowe, które mają obowiązywać aż do 2047 roku. Celem jest przyciągnięcie zagranicznych dostawców usług chmurowych do korz
Po aferze ze schroniskami znalazły się pieniądze na Krajowy Rejestr Oznakowania Psów i Kotów. MRiRW deklaruje, że pokryje większość kosztów związanych z uruchomieniem i utrzymaniem KROPiK. Łącznie to ponad 130 mln zł w 10 lat - informuje w poniedziałkowym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.
Wszystkim bezkrytycznym zwolennikom mariażu ludzi i zwierząt pragnę powiedzieć dwie rzeczy: 1. Na siłę to jeszcze nikogo nie uszczęśliwiono - jak gmina czy cokolwiek innego nie stworzy możliwości i nie wyedukuje plebsu, że zwierzaka można sprzedać lub oddać to będą je kisić w beczkach w przypadku groźby mandatu 100mln zł za oddanie do schroniska. 2. Ludzie sobie esperal wydłubywali widelcem, a tu chodzi o zwierzę którego ktoś chce się pozbyć z różnych
Mam w laptopie jedno wolne złącze USB C przez które kablem USBC - USBC mogę naładować telefon mocą 10W ale niektóre urządzenia jak słuchawki, trymera czy golarki do ubrań nie można tak naładować. Ładowanie w ogóle nie startuje, najwyraźniej kontroler tych urządzeń nie negocjuje napięcia.
Kupiłem taką przejściówkę i kablem USBA - USBC można już naładować wszystko ale z mocą max 3W. Telefon chciałbym jednak ładować szybciej.
@niedasieukryc: zobacz czy jak podłączysz do ładowarki USB C (nie takiej do telefonu tylko tej do kompa) bezpośrednio to się ładuje twój trymer czy co tam masz. Jeżeli tak to być może masz w BIOSie wyłączone/przestawione coś żeby 5V nie podawał domyślnie na USB C tylko na żądanie urządzenia. A te urządzenia nie mają linii sygnałowych tylko zasilające więc kontroler USB C może ich po prostu nie zobaczyć.
Zgoda na męską słabość często okazuje się iluzją. Jeśli chcesz zrozumieć: dlaczego męskość jest statusem, a nie metryką, czemu system jednocześnie osłabia i rozlicza mężczyzn, jak odróżnić zdrową wrażliwość od systemowej słabości i co dziś naprawdę znaczy być silnym mężczyzną ten materiał jest dla
Współczuję tym co popłynęli dzisiaj na miedzi. Mało się nie posrałem jak zobaczyłem stan swoich shortów przed 15:00. Nie pękłem i ostatecznie lekki plus jest, ale pomyślałem o tych braciach i siostrach, których nerwy albo braki na pokrycie strat pogrążyły.
@ziele1985: Ale to jest prąd sam czy prąd + gaz?