Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dla mnie ten cały Książulo jest kwintesencją polactwa xD Pójdzie taki do wykwintnej restauracji to się wkurza, że musi długo czekać. Potem dostaje zamówiony przez siebie rosół i narzeka, że słaby, a w ogóle to ostatnio jadł lepszy za 12zł w barze mlecznym xD
Na drugie danie zamówi oczywiście schaboszczaka z frytkami, na frytki ponarzeka że mrożonki, a schabowy był lepszy i 2x tańszy w barze mlecznym.

To jest jak z moimi rodzicami. Gdy biorę ich do restauracji, przeżywam istną gehennę, bo "a czemu to takie drogie", "a czemu musimy tak długo czekać", "kiedy kelner podejdzie z rachunkiem bo chcemy wyjść", "nie ma to jak domowe jedzenie".
Nie umieją się zachwycić atmosferą, wystrojem i w końcu jedzeniem, bo ich podniebienia lubią tylko rosół i schabowy, a w przypadku ksiazula jeszcze kebab.

Nic dziwnego że ma taką oglądalność bo takie polactwo potem patrzy "hehe pacz jacy głupi ci bogaci, płacą tyle w restauracji a Książulo mówi że lepsze jest w barze mlecznym"...

#ksiazulo #jedzenie #polska #polskiyoutube #zalesie #gorzkiezale #niebieskiepaski #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dla mnie ten cały Książulo jest kwintesencją ...

źródło: 392a5d5eb1cbc7229cd0064af903350a0c0cea2ad29ebafa3648ba74ddf29965

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 74
@mirko_anonim: Pójść do 'wykwintnej restauracji' po to, żeby zachwycać się wystrojem? Do restauracji idzie się po to, żeby dobrze zjeść, a wystrój czy klimat to dodatek, nie na odwrót.
  • Odpowiedz
Mam płacić więcej za jedzenie gorszej jakości bo restauracja ma atmosferę i wystrój


@kidi1: Nie do końca ale tak.

Za jedzenie gorsze jakości nie powinno się płacić więcej.
Za wystrój, klimat, lokalizację restauracji -
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: też mam wrażenie, że prezentuje strasznie polacki gust. Jak w jednej knajpie zamówił rosół, który był w stylu frittatensuppe, czyli z krojonym naleśnikiem zamiast makaronu to strasznie wybrzydzał, że nitki lepsze. Kebab, strasznie zachwala standardową "pitę", która jest najtańszym "cienkim" ciastem, jest twarde, gumowate.

Do tego ten drugi typ, który nie wiadomo po co jest, bo mówi dokładnie to samo co Książulo, to samo mu smakuje i na to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja tam się cieszę że typ nie obwija w bawełnę. Z9bacz na takiego Maciej Je - który od 10 lat ma tyle samo widzów bo nie wnosi nic nowego - a sprzedaje się restaurscjom na prawo i lewo żeby przypadkiem nie powiedzieć czegoś złego na temat jedzenia XD
  • Odpowiedz
@kidi1

@mirko_anonim: Mam płacić więcej za jedzenie gorszej jakości bo restauracja ma atmosferę i wystrój? Cieszyć się z wystroju to mogę jak będzie u mnie w domu a nie u kogoś.


@kidi1 przecież do restauracji chodzi się bo się chce.. nikt Ci nie każe. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ty się #!$%@?, że ktoś idzie do restauracji i stwierdza, że jedzenie jest średnie oraz nie jest warte takiej kasy i można zjeść taniej i lepiej gdzie indziej? Pani Magdo, da Pani spokój
  • Odpowiedz
@mirko_anonim boże jak mnie bawi wytreswoanie młodego p0laka który dał sobie wmówić że jedzenie w restauracji z fancy talerzy (ofc z Pepco xD) jest jakaś forma prestiżu i że to trzeba delektować
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Koło świadomości konsumenckiej to ty nawet nie leżałeś. Już pół biedy, że znajdują się frajerzy którzy przepłacają i jeszcze się tym chwalą z nich pozostaje się tylko śmiać.

Ale cisnąć bekę z wyższością z ludzi którzy nie chcą przepłacać to trzeba być debilem pierwszego sortu
  • Odpowiedz
Nie umieją się zachwycić atmosferą, wystrojem i w końcu jedzeniem, bo ich podniebienia lubią tylko rosół i schabowy, a w przypadku ksiazula jeszcze kebab.


@mirko_anonim:
Wielkie słowa jak na prymitywną czynność polegającą na dostarczeniu organizmowi źródła energii xD. Sraniem i szczaniem też się tak zachwycasz? Bo te czynności są adekwatne.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no i? Tak często jest, ostatnio jadłem w restauracji za 70 zł schabowego z kością był tak #!$%@? że sam bym to zrobił lepiej, kilka dni wcześniej jadłem w barze mlecznym za 30 zł i był 10/10

Trzeba o tym mówić głośno bo niektóry "dobre" restauracje #!$%@?ło z cenami a jednocześnie zapomnieli o jakości.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: U nas brakuje jeszcze obycia jak potrawy powinny smakowac czy wygladac oraz dochodzi akceptacja bylejakosci. W restauracjach czesto wychodza z zalozenia, ze ludzie nie maja pojecia o niczym, a i tak zezra byle co. Stad dla wielu nie wazne czy jest czysto, ale wazne aby miejsce bylo "instagramowe" - jakies swiecidelka, kwiatki, napisy, muzyka glosna. Do tego zbyt wysokie ceny, nieporownywalne z jakoscia i mamy typowe januszowe gastro. Jak
  • Odpowiedz
Świetna nitka, mocny coping tu się odbywa. OP 100% racji, że pan jutuber to smakosz kebsa i schaboszczaka.
Niemniej, najbardziej komiczne jest alergia Polaków do estetyki, co widać nawet tu po hejtowaniu idei porządnego wnętrza lokalu xddd
Z plusów, dobrze że Pan Książę dojeżdża gastro o często nieracjonalne ceny.
  • Odpowiedz