Wpis z mikrobloga

Ja wiem że są różne sytuacje ale smutno się czyta takie wpisy, kiedy ludzie mają podejście 'dej dej dej' bo oni muszą mieszkać w Warszawie.
Rozumiem, że jakiś Pruszków, Piaseczno albo Łomianki to już hańba i wstyd na całą rodzinę?

I w ogóle gdzie oni chcą kupić mieszkanie za 600tys? Na Białołęce albo jakimś Wawrze? Toć to nie przystoi, wstyd jak cholera

#nieruchomosci #kredythipoteczny #warszawa
robert_blaszczykowski - Ja wiem że są różne sytuacje ale smutno się czyta takie wpisy...

źródło: temp_file1792570003158394053

Pobierz
  • 96
czemu nie ma? Jesteś stan kiedy po prostu nie wszystkich ludzi w Polsce jest stać żeby kupić mieszkanie w Warszawie. Moim zdaniem to całkiem normalne. Śmiem twierdzić, że w innych krajach jest podobnie.


@Chris_Karczynski: Problem jest taki, że tu nie chodzi o wszystkich a prawdopodobnie Warszawiaków. Czyli ludzi którzy tu pracują i dostają takie wynagrodzenia. W przykładnie to nie są ludzie z zarobkami z Pcimia, którzy chcieliby za zarobki z Pcimia
@pastibox: @Khaine przestańcie wreszcie pod pretekstem wspaniałomyślności te bzdury powtarzać. Rozwiązanie takiego problemu jak miejsce zamieszkania gorzej zarabiających to można dyskutować jak przesłanki ku temu rzeczywiście wystąpią, a nie prewencyjnie byście chcieli troszczyć się o mniej zamożnych. Zresztą prawda jest taka, że dbacie o własną dupę i to wam przede wszystkim byłyby na rękę niskie ceny, a nie, że was pracownik budżetówki obchodzi XD

Równie dobrze może być tak, że to
może im zasugerujesz wyjazd z kraju.


@pastibox: Tak. Ja tak zrobiłem przecież. Zanim skończyłem studia to mieszkałem 25 lat w Polsce i zdążyłem się zorientować, że kilka km za zachodnią granicą zarobki są jakieś 3-4x wyższe. Oczywiście możesz mi powiedzieć, że przecież mogłem poczekać na jakieś tanie kredyty czy inny socjali i miałbyś rację, ale jakoś wolałem mieć swój los w swoich rękach i nie oglądać się na polityków.
bo oni muszą mieszkać w Warszawie.

Rozumiem, że jakiś Pruszków, Piaseczno albo Łomianki to już hańba i wstyd na całą rodzinę?


@robert_blaszczykowski: może po prostu pracują w Warszawie, więc nie bardzo mogą się wyprowadzić? Może szkoły w Warszawie są lepsze niż na obrzeżu? Może już w tym momencie wynajmują za 4k mieszkanie w podobnym miejscu i nie chcą zamieniać na coś gorszego?