Wpis z mikrobloga

Ja wiem że są różne sytuacje ale smutno się czyta takie wpisy, kiedy ludzie mają podejście 'dej dej dej' bo oni muszą mieszkać w Warszawie.
Rozumiem, że jakiś Pruszków, Piaseczno albo Łomianki to już hańba i wstyd na całą rodzinę?

I w ogóle gdzie oni chcą kupić mieszkanie za 600tys? Na Białołęce albo jakimś Wawrze? Toć to nie przystoi, wstyd jak cholera

#nieruchomosci #kredythipoteczny #warszawa
robert_blaszczykowski - Ja wiem że są różne sytuacje ale smutno się czyta takie wpisy...

źródło: temp_file1792570003158394053

Pobierz
  • 96
@Chris_Karczynski:

Przeciez na lajcie byłoby ich stać kupić mieszkanie w Polsce powiatowej gdzieś blisko biedronki czy lidla i przychodni


Możliwe, ale podejrzewam, że wbrew pozorom ludzi w Warszawie zarabiających takie pieniądze jest całkiem sporo (pewnie spora część budżetówki,, pracownicy marketów itd) sugerujesz im wszystkim się wynieść w Warszawy?
@pastibox: Legionowo, Piastow, Pruszkow, Otwock, Grodzisk,Marki , Blonie. tam jest taniej i ludzie z takimi niskimi dochodami powinni sie tam skupiac na szukaniu mieszkan. Z tych miejscowosci normalnie mozna dojechac do Warszawy. W liceum do ktorego chodzilem pod koniec lat 90 byli ludzie dojezdzajacy z tych miast (mialem w klasie osobe z Otwocka) i jakos zyli, to tym bardziej teraz przy duzo lepszej komunikacji tez sie da.
@robert_blaszczykowski: Jak się czyta artykuły, wpisy w internecie to się wydaje że 95% Polaków mieszka w Warszawie i zarabia niewiele więcej niż minimalną xD
Niektórym dobrze by było uświadomić, że istnieje życie poza Warszawą i jeśli ktoś zarabia 4000zł to lepiej będzie mu się żyło w Ostrowie Wielkopolskim, Radomiu albo nawet w Łodzi jak już chce do większego miasta
@pastibox: ale w Warszawie jak jest rozsadnie wycenione mieszkanie w dobrej lokalizacji to dalej szybko sie sprzedaja. widze to chocby po swoim osiedlu (nieduze 3 bloki) i zamknietej grupie osiedla poza ktora wiekszosc ogloszen nawet nie wychodzi, i nie zobaczysz ich na otodom.
@robert_blaszczykowski:

cytowany tekstRozumiem, że jakiś Pruszków, Piaseczno albo Łomianki to już hańba i wstyd na całą rodzinę?


Tutaj to już twoja projekcja, nic takiego nie ma we wpisie. Może po prostu żyją w Warszawie od urodzenia?

@damienbudzik: Ja wyżej: skąd wiesz, że ci ludzie nie są z Warszawy? Poza nieruchomościami, to koszty życia wszędzie są podobne: akurat w Łodzi ostatnio byłem i ceny w sklepach czy gastronomii podobne.
@1624294678: owszem obecnie nigdzie nie jest tanio w obwarzanku Warszawskim, ale jednak w wymienionych przeze mnie lokalizacjach da sie znalezc cos mieszkalnego na wtornym dla rodziny 2+1 nawet ponizej zakladanej w poscie kwoty.