Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kontynuacja tego wpisu https://wykop.pl/wpis/76366073/obserwuj-mirkoanonim-ostatnio-zastanawiam-sie-nad

Dostałem ofertę i list intencyjny, start pracy pierwszy września. Pogadałem z dotychczasowym kierownikem i raczej trochę był zaskoczony, pytał czemu odchodzę, co było nie tak i co mogą zrobić żeby został. Ogólnie ddpowiadałem dyplomatycznie, że w sumie składam wypowiedzenie, ale jakby mieli coś ciekawego do zaproponowania to mogę rozważyć. Poruszyłem również temat skrócenia wypowiedzenia, ale tutaj jakby od razu uciął temat i powiedział, że nie skróci. Chce też jeszcze pogadać w przyszłym tygodniu i pewnie zaproponować jakąś kontrofertę.

Szczerze mówiac to spory szum się zrobił jak złożyłem wypowiedzenie bo w sumie to nawet sobie nie przypominam kto ostatnio się zwalniał z pracy. Btw, na ten moment raczej nie planuję brać L4 chyba, że atmosfera by się zagęściła i w sumie nie wiem czy będą chcieli, żebym pracował czy brał urlop bo tego też mi trochę zostało, ale trochę jest ciepło z projektem i deadlinem, no i ciekawe czy wymyślą jakąś ofertę czy stawkę co na prawdę będę się musiał zastanowić nad wycofaniem wypowiedzenia

Ja, jako że miałem już wcześniej rozpoczęte procesy rekrutacyjne to pewnie podokańczam kolejne rozmowy, skoro to i tak aż 3 miesiące to dobrze by było mieć coś zapasowego.

#praca #pracait #korposwiat #programista15k #pracbaza
Zawołałem osoby, które się udzielały
@DragonBreath @FFFFUUUU @LubieSzaszylkiZLublina @xxdakee @WyjmijKija @Sylar @p4wl @JestemKaspi @j557 @elena-mary @CzulyTomasz @gokotgo @BornToDie69 @Mathas @winterberrysandwich @Escalade @Strus



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim no i spoko, zobaczysz co Ci zaproponuja w tej pracy ale zazwyczaj jest tak, ze pewnie powiedza, ze tyle Ci na razie podwyzki dac nie moga i beda obiecywac ze w przyszlym roku dostaniesz i jakies inne #!$%@?. Nie zgadzaj sie, najlepiej po prostu jak juz dostales 2 prace to ja zmien i tyle :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kierownicy zawsze udają zaskoczonych jak się ktoś zwalnia ;) Obstawiam, że zaproponują Ci trochę niższą podwyżkę niż będziesz chciał, jednak kluczowe tutaj jest dlaczego właściwie zmieniasz pracę. Jeżeli zależy Ci na rozwoju, a w obecnym miejscu już nie ma rozwoju to pewnie pieniądze Cię nie przekonają. L4 na wypowiedzeniu to słabe rozwiązanie, chyba że pracujesz w toksycznym miejscu, lepiej pożegnać się w zgodzie, to jest normalna rzecz, że pracę się
  • Odpowiedz